Προς το περιεχόμενο

Focusrite Scarlett 2i2 ή καποια αλλη;


marioG542

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Youtube ειναι βεβαια. Δεν μπορεις να εισαι σιγουρος για τιποτα απ'οσα ακους!

 

 

σε αυτο διαφωνω! νομιζω αυτο που λες θα ισχυε αν μιλουσαμε για ενιχυτη, γιατι κακα τα ψεματα μεσα απο το youtube ολοι οι ενισχυτες ιδιοι ακουγονται!

 

τωρα σχετικα με τις καρτες ηχου αλλα και τα μικροφωνα νομιζω πως πρεπει να τα παιρνουμε στα σοβαρα αφου καπως ετσι θα ακουγεται το αποτελεσμα αν παρουμε το ιδιο μικροφωνο πχ. η την ιδια καρτα ηχουν που εχουν στο βιντεο.

(εννοειτε πως τα παραπανω ισχυουν μονο αν δεν ειναι edited ο ηχος)  ;)

http://reckoninghour.com/

 

rEaL mUsIc

rEaL nEwS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εχεις ενα δικιο σ'αυτο! Βεβαια παιζει ρολο και ο χορος που εχει γραφτει, αλλα μην ψηριζουμε την μαιμου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την Scarlett 2i2 εδώ και κάποιους μήνες για χρήση με το laptop μου, δηλώνω αρκετά ευχαριστημένος και ότι έχω γράψει μέχρι τώρα είναι αρκετά καλό. Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν υποστηρίζει Stand By, δηλαδή όταν το laptop κλείσει σε stand by και ξανά ανοίξει η κάρτα δεν λειτουργεί και θέλει restart. Βέβαια από τότε που το ανακάλυψα απλά έχω απενεργοποιήσει την λειτουργία stand by. ;D

 

Κατά τα άλλα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την ποιότητα της με τις απαιτήσεις που έχω, ούτε πρόβλημα με την ένταση των ακουστικών έχω, ούτε να κλιπάρει εύκολα η είσοδος με ότι μικρόφωνο έχω χρησιμοποιήσει έως τώρα.

 

Για τα ακουστικά να αναφέρω ότι το λάθος που κάνουν αρκετοί είναι να μην προσέχουν τα Ωμ όταν κάνουν μια αγορά. Ειδικά για κάρτες ήχου θα πρότεινα ακουστικά γύρω στα 80Ω και όχι παραπάνω πχ 250Ω, κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια ερωτηση! Με μονο καρφι σε rca μπορω να την συνδεσω απο την εξοδο ακουστικων σε ενισχυτη; Το εχει δοκιμασει κανεις και αν ναι πιο ειναι το αποτελεσμα; (Μιλαω για ενισχυτη home cinema ας πουμε)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω για την 2i2 που δεν εχει εξοδο rca! Καλυτερα ειναι με καρφι απο την εξοδο των monitor ε; Καλωδιο; unbalance σε rca θελει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι θα χρησιμοποιήσεις την "κανονική" έξοδο. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα που δεν είναι rca, θα πάρεις καλώδιο unbalanced jack 1/4" σε rca.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου