Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Thomann


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα την παραγγελία Σάββατο πρωί και έδωσα κανονικά τα στοιχεία της κάρτας,δηλαδή τον τύπο της κάρτας(visa),τον 16ψήφιο αριθμό,τον3ψήφιο αριθμό και την ημερομηνία λήξης.Πριν από λίγο μου στείλανε email και λένε πως δεν μπόρεσαν να τραβήξουν τα χρήματα γιατί δεν πήραν την άδεια 8O .Ποιός δεν τους την έδωσε ρε παιδιά;

[ίσα ρε μαγκίτη]Πείτε μου να πάω να τον σπάσω στο ξύλο... :twisted: :twisted: :twisted: [/ίσα ρε μαγκίτη].Δεν νομίζω να παίζει κάποιο ρόλο,αλλά η κάρτα μέσα έχει 179 ευρώ και η παραγγελία είναι 175 ευρώ.Ευχαριστώ προκαταβολικά

Μυστικό:Τα 80's είναι κιτς πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παίρνω στο κεντρικό τηλέφωνο της Πειραιώς,τους λέω τον πόνο μου και μου λένε το κλασικό "εγώ δεν μπορώ να σας εξηπυρετίσω,να σας δώσω ένα τηλέφωνο να πάρετε κτλ.κτλ.".κάτι σαν ink δηλαδή( :lol: :lol: :lol: ).Anyway,παίρνω εκεί.....τίποτα...ξαναπαίρνω.....τίποτα...3η φορά.....πάλι τίποτα......Μέχρι να τους πιάσω,μήπως μπορεί κανείς να φανταστεί τι φταίει;;;Οι αριθμοί της κάρτας που έδωσα στο Thomann είναι σίγουρα σωστοί γιατί τους τσέκαρα 3 φορές...

Μυστικό:Τα 80's είναι κιτς πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντυπωση πως μια απο τις καρτες που δεν δεχεται το Thomann ειναι της Πειραιως ( by the way..αλλαξε τραπεζα να βρεις την υγεια σου ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΙ;;; 8O 8O 8O .Μη μου λες τέτοια τώρα...Μόνο οτι είναι VISA δε μετράει;Στο ebay με paypal δεν είχα ποτέ προβλημα...

Μυστικό:Τα 80's είναι κιτς πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω..ειχα εναν φιλο ο οποιος προσπαθουσε απεγνωσμενα να καταλαβει γιατι δεν μπορουσε να παραγγειλει με την πιστωτικη του απο την πειραιως..και εισεσπραξε το "συγνωμη, αλλα δεν συνεργαζομαστε με την συγκεκριμενη τραπεζα"...Φαντασου, πως εαν στον πελατη συμπεριφερονται σαν το δημοσιο, τοτε στις επαγγελματικες τους υποχρεωσεις πρεπει να ειναι αστερια :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις χρόνο πήγαινε ο ίδιος στην τράπεζα και κατέθεσε 10 ευρώ στον λογαριασμό σου να γίνει το ποσό 189ευρώ . Όχι σε ΑΤΜ αλλά σε ταμείο . Στο ΑΤΜ θα μπούν τα χρήματα στον λογαριασμό σου όταν βγεί ο "κουμπαράς" του μηχανήματος συνήθως στο τέλος της εργάσιμης ημέρας κατά τις 14,30 . Ρώτα τους κιόλας εάν έγινε καμμιά ενέργεια απο τρίτους να πάρουν χρήματα από τον λογαριασμό σου και γιατί διακόπηκε αυτή η ενέργεια . Εάν θυμηθώ κάτι άλλο θα σου πώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλε εγώ έκανα τη δουλίτσα μου τζιτζι με έμβασμα (πλήρωσα βεβαια φθινότερα τα έξοδα της τράπεζας γιατί έχω θείο τραπεζικό) και το μηχάνημα ηταν σπίτι σε 4 μερούλες. Και νομίζω έμβασμα μπορείς να στείλεις απόποια τράπεζα θες (αν κάνω λάθος πείτε το :) ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις χρόνο πήγαινε ο ίδιος στην τράπεζα και κατέθεσε 10 ευρώ στον λογαριασμό σου να γίνει το ποσό 189ευρώ . Όχι σε ΑΤΜ αλλά σε ταμείο . Στο ΑΤΜ θα μπούν τα χρήματα στον λογαριασμό σου όταν βγεί ο "κουμπαράς" του μηχανήματος συνήθως στο τέλος της εργάσιμης ημέρας κατά τις 14' date='30 . Ρώτα τους κιόλας εάν έγινε καμμιά ενέργεια απο τρίτους να πάρουν χρήματα από τον λογαριασμό σου και γιατί διακόπηκε αυτή η ενέργεια . Εάν θυμηθώ κάτι άλλο θα σου πώ .[/quote']

Γιατί το λες αυτό;Υπάρχει περίπτωση να μην μπορούν να τραβήξουν χπήματα επειδή θα μείνει λίγο υπόλοιπο;Καλά,χρόνο δεν έχω για κανένα λόγο,κανονικά θα έπρεπε να σκίζομαι στο διάβασμα αυτή τη στιγμή(δίνω μάθημα στις 6).ϊσως να πάω το βράδυ από ΑΤΜ να βάλω κάνα λεφτό...Με έμβασμα αγόρασα την προηγούμενη φορά και με χαράξανε 35 ευρώ...freemindgr γιατί τόσο μίσος με την Πειραιώς;Σου έκανε τπτ συγκεκριμένο;Α,να σας ευχαριστήσω για τις άμεσες απαντήσεις και τη βοήθειά σας

Μυστικό:Τα 80's είναι κιτς πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου