Προς το περιεχόμενο

DIY 1 watt tube amp (?)


AnestisK.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τελείωσα το πρώτο μου DIY project, ενα κλωνο του MXR Distortion+ απο το οποίο μπορω να πω ότι είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Εχετε να μου προτείνεται ενα σχετικά απλό αλλα ενδιαφέρον ηχητικά(όσο μπορει να ειναι) project για λαμπατο ενισχυτη ενός watt; Για οποιαδήποτε πρόταση θέλω το σχεδιαγραμμα του κυκλώματος και μια λίστα με ότι θα χρειαστω.

Επίσης οποιαδήποτε άλλη συμβουλή, ευπρόσδεκτη! :)

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άλμα από το MXR Distortion+ σε λαμπάτο ενισχυτή (ακόμα και 1 watt) είναι πολύ μεγάλο, όχι λόγω της πολυπλοκότητας του κυκλώματος αλλά λόγω της επικινδυνότητας του εγχειρήματος (τα ρεύματα σε λαμπάτο ενισχυτή σκοτώνουν άνετα). Αν δεν έχεις αρκετή εμπειρία και σιγουριά για τις ικανότητές σου δεν στο προτείνω.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άλμα από το MXR Distortion+ σε λαμπάτο ενισχυτή (ακόμα και 1 watt) είναι πολύ μεγάλο, όχι λόγω της πολυπλοκότητας του κυκλώματος αλλά λόγω της επικινδυνότητας του εγχειρήματος (τα ρεύματα σε λαμπάτο ενισχυτή σκοτώνουν άνετα). Αν δεν έχεις αρκετή εμπειρία και σιγουριά για τις ικανότητές σου δεν στο προτείνω.

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα παρόλα αυτά

ξεκίνα με ενα έτοιμο κιτ για να μην χάσεις το τόπι....

 

5 watt class A head στα 220 ευρώ

 

http://www.ampmaker.com/store/SE-5a-5W-British-overdrive-amplifier.html

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου