Προς το περιεχόμενο

strat με hss ποιον bridge humbucker


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω τo εξής:έχω την American deluxe με δύο 57/62 middle, neck και τον tb-5 bridge. Έχω τη suhr συνδεσμολογία ώστε οι μόνοι να βλέπουν 250αρη και ο διπλός 500άρη. Ενώ ο tb5 ειναι ο αγαπημένος μου μαγνήτης υπάρχουν δύο προβλήματα 1)μεγάλη διαφορα στην ένταση (χαοτική)  και. 2)δεν κάνει καθόλου καλo split. Με αποτέλεσμα η θέση δύο να είναι κακή.  Θέλω τη γνώμη σας για έναν hum μόνο Duncan όχι dimarzio που να μην έχει μεγάλο volume drop από bridge σε neck και να κάνει ένα ικανοποιητικό 2position. Σκέφτομαι τον '59,τον George lynch, η τον Jeff beck. Εάν βάλω τους δύο πρώτους θα κρατήσω το suhr διάγραμμα. Εάν βάλω τον beck αναγκαστικά θα τα βάλω όλα 250άρια γιατί με 500άρη δεν μου αρέσει καθόλου. Θα ήθελα όποιον έχει παίξει με κάποιον από αυτούς να μου πει μια γνώμη ή εάν έχει να προτείνει κάποιον άλλον ας τεκμηριώσει. Φοβάμαι οτι ο beck με 250άρη θα έχει και αυτός volume drop.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ηθελα κατι πιο hot στην γεφυρα αλλα οχι 2πλο.και εβαλα εναν sd ssl-5 ο οποιος εχει αυτην ακριβος την ιδιοτητα.σε σχεση με τους αλλους 2 tonerider pure vintage δεν εχει κα θολου διαφορα.εκει που θελω να καταλιξω ειναι οτι εναι alnico5 στα 12κ.ισως εαν διαλεγες κατι σε αυτα τα specs αλλα 2πλο ισως ηταν κοντα.α!και ολα μου τα pots ειναι 500κ

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου