Προς το περιεχόμενο

Χρωματολογιο για fender American stratocaster.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σε ολοι την παρεα επειδη εκανα μια ζημια στην κιθαρα μου (πτωση απο υψος)

και μου εκανε finish crack στο σημειο που ειναι το μανικι με το σωμα ξερει κανεις απο που μπορω να βρω το χρωματακι της για να την διρθωσω καποια στιγμη.

Δεν θελω να βαψω ολο το σωμα μονο το σημειο αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Οι βιομηχανικές βαφές και η εφαρμογή τους είναι μια τεράστια ιστορία όπου κάτι τόσο απλό σαν αυτό που ζητάς είναι σαν να ψάχνεις ψύλλους στα άχυρα... Ακόμη και αν βρεις τον κωδικό από παρτίδα σε παρτίδα θα υπαρχουν διαφορές...

 

Η πιο καλή λύση είναι να την πας στον Κακανιάρη κάποια στιγμή να σου την επιδιορθώσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε ολοι την παρεα επειδη εκανα μια ζημια στην κιθαρα μου (πτωση απο υψος)

και μου εκανε finish crack στο σημειο που ειναι το μανικι με το σωμα ξερει κανεις απο που μπορω να βρω το χρωματακι της για να την διρθωσω καποια στιγμη.

Δεν θελω να βαψω ολο το σωμα μονο το σημειο αυτο.

Αδερφε πολυ δυσκολο.

Ακομη και να βρεις τον κωδικο χρωμματος θα εχει διαφορα..

Εαν ειναι μεγαλο μπορεις να την ξυσει και να την ξαναβαψει ενας ΣΩΣΤΟΣ μαστορας αλλα

αυτο κοστιζει πολλα.300 ευρω τουλαχιστον και παλι δεν θα ειναι ιδια.

Αστο οπως ειναι.. vintage ...

 

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

300 ευρω τουλαχιστον και παλι δεν θα ειναι ιδια.

Κόψε κάτι... ;D ;D ;D

 

ΥΓ. ένας ΣΩΣΤΟΣ μάστορας, μπορεί να μην χρειαστεί να βάψει όλη τη κιθάρα. Πρέπει όμως να τη δεί για να σου πεί

 

και παλι δεν θα ειναι ιδια.

...μην βάζεις το χέρι σου στη φωτιά...άλωστε το είπες και εσύ ;)

να την ξαναβαψει ενας ΣΩΣΤΟΣ μαστορας

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κόψε κάτι... ;D ;D ;D

 

ΥΓ. ένας ΣΩΣΤΟΣ μάστορας, μπορεί να μην χρειαστεί να βάψει όλη τη κιθάρα. Πρέπει όμως να τη δεί για να σου πεί

...μην βάζεις το χέρι σου στη φωτιά...άλωστε το είπες και εσύ ;)

Φιλε marathon,

εαν το χρωμα του φιλου ειναι pacific blue η ice blue metallic ποσο κοστιζει νομιζεις;;;;;

εχω δει απο κοντα τετοια δουλεια , το χρωμα ητανε ασημι και πιστεψε με κοστισε!!!

Και το χερι μου το βαζω στην φωτια,,δεν κυκλοφορουνε στην πιατσα "βιομηχανικα" finish.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε marathon,

εαν το χρωμα του φιλου ειναι pacific blue η ice blue metallic ποσο κοστιζει νομιζεις;;;;;

Φίλε sotos αυτά είναι χρώματα που δεν είναι καθημερινής χρήσης. Προφανώς και κοστίζουν (εξαρτάται πάντως εάν ο μάστορας έχει και παρακαταθήκη)...ήδη τελειώνω ένα project με Ιnka Silver χρώμα... ;)

 

Εάν όμως ο φίλος μας έχει από τα "καθημερινά"...ξαναδιάβασε το post μου :D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε sotos αυτά είναι χρώματα που δεν είναι καθημερινής χρήσης. Προφανώς και κοστίζουν (εξαρτάται πάντως εάν ο μάστορας έχει και παρακαταθήκη)...ήδη τελειώνω ένα project με Ιnka Silver χρώμα... ;)

 

Εάν όμως ο φίλος μας έχει από τα "καθημερινά"...ξαναδιάβασε το post μου :D

Eδω συμφωνω μαζι σου.

Εαν το χρωμα ειναι "απλο" δεν κοστιζει.Και φυσικα το φτιαχνεις οικονομικα.

Στην τιμη που ανεφερα εννοούσα ολο το body ξυσιμο και βαψιμο απο την αρχη με "καλο"

χρωμα.Ισως δεν το διατυπωσα σωστα. :)

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν οπως λες η κιθαρα σου επεσε απο υψος και επαθε μονο αυτο τοτε, δικαιως, μπορεις να αποκαλεις τον εαυτο σου, τυχερο. Φανταζομαι θα εκανε το τριχοειδες κρακ διαγωνια στο neck pocket μεσα στο κατω κερατο της strat. Επειδη οι πολυεστερες δεν εχουν καμμια ελαστικοτητα ακομα και οταν κανεις bends η χρησιμοποιεις το tremolo, με τον καιρο σε εκεινο το σημειο εμφανιζεται το κρακ. Αν ειναι αυτο, (δεν ειδαμε και φωτο) τοτε μη μπαινεις σε καμμια διαδικασια, ειναι πολυ κοινο και θα σου συνεβαινε ετσι κι αλλιως. Δε μας ειπες και τι χρωμα ειναι η κιθαρα σου.

Guitar playing is a serious matter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου