Προς το περιεχόμενο

χρεωστικη καρτα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε ολο το φορουμ!!σκεφτομαι να κανω καποιες αγορες απο τον αγαπητο θωμα αυτες τις μερες και λεω να βγαλω μια χρεωσικη καρτα.Μηπως γνωριζετε σε ποια τραπεζα να παω και τι εξοδα εχει ? π.χ (αν πληρωνεις καποιο ποσο καθε μηνα?) σορρυ αν φαινονται οι ερωτησεις λιγο βλακωδες  ;D , αλλα ειμαι λιγο ασχετος με το θεμα των καρτων.ευχαριστω προκαταβολικα!   :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σε οποιαδήποτε τράπεζα να πας θα σε κατατοπίσουν (βλ. πρήξουν) με πολύ πληροφορία. Για την ακρίβεια αν στο γκουγκλ βάλεις ονόματα διαφόρων τραπεζών θα βρεις αυτή την πληροφορία άμεσα και θα είναι και σίγουρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε οποιαδήποτε τράπεζα να πας θα σε κατατοπίσουν (βλ. πρήξουν) με πολύ πληροφορία. Για την ακρίβεια αν στο γκουγκλ βάλεις ονόματα διαφόρων τραπεζών θα βρεις αυτή την πληροφορία άμεσα και θα είναι και σίγουρη.

οκ ευχαριστω παω να ψαξω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εβγαλα προσφατα μια στην alphabank,αν εχεις λογαριασμο στην τραπεζα δεν χρειαζεται τιποτα αλλο απλα κανεις μια αιτηση με τα τυπικα και στην παραδιδουν η αμεσως η στην στελνουν στο σπιτι σου.

Δεν υπαρχει συνδρομη δεν χρειαζεται να πληρωνεις κατι,ενω και για τις αγορες νομιζω οτι δεν υπαρχει χρεωση εκτος αν η συναλλαγη ειναι σε αλλο νομισμα(δεν ειμαι σιγουρος δεν την χρησιμοποιησα ακομα ;D).

Ενω υπαρχει και η λυση της prepaid απο την τραπεζα κυπρου η οποια δεν εξαρτατε απο λογαριασμο,νομιζω δεν ειμαι 100% σιγουρος οποτε μην γραφω βλακειες.Η οποια εχει νια μικρη χρεωση καθε φορα που θα γεμιζεις την καρτα.

 

 

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εβγαλα προσφατα μια στην alphabank,αν εχεις λογαριασμο στην τραπεζα δεν χρειαζεται τιποτα αλλο απλα κανεις μια αιτηση με τα τυπικα και στην παραδιδουν η αμεσως η στην στελνουν στο σπιτι σου.

Δεν υπαρχει συνδρομη δεν χρειαζεται να πληρωνεις κατι,ενω και για τις αγορες νομιζω οτι δεν υπαρχει χρεωση εκτος αν η συναλλαγη ειναι σε αλλο νομισμα(δεν ειμαι σιγουρος δεν την χρησιμοποιησα ακομα ;D).

Ενω υπαρχει και η λυση της prepaid απο την τραπεζα κυπρου η οποια δεν εξαρτατε απο λογαριασμο,νομιζω δεν ειμαι 100% σιγουρος οποτε μην γραφω βλακειες.Η οποια εχει νια μικρη χρεωση καθε φορα που θα γεμιζεις την καρτα.

 

 

οκ ευχαριστω!! δεν μπορω να αντισταθω αλλο στα προιοντα του θωμα και καταλαβαινεις ειμαι σε αδιεξοδο  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ευχαριστω!! δεν μπορω να αντισταθω αλλο στα προιοντα του θωμα και καταλαβαινεις ειμαι σε αδιεξοδο  ;D

 

Χαχαχαχαχαχαχ,απλα πηγαινε σε μια τραπεζα της επιλογης σου και ρωτα να σου πουν η δουλεια τους ειναι αλλωστε. ;)

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω η prepaid είναι η καλύτερη (ασφαλέστερη) λύση. Έχω στη Eurobank και τη φορτώνω μέσω e-banking όποτε χρειάζομαι κάτι.

 

Βέβαια, αυτή την ασφάλεια που σου παρέχουν την εκμεταλλεύονται και χρεώνουν κάθε "φόρτωμα" (ανάλογα με το ποσό που μεταφέρεις, ελάχιστη χρέωση 1 euro), όπως είπε και ο συμφορουμίτης πιο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης αν εχεις καρτα αναληψης για ΑΤΜ, ελεγξε αν εχει μπροστα ενα εικονιδιο που γραφει "electron visa".

Το αναφερω γιατι ειχα παει παλιοτερα στην τραπεζα μου (Alpha) να βγαλω χρεωστικη και μου ειπαν οτι "ηδη εχετε κυριε, ειναι η καρτα αναληψης για τα ATM"...

Και αν δεν κανω λαθος μου ειχαν πει, οτι απο το 2000 και κατι, ολες οι καρτες για ΑΤΜ, λειτουργουν ως χρεωστικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης αν εχεις καρτα αναληψης για ΑΤΜ, ελεγξε αν εχει μπροστα ενα εικονιδιο που γραφει "electron visa".

 

+1

αυτη χρησιμοποιω και εγω! ο λογαριασμος ειναι παντα σχεδον αδειος και οταν θελω κατι περναω το πρωι βαζω στο μηχανημα αυτοματης καταθεσης τα χρηματα που θελω (οχι ATM αλλα αυτο που ειναι μεσα-περνανε αμεσως στον λογαριασμο), οποτε ουτε ουρες  8) και μετα κανω την αγορα μου.

 

η καινουρια που μου ηρθε γιατι εληξε γραφει enter visa αλλα ειναι το ιδιο πραγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε οποιαδήποτε τράπεζα να πας θα σε κατατοπίσουν (βλ. πρήξουν) με πολύ πληροφορία. Για την ακρίβεια αν στο γκουγκλ βάλεις ονόματα διαφόρων τραπεζών θα βρεις αυτή την πληροφορία άμεσα και θα είναι και σίγουρη.

 

Ότι πιο υπεύθυνο/αξιόπιστο μπορούσε να σου πει κάποιος χωρίς πολλά λόγια...

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου