Προς το περιεχόμενο

Gibson les Paul Doublecut


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα. Έχοντας παρακολουθήσει τις απόψεις σας για τις "φθηνές" Gibson, θα ήθελα τη γνώμη σας για τις Doublecut. Έχει κανείς, έχετε παίξει, αξίζουν το κόπο?...η διαφορά της Doublecut+ ποιά είναι από τις άλλες. (Για όποιον ενδιαφέρεται ο αντιπρόσωπος Gibson Italia Custom Shop τις ξεκινάει από τα 600 ευρώ και ανεβαίνει).

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε μας κι ένα link του τύπου να δούμε τί γίνεται κι εκεί...

 

O Silot είχε LP Doublecut νομίζω αλλά έχω καιρό να τον δω...στα πέριξ... :wink:

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Ιταλός δεν έχει site. Τη διέυθυνσή του τη βρήκαμε από το επίσημο site Gibson.com. Είναι ο επίσημος αντιπρόσωπος για τη περιοχή μας και τα Βαλκάνια. Και οι εδώ από αυτόν αγοράζουν. Απλά έτυχε ο μπατζανάκης μου να είναι για δουλειά πριν μία εβδομάδα στο Μιλάνο και τον έστειλα με εκτυπώσεις στα χέρια (ένας φιλαράκος επίσης ενδιαφερόταν για τη Custom LP Slash-5800 ευρώ ο Ιταλός - 15%...)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Ιταλός δεν έχει site. Τη διέυθυνσή του τη βρήκαμε από το επίσημο site Gibson.com. Είναι ο επίσημος αντιπρόσωπος για τη περιοχή μας και τα Βαλκάνια. Και οι εδώ από αυτόν αγοράζουν. Απλά έτυχε ο μπατζανάκης μου να είναι για δουλειά πριν μία εβδομάδα στο Μιλάνο και τον έστειλα με εκτυπώσεις στα χέρια (ένας φιλαράκος επίσης ενδιαφερόταν για τη Custom LP Slash-5800 ευρώ ο Ιταλός - 15%...)

 

Ε καλά, δεν σας τη χάρισε κιόλας...

 

http://www.thomann.de/thoiw7_artikel-171542.html

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lol. Προφανώς υπάρχει σε αμερικάνικα sites (για τη Slash μιλάω) με 4200$. Ας περιμένουν οι Ευρωπαίοι τα λεφτά μας....

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέμε LP Doublecut εννοούμε προφανώς κάτι σαν αυτό: http://www.gibson.com/Products/GibsonElectric/Gibson%20Electric%20Guitars/LesPaul/Double%20Cuts/Faded%20Double%20Cut/

 

Χμμ...δεν ξέρω τι λέει ηχητικά, αλλά εμφανισιακά εμένα δεν μου αρέσει καθόλου. Δεν είναι LP, έχει 2 cutaways αλλά ούτε SG είναι...δεν ξέρω έχει κάτι άσχημο.

 

Πάντως σε γνωστό online store αυτή η κιθάρα κοστίζει 915 ευρώ, επομένως τα 600 του Ιταλού είναι πολύ καλό deal!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου