Προς το περιεχόμενο

Peavey Classic 50 410 Full Test


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Να σου πω την αλήθεια απ'όλους τους ενισχυτές ο marshall μου άρεσε πιό πολύ αλλά ακόμα και αυτόν θα τον προτιμούσα με πιό γλυκά πρίμα και αυτό νομίζω πως μου το έδωσε ο Peavey

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καθαρά και το crunch μου άρεσαν πάρα πολύ! Καθαρός, κρυστάλλινος ήχος.  8)

Στο DI track και στα metal settings δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε. Ακουγόταν σα να μην μπορεί να αντεπεξέλθει λόγω έλλειψης gain.

 

Μπράβο πάντως Άρη και Γιάννη για το ωραιότατο review.  :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καθαρά και το crunch μου άρεσαν πάρα πολύ! Καθαρός, κρυστάλλινος ήχος.  8)

Στο DI track και στα metal settings δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε. Ακουγόταν σα να μην μπορεί να αντεπεξέλθει λόγω έλλειψης gain.

 

Μπράβο πάντως Άρη και Γιάννη για το ωραιότατο review.  :) 

 

Ισως κάτι δεν κάναμε σωστά . Απο θέμα γκειν ο ενίσχυτης εχει υπέρ αρκετό . Και λόγω των 410 μεγαφωνων πραγματικά εχει balls . Πολυ όγκος για κομπο ενίσχυτης ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικά στο DI track αλλά και όταν έπαιζες εσύ, αισθανόμουν ότι μπούκωνε ο ενισχυτής και το palm muting δεν ακουγόταν καλά.

 

Ισως έφταιγε το διαφορετικό μικρόφωνο που χρησιμοποιήσαμε . Ο ενίσχυτης απο κοντά σπέρνει και παίζει μετάλ στο άνετο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και εγω θεωρω οτι ισως ηταν θεμα μικροφωνου.

Επισης ο ενισχυτης ειναι κατηγοριας tweed.Και που βγαζει τοσο πραμα θαυμα ειναι..χαχαχα

Παντως στο βιντεο δεν ειναι μπουσταρισμενος.Ισως με μπουστερ να βγαινει πιο κομπλε.Στο Di track παντως,και απο κοντα εγω ως κατοχος δεν τον ειχα ξανακουσει ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και εγω θεωρω οτι ισως ηταν θεμα μικροφωνου.

Επισης ο ενισχυτης ειναι κατηγοριας tweed.Και που βγαζει τοσο πραμα θαυμα ειναι..χαχαχα

Παντως στο βιντεο δεν ειναι μπουσταρισμενος.Ισως με μπουστερ να βγαινει πιο κομπλε.Στο Di track παντως,και απο κοντα εγω ως κατοχος δεν τον ειχα ξανακουσει ετσι.

Γι' αυτό παραξενεύτηκα που τον άκουσα σε metal μονοπάτια.  ;D

Εννοείται ότι στέκεται πολύ καλά. Αλλά όπως είπα και πιο πάνω, στα καθαρά και στο crunch ζωγράφιζε.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης ο ενισχυτης ειναι κατηγοριας tweed

 

ΕΜΦΑΝΙΣΙΑΚΑ....κατα τα αλλα εχει τοσο σχεση ο ηχος του με tweed ενισχυτες οσο εχω εγω με την  θρησκεια.... ;D

 

Παραμενει βεβαια ενας ενισχυτης με την ΔΙΚΗ του προσωπικοτητα και ΙΜΗΟ μια απο τις πιο πετυχημενες σχεδιασεις ενισχυτη ever. 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου