Προς το περιεχόμενο

αγορα guitar amp head.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

οι randall solid state τι λενε?

 

Είναι και γαμώ τα μηχανήματα. Έπαιξα στο Studio με έναν από τους φθηνότερους τρανζιστοράτους (κεφαλή) με ένα πεταλάκι DOD Overdrive (YJM) και τη Strat μου και ήταν αξιοπρεπέστατος. Έχει όγκο ωραίο, πολύ καλή βρωμιά, σφιχτή και κομπρεσσαρισμένη και μου έκανε τρομερή εντύπωση. Επίσης όχι πολύ θόρυβο στο βρώμικο κανάλι. Ακούστε τον είναι γαμάτος. Προσωπικά πιστεύω ότι οι εν λόγω ενισχυτές είναι αν όχι οι καλύτεροι, από τους καλύτερους τρανζιστοράτους που κυκλόφορουν.

 

Φιλικά, Διονύσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οι randall solid state τι λενε?

 

Είναι και γαμώ τα μηχανήματα. Έπαιξα στο Studio με έναν από τους φθηνότερους τρανζιστοράτους (κεφαλή) με ένα πεταλάκι DOD Overdrive (YJM) και τη Strat μου και ήταν αξιοπρεπέστατος. Έχει όγκο ωραίο, πολύ καλή βρωμιά, σφιχτή και κομπρεσσαρισμένη και μου έκανε τρομερή εντύπωση. Επίσης όχι πολύ θόρυβο στο βρώμικο κανάλι. Ακούστε τον είναι γαμάτος. Προσωπικά πιστεύω ότι οι εν λόγω ενισχυτές είναι αν όχι οι καλύτεροι, από τους καλύτερους τρανζιστοράτους που κυκλόφορουν.

Τώρα δεν ξέρω για τα 4ohm που θες... Αλλά μπορείς να το κοιτάξεις αν δε βαριέσαι.

 

Φιλικά, Διονύσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο αφορά τον randall είναι ο πιο σκληρός σε ήχο(κοπανούσαν τα πρίμα..) ενισχυτής που έχω παίξει.. δεν θα τον πρότεινα σε κανένα, Όσο και εντυπωσιακός να φαίνεται..

 

Εγώ θα πρότεινα και μάλλον θα το ψάξω και για μένα

peavey Windsor™ Head

http://www.peavey.com/products/browse.cfm/action/detail/item/116543/number/00584870/cat/397/begin/1/Windsor%3F+Head.cfm

ή

 

Orange Tiny Terror

humbucker_1916_7369052

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ παιδες.αυριο θα γινει ακροαση σε peavey-line6-marshall (combos) και μολις γυρισω απο αθηνα θα εχετε εντυπωσεις.βεβαια αλλο λαμπα αλλο αυτα , αλλα αφου δεν μπορει να παει παραπανω ο φιλαρακος , θα διαλεξει πιστευω κατι.

 

thanx a lot! :wink:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αληθεια αυτος ο peavy windsor λεει τιποτα?φαινεται παντως πολυ καλη φαση!Δυστυχως δεν βρηκα κρητικες στο harmony central :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παίξει με τον GT65 πάντως και αν η κεφαλή είναι στα ίδια χνάρια θα βγάλει μουντό καθαρό και λασπώδη παραμόρφωση.Οφείλω να ομολογήσω ότι όταν βάλαμε πετάλια λόγο της μουντίλας μείωνε λίγο αυτό το "τζζ" των ψηφιακών ήχων

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μου έκανε εντύπωση πως ο Line6 Spider II (75W) δεν έχει line-in/line-out... περίμενα πως κάθε κεφαλή θα είχε... :(

 

έχει ένα στέρεο plug για σύνδεση εξωτερικού εφέ, το οποίο αμφιβάλλω αν μπορεί κανείς να το δουλέψει μόνο ως είσοδο ή μόνο ως έξοδο (προς τελικό και από προενισχυτή αντίστοιχα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου