Προς το περιεχόμενο

βοηθεια για 7 string drop A


sotos9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους,

ξερει καποιος να μου πει εαν υπαρχει καποιο σετ χορδων για 7 χορδη 10-68;

Εχω φαει το ιντερνετ,βρηκα μονο 10-60.

Θελω η B χορδη να εχει μεγαλυτερο GAUGE απο το standard (60) γιατι θελω να παιζω σε drop A.

Σε εξαχορδες εβαζα 12 αρες και την πανω απο 13 αρα(drop B)

Εαν ξερει κανεις ας βοηθησει.

Ευχαριστω.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρε το μάτι μου σήμερα DR DDT 65αρα. Εχει μια αράχνη σαν σήμα στο κουτί. Από 10-60 Πάντως δες Dunlop Ηeavy Core, για μένα ξεχωρίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρε το μάτι μου σήμερα DR DDT 65αρα. Εχει μια αράχνη σαν σήμα στο κουτί. Από 10-60 Πάντως δες Dunlop Ηeavy Core, για μένα ξεχωρίζουν.

Ευχαριστω για την απαντηση.

Τις εχω τσεκαρει,με 65αρα ειναι το 11αρι σετ.

Το 10αρι σετ ειναι 56.

Απ'οτι εχω δει με κοβω για  Dunlop Ηeavy Core..

Θελω πιο "παχια" χορδη επειδη παιζω πολλα αλα cazares riffs και θελω να εχω control.

Πιστευω μεχρι να μου ερθει η 7χορδη να εχω καταληξει.

Εσυ παιζεις με dunlop;Σε drop ειναι οκ;

Σε ευχαριστω.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ που παίζω σε standard B με τις υβριδικές του Zakk (60αρα πάνω) και παίζω αρκετά ριφς στυλ Cazares, με βολεύουν μια χαρά. Πιο χοντρές μου φαίνονται υπερβολή. Σε 25-1/2" πάντα.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ που παίζω σε standard B με τις υβριδικές του Zakk (60αρα πάνω) και παίζω αρκετά ριφς στυλ Cazares, με βολεύουν μια χαρά. Πιο χοντρές μου φαίνονται υπερβολή. Σε 25-1/2" πάντα.

Ισως να εχεις δικιο.. ;D ;D ;D

θα δω...

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Soto είδα αυτές στον thomann, είναι 11άρες αλλά αυτό αλλάζει αν σε πειράζει στα καντίνα.

http://www.thomann.de/gr/la_bella_hrs_75.htm

Ευχαριστω Σταυρο,αυτες δεν τις ειχα τσεκαρει.

Με βλεπω να κανω μιξη 10αρες-11αρες.

Οι 52-70 (Ε-Β) ειναι οτι πρεπει..

Ασχετο..........

site για το στουντιο εκανες;

τιποτα στο FB;;

θελουμε να γραψουμε με την μπαντα..

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

imho οι Dunlop είναι οι καλύτερες μακράν. "Στρετσάρονται" αμέσως, είναι αρκετά ποιο bright με καλή έννοια, ωραία  αίσθηση και δε μαυρίζουν ούτε μετά από 8 μήνες. Και οι heavy core Και οι απλές, τις έχω δοκιμάσει σε 3 κιθάρες. Μία φορά μου είχε ξεμείνει ενα set ernie ball και τις αλλαξα μετά από 2 βδομάδες. Γενικά θέλω να δοκιμάζω τα πάντα, οπότε για να σου λέω ότι έχω σκαλώσει και δεν τις αλλάζω, ε, κάτι σημαίνει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

imho οι Dunlop είναι οι καλύτερες μακράν. "Στρετσάρονται" αμέσως, είναι αρκετά ποιο bright με καλή έννοια, ωραία  αίσθηση και δε μαυρίζουν ούτε μετά από 8 μήνες. Και οι heavy core Και οι απλές, τις έχω δοκιμάσει σε 3 κιθάρες. Μία φορά μου είχε ξεμείνει ενα set ernie ball και τις αλλαξα μετά από 2 βδομάδες. Γενικά θέλω να δοκιμάζω τα πάντα, οπότε για να σου λέω ότι έχω σκαλώσει και δεν τις αλλάζω, ε, κάτι σημαίνει..

Σωστος ο παιχτης,

θα δοκιμασω..

καλα οι ernie ball ειναι αθλιες.Και εγω για heavy core με κοβω.Βαρεθηκα να βαζω σε κιθαρες δυο διαφορετικα σετ χορδων,οποτε το 60 (B) πιστευω ειναι cool.

Σε εξαχορδη φοραω μισο σετ 12αρες και μισο 13αρες.c#standard drop b. >:( >:(

Thanks mate.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Soto για τσεκαρε και εδω μπας και κάνεις κανένα περίεργο συνδυασμό!! \m/

 

http://www.cleartonestrings.com/products/monster-heavy-series-electric-strings/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου