Προς το περιεχόμενο

Το μεγαλείο του Gus G


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ακούω Firewind εδώ και 4-5 χρόνια,οπότε έχω δει τη μπάντα σε όλες της τις εκφάνσεις.Έχω ακούσει τις δουλειές του Gus και εκτός της μπάντας αυτής. (με Dream Evil,Nightrage,κλπ)Κατά τη γνώμη μου μπορεί να σταθεί απέναντι σε τεράστια ονόματα του χώρου,τουλάχιστον από πλευρά ικανοτήτων,γιατί η επιρροή που ασκεί σε νέους κιθαρίστες θα φανεί σε 10 χρόνια από σήμερα.Μήπως απλά περνάω φάση Firewind πάλι και δεν ξέρω τι λέω σε συνδυασμό με τις Πανελλαδικές;; ;D ;D

 

GUS G - All Greatest Solos (Dream Evil & Firewind)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δε ξερω αν ειναι ο κορυφαιος κιθαριστας,ξερω μονο οτι περσυ το καλοκαιρι στο τερρα βαιμπ,εκανε τον Σλας να φαινεται σα γυναικουλα που κλαιει σε εμβρυακη σταση στο μπανιο!!! ;D ;D ;D

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν ισχυρίστηκα ότι είναι ο καλύτερος γιατί δεν υπάρχει αυτή η έννοια για μένα! ;D Παρ'όλα αυτά είναι από τους αγαπημένους και τον έχω ως πρότυπο γιατί ενώ είναι Έλληνας,δηλαδή γεννήθηκε σε μια χώρα που δεν υπάρχει metal κουλτούρα,κατάφερε να κάνει το όνειρό του πραγματικότητα,να γίνει παγκοσμίως γνωστός και όχι να καταλήξει να παίζει από ανάγκη στον Βέρτη για ένα κομμάτι ψωμί!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενώ είναι Έλληνας,δηλαδή γεννήθηκε σε μια χώρα που δεν υπάρχει metal κουλτούρα,κατάφερε να κάνει το όνειρό του πραγματικότητα,να γίνει παγκοσμίως γνωστός και όχι να καταλήξει να παίζει από ανάγκη στον Βέρτη για ένα κομμάτι ψωμί!

 

Αυτό ξαναπές το.

Είναι μεγάλη υπόθεση να κάνεις αυτό που αγαπάς και να είσαι και παγκόσμιο όνομα!

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μα αυτό είναι και το πιο σημαντικό.Θυμάμαι τον είχα δει πριν 2 χρόνια σ'ένα rock μπαράκι με τη γνωστή παρέα (Κατσιώνης,Πέτρος,κλπ) και ήταν όχι μόνο πάαααααρα πολύ φιλικός,αλλά και πάρα πολύ προσγειωμένος,σε σημείο που αν δεν ήξερες ποιος είναι,να μη σου πήγαινε το μυαλό ότι είναι ένας παγκοσμίου φήμης κιθαρίστας!Αυτό για μένα είναι το πιο σημαντικό.Συν ότι είναι παικταράς,αλλά αυτό το είπαμε!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτό είναι και το πιο σημαντικό.Θυμάμαι τον είχα δει πριν 2 χρόνια σ'ένα rock μπαράκι με τη γνωστή παρέα (Κατσιώνης,Πέτρος,κλπ) και ήταν όχι μόνο πάαααααρα πολύ φιλικός,αλλά και πάρα πολύ προσγειωμένος,σε σημείο που αν δεν ήξερες ποιος είναι,να μη σου πήγαινε το μυαλό ότι είναι ένας παγκοσμίου φήμης κιθαρίστας!Αυτό για μένα είναι το πιο σημαντικό.Συν ότι είναι παικταράς,αλλά αυτό το είπαμε!

 

Σωστός.Ε οι τεράστιοι μουσικοί συνήθως είναι ταπεινοί διότι συνήθως είναι έξυπνοι.

 

Παιδιά προσωπικά δεν μου αρέσει.Πολλά λόγια χωρίς πάντα να είναι ουσιώδη για τα δικά μου τουλάχιστον αυτιά.

Για να μην με περάσετε για σνομπαρία:Εννοείται ότι δεν μπορώ να παίξω ούτε ένα ΙΝΤRO από κομμάτι του ;D

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα μου αρέσει πολύ ο Gus. Είναι φοβερός τεχνίτης και αυτό που τον χαρακτηρίζει πιστεύω είναι τα άκρως μελωδικά σόλο του (και τάχιστα επίσης) αλλά και τα καταπληκτικά riff που εμπνέεται.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ ωραίος ο Gus, πολύ τεχνικός και φένεται οτι το κατέχει το άθλημα!!

Το μόνο που δεν μπόρεσα να συμπαθήσω είναι οτι ήταν η αντικατέστησε τον Zakk στον Ozzy. :P

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχυρίστηκα ότι είναι ο καλύτερος γιατί δεν υπάρχει αυτή η έννοια για μένα! ;D Παρ'όλα αυτά είναι από τους αγαπημένους και τον έχω ως πρότυπο γιατί ενώ είναι Έλληνας,δηλαδή γεννήθηκε σε μια χώρα που δεν υπάρχει metal κουλτούρα,κατάφερε να κάνει το όνειρό του πραγματικότητα,να γίνει παγκοσμίως γνωστός και όχι να καταλήξει να παίζει από ανάγκη στον Βέρτη για ένα κομμάτι ψωμί!

 

Από όσα έχω ακούσει για αυτόν, επειδή είμαι και εγώ από Θεσσαλονίκη, είναι ότι το παιδί έφτυσε πραγματικά αίμα για να κάνει αυτό που γουστάρει. Και για αυτό πραγματικά τον παραδέχομαι και είμαι και λίγο περήφανος που είναι και Έλληνας και παίζει και στον OZZY.

 

Επειδή όμως εδώ στο Ελλάντα η ζήλεια είναι βασικό γνώρισμα, και πολλοί έχουν πει πολλά, εγώ αυτό το λέω "όσα δεν φτάνει η αλεπου ... "

 

Τέσπα , παικταράς από τους λίγους (και ας μην είμαι fan του power γενικότερα) , και πραγματικά μπράβο του για όσα έχει πετύχει και όσα φαίνεται ότι θα πετύχει ακόμη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου