Προς το περιεχόμενο

Απόψεις για mayones regius;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε gathulis καλώς ήρθες στην παρέα μας!  :)

Απλά γράφε αν θέλεις στα ελληνικά καθότι τα greeklish κουράζουν και δεν επιτρέπονται και από τους κανονισμούς του forum.

 

Κανονισμοί

 

1. Γράφουμε ελληνικά με πεζούς χαρακτήρες ακόμα και τον τίτλο του μηνύματος. Οχι μόνιμη χρήση ΚΕΦΑΛΑΙΩΝ, όχι greeklish.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

file tsekare tis xordes pou foraei o petrucci sto octavarium,xrhsimopoiei musicman custom bass guitar me baritone scale k kanoun kati kourdismata se Ab(6xordh kithara).nomizw legonte fat bottom kati.se noithw pantws egw toso kairo den vriskw mpanta na paixw gt oloi kourdizoun se d sxedon k exw thn 7xordh gia na paizw monos mou :-\

Δεν πειραζει,

τουλαχιστον βγαζεις γουστα στο σπιτι οταν παιζεις.

Εαν εχεις ο ενα κιθαριστας παρει 7χορδη μετα πρεπει να παρει και ο αλλος ...ο μπασιστας να αλλαξει κουρδισμα...και παει λεγοντας οποτε την παιρνεις για την κ@υλα σου.Πραγματικα αυτες οι χορδες μου ξεφυγανε!!θα τσεκαρω.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρη,

ηδη φοραω τρεις 13αρες επανω(E-A-D) και τρεις 12αρες κατω(G-B-E) κουρδισμα c#standard,

για να κανω B standard μαλλον πρεπει να αγορασω χορδες μπασου γιατι για κιθαρα δεν υπαρχουν..Α!!και μια βαριτονη κιθαρα.6 χορδη

παιδιά μήπως υπερβάλουμε λίγο ; φορά γκρουπ παίζουνε με λες πολ και κουρδισμα ντο και σι. Ο όλα εγκλλουντ έπαιζε χρόνια με την ιμπανεζ του μικ τόμσον 25.5 και κουρδιζε σε ντροπ αβ... Δεν λέω βέβαια καλές οι 7 άρες και σίγουρα κουρδιζουν χαμηλά πιο άνετα αν έχουν μεγάλες κλίμακες αλλά νομίζω ότι δεν είναι πανάκεια... Άποψη μου...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου ως κάτοχος 2 setius και 1 regius, σου προτείνω να προχωρήσεις άφοβα.

παίζεις τα πάντα όπως έδειξε και ο φίλος ήδη, ποιότητα κατασκευής δεν συναντιέται εύκολα,και αν συνυπολογίσεις την τιμή απλά δεν συναντιέται.

μπορείς να τις δοκιμάσεις στον Μάτσικα που είναι εξυπηρετικότατος και πιο φθηνός από το musicstore,και μπορείς αν θες με μικρή επιβάρυνση να customάρεις την κιθάρα,όπως π.χ. να βάλεις τα αρχικά σου.

το μπράτσο που αναφέρθηκε παραπάνω, είναι d shape ανετότατο και σταθερότατο....(5pieces setius-11pieces regius).δοκίμασέ τις για να σιγουρευτείς.

πάντως αν θες να γλυτώσεις αρκετά λεφτά προτίμησε την setius,η οπoία δεν υστερεί κάπου,είναι όμως bolt on.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μήπως υπερβάλουμε λίγο ; φορά γκρουπ παίζουνε με λες πολ και κουρδισμα ντο και σι. Ο όλα εγκλλουντ έπαιζε χρόνια με την ιμπανεζ του μικ τόμσον 25.5 και κουρδιζε σε ντροπ αβ... Δεν λέω βέβαια καλές οι 7 άρες και σίγουρα κουρδιζουν χαμηλά πιο άνετα αν έχουν μεγάλες κλίμακες αλλά νομίζω ότι δεν είναι πανάκεια... Άποψη μου...

Δεν διαφωνω μαζι,

οπως τον βολευει τον καθενα!!Φαντασου οτι οι 13αρες μου φαινονται οκ σε c# standard,εχω φιλουs που παιζουνε σε d standard με 11αρες και μου φαινονται σαν 9αρες..φυσικα ολα παιζουνε ρολο.scale,χορδες,bridge της κιθαρας, ο μαστορας που την σεταρη..και φυσικα το δεξι χερι του οργανοπαιχτη..

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

skotwnoun oi mayones file.eite regius eite setius eite legend pareis pairneis pragmatika poiotiko organo.exw setius alla tis dokimasa oles.proxwra afova.oso gia to ti mporoun na paixoun,rixe mia matia se ena videaki pou kanw me thn setius k ton fireball 100 :P

 

 

Καλά έκανες transcription  σε όλο το Catch  .ΕΙΣΕ ΘΕΟΣ  :) :) :) :) :)

1000/100  Respect απο μένα  ;) 8) 8) 8)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου ως κάτοχος 2 setius και 1 regius, σου προτείνω να προχωρήσεις άφοβα.

παίζεις τα πάντα όπως έδειξε και ο φίλος ήδη, ποιότητα κατασκευής δεν συναντιέται εύκολα,και αν συνυπολογίσεις την τιμή απλά δεν συναντιέται.

μπορείς να τις δοκιμάσεις στον Μάτσικα που είναι εξυπηρετικότατος και πιο φθηνός από το musicstore,και μπορείς αν θες με μικρή επιβάρυνση να customάρεις την κιθάρα,όπως π.χ. να βάλεις τα αρχικά σου.

το μπράτσο που αναφέρθηκε παραπάνω, είναι d shape ανετότατο και σταθερότατο....(5pieces setius-11pieces regius).δοκίμασέ τις για να σιγουρευτείς.

πάντως αν θες να γλυτώσεις αρκετά λεφτά προτίμησε την setius,η οπoία δεν υστερεί κάπου,είναι όμως bolt on.

Eυχαριστω για την απαντηση,

το πηρα αποφαση ,θα παω για regius.

Θα κανω custom παραγγελια(θελω monolith white χρωμα με  μονο ενα humbucker aftermath)

Εχω μονο τα μισα λεφτα οποτε υπομονη.

Τι να κανω μου τα τρωει ο υιος.

Ευχαριστω μαν.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου