Προς το περιεχόμενο

Airsoft???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eιπα να ανοιξω ενα θεματακι για ενα αθλημα που πριν λιγες μερες ανακαλυψα οτι υπαρχει, και μου χει παρει τα μυαλα για τα καλα!

 

Λεγεται Airsoft και ειναι μια παραλλαγη του paintball.

Aντι για μαρκαδορους παιζεται με αεροβολα κυριως ηλεκτρικα που ειναι πιστα αντιγραφα 1:1 κανονικων οπλων, τα οποια εκσφενδονιζουν πλαστικα μπαλακια.

 

Ριχνω ενα βιντεακι με gameplay

 

 

Με χαρα διαπιστωσα οτι υπαρχουν οργανωμενες ομαδες σε πολλες πολεις της Ελλαδας.

Ηδη παγωσα την αγορα κεφαλης για να παρω εξοπλισμο για airsoft!

 

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα μου θυμίζει αυτό που κάναμε πιτσιρικάδες με τα γνωστά αεροβόλα -ρέπλικες smith & wesson κλπ. - που αντί αέρα χρησιμοποιούσαν το γνωστό συστηματάκι με το ελατήριο και τις ίδιες φαντάζομαι πλαστικές μπιλλίτσες. Τι μου θύμισες τώρα...

 

Καλή φάση φαίνεται πάντως, καλή διασκέδαση!  :)

 

 

Παρεμπιπτόντως, ακόμα και μ'εκείνα έπαιζε πόνος και τσούξιμο έτσι και σε πετύχαινε! Φαντάζομαι μ'αυτά, που απ'όσο βλέπω είναι πιο δυνατά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο ακριβως ειναι, αλλα του δωσανε  κυριλλε ονομασια για να βρισκουν δικαιολογια να παιζουν και οι μεγαλοι.

Σιγουρα ποναει αλλα με το θεμα προστασια δεν αστειευονται ακομη και στην περιπτωση της κλασσικης μπιλιτσας!

 

Θα σας πω εντυπωσεις την Κυριακη που θα παιξω το πρωτο παιχνιδι!

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω φωτογραφία του εξοπλισμού. Θα'χεις την πρωτοκαθεδρία στις φωτογραφίες με όπλα, εξάρτυση και παντόφλα!  ;D (Σοβαρά όμως, θέλω φωτογραφία!)

 

 

Στην Αγγλία η αδερφή μου δοκίμασε κάτι ανάλογο που λέγεται lasertag. Εκεί δεν σε μελανιάζει τίποτα.

 

Αν δε μελανιάσει κάτι δεν νιώθεις την ίδια χαρά όταν πετυχαίνεις τον αντίπαλο!  8)

 

 

 

Ερώτηση ολίγον υποχόνδρια:

τα μπιλάκια μετά ποιός τα μαζεύει;

 

Η ομάδα που χάνει σε συνεργασία με τον νερουλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα μπαλακια ειναι βιοδιασπωμενα, και δεν τα μαζευεις πολυ απλα γιατι κοστιζουν 6-7 ευρω τα 6000 κομματια  ;D

Πηρα σημερα τα πρωτα κομματια της εξαρτησης.

 

Παντως κοστιζει πολυ λιγοτερο αποτι περιμενα! Οπως τα εχω υπολογιζει θα μου κοστισει γυρω στα 160ευρακια για να μπω με σωστο εξοπλισμο στο παιχνιδι.

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν απο πολλα χρονια υπηρξε για λιγο καιρο η λεγομενη laserland στη Θεσσαλονικη. Ενας μεγαλος χωρος-λαβυρηνθος και εμπαινες μεσα σε ομαδες με κατι ειδικες στολες και περιστροφα που εριχναν laser ακτινες. ΠΡΑΣΙΝΟΙ ΚΟΚΚΙΝΟΙ πρασινη βαση κοκκινη βαση το αστρο που οταν το πυροβολουσες γινοσουν αορατος για τους αλλους, καπνοι σκοταδια και black light. Ειχα φαει ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ εκει μεσα και ειχα ξοδεψει ΟΛΕΣ μου τις απουσιες κανοντας κοπανα απο το σχολειο για να πηγαινω να παιζω  ;D

τρελη φαση

πρεπει να ηταν το 95?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα αυτη τη ρεπλικα μεταχειρισμενη σε πολυ καλη κατασταση μαζι με διοπτρα στα 80 ευρω

http://www.vasilikos.com.gr/index.php?MODULE=bce/application/pages&Branch=N_N0000000002_N0000002001_N0000002002_N0000002004_P0000000057

Μασκα

http://www.vasilikos.com.gr/index.php?MODULE=bce/application/pages&Branch=N_N0000000002_N0000002001_N0000002002_N0000002013_N0000002014_P0000000151

Γαντια

http://www.vasilikos.com.gr/index.php?MODULE=bce/application/pages&Branch=N_N0000000002_N0000002001_N0000002002_N0000002013_N0000002018_P0000000190

Επιγωνατιδες

http://www.vasilikos.com.gr/index.php?MODULE=bce/application/pages&Branch=N_N0000000002_N0000002001_N0000002002_N0000002013_N0000002019_P0000000198

 

Το μονο ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ για να παιξεις ειναι τα προστατευτικα γυαλια η μασκα. Αλλιως τα παιδια απο τις ομαδες δεν σε αφηνουν ουτε καν να πλησιασεις το χωρο, και σιγουρα καλα κανουν. Αν δεν εχεις AEG θα βρεθει καποιος να σου δανεισει!

 

Για να δειτε ποσο διαφορετικο ειναι απο paintball η laser δειτε το παρακατω βιντεακι να νιωσετε σε τι επιπεδα το εχουν φτασει στο εξωτερικο ;D

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου