Προς το περιεχόμενο

Lugs and Hardware parts


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια και χαρα σε ολη τη μουσικοπαρεα...Εχω ενα σετ της DW το οποιο δεν ειναι πανω απο δεκαετια.Ωστοσο επειδη ο καιρος αφησε τα σημαδια του πανω στα μεταλικα μερη του οργανου θα ηθελα να τα αλλαξω.Μηπως ξερει καποιος που μπορω να βρω για να αγορασω Lugs της DW και γενικα μεταλικα μερη,ποδια για το bass drum στεφανια και τα λοιπα?

 

Εκ των πρωτερων σας ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στειλε μεϊλ στην DW για να σε ενημερωσει που στην ΕΕ μπορεις να βρεις parts DW.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ superfunk ;)

Εψαξα χθες παντου εφαγα το ιντερνετ...στο e-bay υπαρχουν μολις 16 ??? και απο ξενα blogs που διαβασα υπαρχουν κι αλλοι που ψαχνουν να βρουν lugs...μαλλον αυτο που μου λες θα γινει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς επίσης να απευθυνθείς στον Στόλλα, αλλά αν δεν έχει στοκ θα περιμένεις.

 

Ακόμη, τα ανταλλακτικά της DW δεν είναι φτηνά. Είσαι σίγουρος ότι αξίζει το κόπο να τα αλλάξεις; Δεν σου κάνει καθόλου κλικ αυτό το road worn / battle scar look;

 

Άλλο: Δεν είμαι σίγουρος ότι ισχύει ακόμα, αλλά μέχρι πρόσφατα για να πάρεις ένα καινούργιο lug της DW, έπρεπε να επιστρέψεις το παλιό.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωωω...thanks παιδια :)

Μιλησα με στολα και ο τυπος που μιλαγα δεν ηξερε τι ειναι το lug.Φαντασου να τονωρωτουσα απο που θα παραγγειλω η αν εχει στοκ...τολμησα και ρωτησα και εξηγησα...το παλεψα δηλαδη...κατι μαλακιες της pacific εχει.Εχουν παγωσει οι παραγγελιες απο Αμερικη...αστα βραστα...σα μεγαλοπαρασκευο ειμαι τωρα...πρεπει να βρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως πολυ περιεργο μου φαινεται να εχει καταστραφει το hw στα Drums σου,εδω στα δικα μου (Ludwig του 67) και ειναι ακομα μια χαρα....που τα ειχες?Κατω απο το νερο? ;D 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως πολυ περιεργο μου φαινεται να εχει καταστραφει το hw στα Drums σου,εδω στα δικα μου (Ludwig του 67) και ειναι ακομα μια χαρα....που τα ειχες?Κατω απο το νερο? ;D 

Η αληθεια ειναι οτι με τον καιρο εμφανιζονται τα πρωτα σημαδια και κηλιδες που αν δε τα προσεξεις σιγα σιγα φθειρουν τα μεταλικα μερη...Μενω σε νησι εχει αρκετη υγρασια εδω και σε συνδυασμο με κατι χτυπηματακια που τοπικα εδιωξαν το χρωμιο του lug δειχνει το οργανο καπως...ασχημα :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεται να τα αλλαξεις .Θα τα λυσεις και θα τα πας σε εργαστηριο χρωμιωσης -νικελωσης .Με λιγα χρηματα σχετικα θα παρεις πισω καινουργια lugs και οτιδηποτε μετταλικο αναταλλακτικο σε καλυτερη απο πριν κατασταση -εμφανιση.Εδω ειμαστε να βοηθησουμε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου