Προς το περιεχόμενο

Το μεγαλείο του Gus G


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε νομίζω ότι χρειάζεται να αναλωθούμε στο κατά πόσο ο Κατσιώνης είναι προσγειωμένος ή όχι,έτσι κι αλλιώς το thread είναι για τον Gus G.Εξάλλου και ο Bob είναι καταπληκτικός πληκτράς στο είδος του,δεν είναι τυχαίο ότι το όνομά του είναι δίπλα σε αυτά μεγάλων πληκτράδων του metal.

 

Τίποτα δεν είναι τυχαιο. Ή τουλάχιστον μόνο τυχαιο. Λογω όμως αγάπης προς τον Χαράλαμπο, δε μπορω να μην πω "σιγα το μεγάλο νησι"...και όποιος κατάλαβε ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Δεν έχω σχέση με το είδος (φυσικά, και άρα ποστάρω ελεύθερα...).

 

Απλά θέλω να πω ότι για να κάνεις αυτό που γενικά ονομάζουμε "καρίερα" ΠΡΕΠΕΙ σίγουρα να φτύσεις αίμα, αλλά δε φτάνει! Χωρίς να φτύσεις αίμα ΔΕ γίνεται, αλλά με μόνο να φτύσεις αίμα ΔΕΝ είναι αρκετό.

 

Δε ξέρω αν βγαίνει νόημα απ'τα παραπάνω αλλά τέλος πάντων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τίποτα δεν είναι τυχαιο. Ή τουλάχιστον μόνο τυχαιο. Λογω όμως αγάπης προς τον Χαράλαμπο, δε μπορω να μην πω "σιγα το μεγάλο νησι"...και όποιος κατάλαβε ;D

Χαχαχαχαχα εντάξει δε γίνεται να τα πηγαίνουμε καλά με όλους.Θεωρώ πάντως πως είναι ιδιαίτερα ταλαντούχος μουσικός.

 

Δεν έχω σχέση με το είδος (φυσικά, και άρα ποστάρω ελεύθερα...).

 

Απλά θέλω να πω ότι για να κάνεις αυτό που γενικά ονομάζουμε "καρίερα" ΠΡΕΠΕΙ σίγουρα να φτύσεις αίμα, αλλά δε φτάνει! Χωρίς να φτύσεις αίμα ΔΕ γίνεται, αλλά με μόνο να φτύσεις αίμα ΔΕΝ είναι αρκετό.

 

Δε ξέρω αν βγαίνει νόημα απ'τα παραπάνω αλλά τέλος πάντων...

Ασφαλώς,όποιος πιστεύει το αντίθετο είναι αφελής κατά τη γνώμη μου.Παρ'όλα αυτά αυτό δε μειώνει τα επιτεύγματα και το ταλέντο του Gus,σίγουρα δεν είναι κάνας τυχαίος!!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αξια του μουσικου ειναι απο τη δουλεια του που αφηνει στο τελος πισω του.Οποτε η συγκριση με τον Slash ειναι το λιγοτερο αστεια.Υπαρχουν χιλιαδες ακομα βιρτουοζοι κιθαριστες αλλα στη μουσικη δε προσφερουν τιποτα.Ο Κωστας ειναι σε καλο δρομο ...θα δειξει  ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω σχέση με το είδος (φυσικά, και άρα ποστάρω ελεύθερα...).

 

Απλά θέλω να πω ότι για να κάνεις αυτό που γενικά ονομάζουμε "καρίερα" ΠΡΕΠΕΙ σίγουρα να φτύσεις αίμα, αλλά δε φτάνει! Χωρίς να φτύσεις αίμα ΔΕ γίνεται, αλλά με μόνο να φτύσεις αίμα ΔΕΝ είναι αρκετό.

 

Δε ξέρω αν βγαίνει νόημα απ'τα παραπάνω αλλά τέλος πάντων...

 

Den simainei kati auto pou les.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Den simainei kati auto pou les.

Κατά τη γνώμη μου σημαίνει κάτι.

 

Πολλές φορές το να έχεις ταλέντο δεν είναι αρκετό για να σε βοηθήσει να κάνεις καριέρα. Πρέπει να έχεις άριστες δημόσιες σχέσεις και σωστές "γνωριμίες" έτσι ώστε να σε "σπρώξουν" λιγάκι. Σίγουρα και οι συγκυρίες παίζουν μερικές φορές το ρόλο τους, αυτό που λέμε "στο σωστό μέρος, τη σωστή στιγμή".  :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Den simainei kati auto pou les.

Αυτό που λέει παραπάνω ο Δημήτρης!

 

ΔΕΝ είναι αρκετό το ταλέντο ή η μουσικότητα! Πρέπει κάποια στιγμή να το καταλάβουμε όλοι και να στρώσουμε κώλο κάτω, και επιπλέον να σταματήσουμε να λέμε "τι φωνάρα... γιατί οι άλλοι και όχι αυτός? ή ΤΙ απίστευτος κιθαρίστας... Γιατί ο τάδε και όχι ο δώθε?".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Εκτος απο το ταλεντο και τη σκληρη δουλεια χρειαζεται και κατευθυνση και αποφασιστικοτητα. Οταν στα δεκαοχτω σου σηκωνεσαι και τραβιεσαι στην αλλη ακρη του κοσμου για να κυνηγησεις το ονειρο σου, σε ενα εξαμηνο βλεποντας οτι το berklee δε σου ταιριαζει κανεις ενα καλο demo και καταληγεις maimi (και δεν ηταν οτι του περισσευαν τα λεφτα του gus), τοτε μαλλον βρισκεσαι ηδη στη σωστη κατευθυνση.

 

Και νομιζω οτι το να παιζεις με τον οζζυ ειναι απο μονο του δειγμα σοβαρης δουλειας, προσφορας και αναγνωρισης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λέει παραπάνω ο Δημήτρης!

 

ΔΕΝ είναι αρκετό το ταλέντο ή η μουσικότητα! Πρέπει κάποια στιγμή να το καταλάβουμε όλοι και να στρώσουμε κώλο κάτω, και επιπλέον να σταματήσουμε να λέμε "τι φωνάρα... γιατί οι άλλοι και όχι αυτός? ή ΤΙ απίστευτος κιθαρίστας... Γιατί ο τάδε και όχι ο δώθε?".

 

+1000

 

Πολλές φόρες ακούω τα τελευταία λόγια από φίλους και μάλιστα τα έχω αναπαράγει και εγώ στο παρελθόν.

 

Πολλοί συγκρίνουν ''youtubers'' οι οποίοι πραγματικά εκτελούν άψογα cover με τους αυθεντικούς καλλιτέχνες.Ενδεχομένως οι τελευταίοι να μην διαθέτουν και την καλύτερη τεχνική στον κόσμο ΟΜΩΣ υπάρχει σοβαρή πιθανότητα οι πρώτοι να διαθέτουν μηδενικό συνθετικό ταλέντο.

 

Τέλος πάντων νομίζω όσοι είπαμε ότι δεν μας αρέσουν οι ιδέες που κατεβάζει,παραδεχόμαστε το πόσο άξιζε που τα κατάφερε.Δεν τίθεται θέμα για αυτό.

 

ΧαζόΥΓ:Βασίλη όσο για αυτό με την μέταλ κουλτούρα..το ξαναδιάβασα τώρα..μου φαίνεται ότι το αναφέρεις παρομοιάζοντας την έλλειψη της με αυτή της ανθρωπιστικής παιδείας ένα πράγμα..μεταξύ μας..σιγά τους βαθυστόχαστους  ;D .Επαναλαμβάνω πάντως μην ανησυχείς..η Ελλάδα έχει και αξιολογότατους ποδοσφαιροχούλιγκανς και νεοναζιστικό κόμμα στην Βουλή(όλοι slayer και motorhead ακούνε)  ;D  ...εξαιρέσεις υπάρχουν...μάλιστα σε κάποιες μπάντες μέχρι να κατανοήσεις τους στίχους θες ντοκτωρά στην αγγλική και λεξικό ανα χείρας  ;D ;D

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτό είναι και το πιο σημαντικό.Θυμάμαι τον είχα δει πριν 2 χρόνια σ'ένα rock μπαράκι με τη γνωστή παρέα (Κατσιώνης,Πέτρος,κλπ) και ήταν όχι μόνο πάαααααρα πολύ φιλικός,αλλά και πάρα πολύ προσγειωμένος,σε σημείο που αν δεν ήξερες ποιος είναι,να μη σου πήγαινε το μυαλό ότι είναι ένας παγκοσμίου φήμης κιθαρίστας!Αυτό για μένα είναι το πιο σημαντικό.Συν ότι είναι παικταράς,αλλά αυτό το είπαμε!

 

Που να πιεις και μπύρες με τους Anathema....Μόνο αυτόγραφο δεν σου ζητάνε.....

 

and by the way έχεις λαλησει απο τις πανελλήνιες ρε!!!!! ;D ;D ;D

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου