Προς το περιεχόμενο

[Cubase SX3] Κολλάει με τα reverbs


AntonyPath25

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια μολις εβαλα την e mu 1212m και ολα λυθηκαν !!!!!!!

υπαρχει ενα αλο προβλημα midi

http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=69197#69197

ευχαρηστω παντως αν και δεν καταλαβα' date='τι δεν καταλαβενατε απο οσα ελεγα.οταν εβαζα reverb οποιοδηποτε, σε audio ή σε midi καναλι κολαγε ολο το κομματι οταν παταγα f12 βαραγε κοκκινα ενω μπορει να ειχα 12 albino και ποσα delay και να επεζε κανονικα !!!

το pc mou:intel sta 3 - 1,5ram - audigy 2 - cubase sx 3. τεσπα αυτα[/quote']

 

Και τί κάνεις, χρησιμοποιείς τα DSP Effects της E-MU και δεν φορτώνεται ο επεξεργαστής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μολις εβαλα την e mu 1212m και ολα λυθηκαν !!!!!!!

υπαρχει ενα αλο προβλημα midi

http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=69197#69197

ευχαρηστω παντως αν και δεν καταλαβα' date='τι δεν καταλαβενατε απο οσα ελεγα.οταν εβαζα reverb οποιοδηποτε, σε audio ή σε midi καναλι κολαγε ολο το κομματι οταν παταγα f12 βαραγε κοκκινα ενω μπορει να ειχα 12 albino και ποσα delay και να επεζε κανονικα !!!

το pc mou:intel sta 3 - 1,5ram - audigy 2 - cubase sx 3. τεσπα αυτα[/quote']

 

Και τί κάνεις, χρησιμοποιείς τα DSP Effects της E-MU και δεν φορτώνεται ο επεξεργαστής;

 

χρησιμοποιω τα εφφε που θελω κανονικα αλα στα καπακια οτι audio ή midi καναλι εχω με εφφε το κανω export kai to βαζω μετα σκετο σε ενα audio kanali

Η διαφορα που ειχα με την emu ειναι οτι αντι για 2 reverb τωρα σηκωνει5 και exω μικροτερο latency .

Α !! και οσο και απιστευτο να ακουγεται και υπερβολικο εχει καλυτερο ηχο !!! το καταλαβα αμεσως σε κομματι μου.εκτος και αν ηταν τοσο μεγαλος ο ενθουσιασμος.(αν και με το cubase εχω ενα προβληματακι γραφει 1/32 πιο πριν οτι παιξω αλα σε αλα sequencere ειναι Οk)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά άσε' date=' είναι σπάσιμο νεύρων αυτά!!! :( Εμένα ένα flanger μου καταστρέφει το σύστημα, αλλά μιλάμε σε ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ βαθμό, αλλά ΜΟΝΟ αν κλείσω και ανοίξω το session. ¶μα δεν το κάνω save και απλά προσθέτω το effect κάθε φορά από την αρχή δουλεύει μια χαρά....[/quote']

 

Aυτό που περιγράφεις είναι <<feature>>. Επίσης είναι ενδειξη για την υγεία του DAW, το πόσο αποδοτικός είναι ο συνδυασμός απο OS, Sequencer, ASIO Drivers, etc...

 

Μιλάω για το Blofelds Return benchmark : http://dawbench.vze.com/

 

Δεν είναι το Α και το Ω, αλλά μια καλή αρχή για να ελέγξουμε κατά πόσο το σύστημα μας μπορεί να τα βγάλει πέρα με βαρύ φορτίο.

 

Απ'όσο θυμάμαι, οι υλοποιήσεις της Lynx, μέχρι στιγμής καταγράφονται ως αποδοτικότερες για audio interface.

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου