Προς το περιεχόμενο

απορία για vsti και sonar


ScullShot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω μια απορία αλλά δεν ξέρω πως λέγεται και με τι keywords να το ψάξω γι αυτό ρωτάω εδω.

Έχω πχ στο σοναρ μερικά midi tracks και ένα vsti με πολλά presets. Πώς θα γίνει να παίξω κάθε ένα απο τα midi tracks με τα διαφορετικά presets tou vsti? χωρις να χρειάζεται να το φορτώνω ξανα και ξανά??

αν δεν καταλαβαίνετε τι ρωτάω ρωτήστε με να το πω πιο αναλυτικά...

 

The Economy Picker!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια απορία αλλά δεν ξέρω πως λέγεται και με τι keywords να το ψάξω γι αυτό ρωτάω εδω.

Έχω πχ στο σοναρ μερικά midi tracks και ένα vsti με πολλά presets. Πώς θα γίνει να παίξω κάθε ένα απο τα midi tracks με τα διαφορετικά presets tou vsti? χωρις να χρειάζεται να το φορτώνω ξανα και ξανά??

αν δεν καταλαβαίνετε τι ρωτάω ρωτήστε με να το πω πιο αναλυτικά...

 

Χωρις να γνωριζω πως δουλευει το Sonar αυτο που ψαχνεις ονομαζεται multitimbrality ενος synth(η δυνατοτητα του δηλαδη να παιζει ταυτοχρονα διαφορετικους ηχους.Αν φεριπειν ενα VSTi εχει 4-part multitambrality σημαινει πως μπορει να φερθει σαν 4 synths σε ενα).Ουσιαστικα λοιπον πρεπει να ελεγξεις αν το synth σου εχει αυτη τη δυνατοτητα.Γραψε μου ποια χρησιμοποιεις ωστε να μιλησουμε πιο συγκεκριμενα.

Μολις βγαλουμε ακρη με αυτο μετα το μονο που χρειαζεται απο εσενα ειναι να διαβασεις στο user manual του Sonar πως αυτο χειριζεται τα multitimbral synths...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτο ψάχνω Χρησιμοποιώ το dimension pro τις cakewalk το οποίο έχει τα πάντα Απο drums μέχρι πιάνα ορχήστρες pads κλπ επίσης θέλω να κάνω το ίδιο στο string studio των Applied Acoustics Systems που και αυτό επίσης έχει πολλούς διαφορετικούς ήχους και μου φαινόταν λίγο χαζό να φορτώνω 4 και 5 φορές το ίδιο vst για να βάζω διαφορετικούς ήχους στο κάθε track

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

The Economy Picker!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτο ψάχνω Χρησιμοποιώ το dimension pro τις cakewalk το οποίο έχει τα πάντα Απο drums μέχρι πιάνα ορχήστρες pads κλπ επίσης θέλω να κάνω το ίδιο στο string studio των Applied Acoustics Systems που και αυτό επίσης έχει πολλούς διαφορετικούς ήχους και μου φαινόταν λίγο χαζό να φορτώνω 4 και 5 φορές το ίδιο vst για να βάζω διαφορετικούς ήχους στο κάθε track

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Το Dimension Pro ειναι ΣΙΓΟΥΡΑ 4-part multitimbral οποτε μπορεις να χρησιμοποιησεις 4 διαφορετικους ηχους απ'το ιδιο plugin.Για το String Studio δε γνωριζω κατι.Μπορει να'ναι & αυτο multitimbral αλλα δε γνωριζω ποσα 'μερη' μπορει να παιξει.Κοιταξε το site της AAS & μετα το user manual του Sonar ωστε να δεις πως ελεγχει αυτες τις λειτουργιες!Μακαρι να μπορουσα να σου δειξω περισσοτερα πραγματα αλλα δουλευω με Logic & Cubase,οχι Sonar(πολυ ωραιο sequencer αλλα βαριεμαι να το μαθω)!Τα καλα νεα,οπως καταλαβες παντως,ειναι οτι γινεται! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ Kevin τώρα που το είπες βρήκα μια επιλογή στο dimension που λεει multitimbral αλλά δεν ξέρω πως γίνεται θα κοιτάξω το help του sonar μήπως βγάλω καμια άκρη...

The Economy Picker!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου