Προς το περιεχόμενο

Soldano SLO Metal - Playthrough


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

 

Οριστε και το κλιπακι που ζητησατε... Αν θελετε καντε και ενα subscribe... Απο τεχνολογια , κλασικα... Η ux2 κατευθειαν στον ενισχυτη οπως λεει η Line6 , και απο εκει στην isocab που εχω φτιαξει , με το celestion v30 μεσα και στην ακρη του κωνου , το sm57 shure... Περιπου 2 εκατοστα απο την ακρη του μεγαφωνου... Στο Playthrough παιζω τα γκαζια με την suhr και αλλαζω μετα για τα καθαρα με την φεντερ... Οχι οτι η σουρ δεν εχει καθαρα αλλα οκ η φεντερ ειναι πιο εξπερτ σε αυτο... Οτι θελετε να ερωτησετε παρακαλω... Μην ντρεπεστε... !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, όπως το είχα φανταστεί, μάλλον παλιομοδίτικος ήχος για τα γούστα μου. Δεν λέω πολύ καλός και καθαρός αλλά not my cup of tea. Πιo πολύ μου άρεσε ο marshall.

 

Αυτό με το reamp είναι πολύ ωραίο γιατί υπάρχει ένα benchmark, μπορείς να κάνεις συγκρίσεις. Έλα να σου ξαναδώσω το rack να δοκιμάσεις με το reamp.

 

Και για να σε κάνω να τινάξεις τον οικογενειακό προυπολογισμό στον αέρα (εκτός αν υπάρχει unlimited supply οπότε καμιά αδερφή έχεις;  ;D) βρές και έναν diezel να γουστάρουμε.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρές και έναν diezel να γουστάρουμε.

 

Περασε υπο δοκιμη σε καποια φαση ενας herbert και ο τοτε soldano decatone που ειχα , το ειχε κανει αλλοιφη...

 

Εσενα λογικα θα σου αρεσει ο evh5153 που ειναι πιο μοντερνος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσενα λογικα θα σου αρεσει ο evh5153 που ειναι πιο μοντερνος...

 

Κι εγώ αυτό φαντάζομαι.

 

Περασε υπο δοκιμη σε καποια φαση ενας herbert και ο τοτε soldano decatone που ειχα , το ειχε κανει αλλοιφη...

 

Πρέπει να βρούμε κανέναν vh4 ή hagen.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Συμφωνώ με τον theoctapus στο ότι προτιμώ τον JVM,για την ακρίβεια με έπεισες να προχωρήσω στην αγορά ενός JVM,η οποία θα ολοκληρωθεί σε μερικές μέρες! ;D Όσον αφορά τον Soldano,πολύ ωραίος ενισχυτής,αλλά το ηχόχρωμά του δεν είναι του γούστου μου,είμαι κι εγώ των πιο modern metal ήχων -όχι ακουσμάτων-.Anyway,σ'ευχαριστούμε πολύ για το vid!! :) :)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για το Μαρσάλι. Πιο ζωντανός ήχος! Αλλά νομίζω ότι ο SLO αδικείται από το είδος της μουσικής. Είναι για άλλα πράγματα ;)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά νομίζω ότι ο SLO αδικείται από το είδος της μουσικής. Είναι για άλλα πράγματα ;)

 

Μπορεί και να 'χεις δίκιο, όμως υποτείθεται ότι ο slo είναι το μέτρο σύγκρισης για τον αρκετα γκαζομένο ήχο ή τουλάχιστον έτσι λένε (imho με τόσους ενισχυτές εκει έξω το να ξεχωρίζει κάποιος έναν χωρίς να αναφέρεται σε προσωπικό γούστο είναι το λιγότερο κοντόφθαλμο, γι' αυτό και δεν συμφωνώ με την προηγούμενη ρήση).

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρομερος και ο soldano!!!

 

βεβαια η συγκριση ειναι καπως αδικη μιας και ο jvm ειναι ποιο ολοκληρωμενο μηχανημα!

 

ασε τη διαφορα σε τιμη ::)

 

οποτε jvm δαγκωτο!

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

βεβαια η συγκριση ειναι καπως αδικη μιας και ο jvm ειναι ποιο ολοκληρωμενο μηχανημα!

 

 

 

Ρε τι τολμησες και ξεστομισες ; Ρε γκαις μην συγκρίνεται τώρα τον σολντανο με τον μαρσαλ . Γενικά είναι κάπως δύσκολο να κρίνεις έναν ενίσχυτη σε μίξη . Δηλαδή σκεφτείτε ότι ο σολντανο κοστίζει 3800 ... Οπότε καθίστε και αναλογιστειτε πόσο θράσος χρειάζεται για να πουλάς έναν μονοκαναλο στην όυσια ενίσχυτη στα 3800 . Ο ενίσχυτης εχει κάποια μαγεία που μόνο αν τον δοκιμασεις σε ικανή ένταση μπορείς να νιώσεις το γιατί βρίσκεται στον πανθεων των ενισχύτων . Δεν διαφωνώ ότι ο μαρσαλ σκιζει . Ισως αν έπρεπε να κράτησω έναν να έμπαινα σε δειλημα . Οχι όμως επειδή είναι καλύτερος αλλά επειδή θα ήθελα τα 2500 στην τσέπη και επειδή δεν μπορω να τον ανοίξω τόσο όσο πρέπει . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρομερος και ο soldano!!!

 

βεβαια η συγκριση ειναι καπως αδικη μιας και ο jvm ειναι ποιο ολοκληρωμενο μηχανημα!

 

ασε τη διαφορα σε τιμη ::)

 

οποτε jvm δαγκωτο!

 

 

 

βεβαια η συγκριση ειναι καπως αδικη μιας και ο jvm ειναι ποιο ολοκληρωμενο μηχανημα!

 

 

 

Ρε τι τολμησες και ξεστομισες ; Ρε γκαις μην συγκρίνεται τώρα τον σολντανο με τον μαρσαλ . Γενικά είναι κάπως δύσκολο να κρίνεις έναν ενίσχυτη σε μίξη . Δηλαδή σκεφτείτε ότι ο σολντανο κοστίζει 3800 ... Οπότε καθίστε και αναλογιστειτε πόσο θράσος χρειάζεται για να πουλάς έναν μονοκαναλο στην όυσια ενίσχυτη στα 3800 . Ο ενίσχυτης εχει κάποια μαγεία που μόνο αν τον δοκιμασεις σε ικανή ένταση μπορείς να νιώσεις το γιατί βρίσκεται στον πανθεων των ενισχύτων . Δεν διαφωνώ ότι ο μαρσαλ σκιζει . Ισως αν έπρεπε να κράτησω έναν να έμπαινα σε δειλημα . Οχι όμως επειδή είναι καλύτερος αλλά επειδή θα ήθελα τα 2500 στην τσέπη και επειδή δεν μπορω να τον ανοίξω τόσο όσο πρέπει . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου