Προς το περιεχόμενο

Project Railings: Hot Rail


Stavros_F

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Το παρακάτω κομμάτι γράφτηκε σε δύο μέρες στο προσωπικό μου στούντιο μαζί με τους Γιάννη Βασιλάκη, Ηλία Κουρούδη και Χρήστο Κισσατζεκιάν, το Πάσχα όπου τους φιλοξένησα. Σε μία μέρα έγινε η σύνθεση και η εγγραφή, και την δεύτερη γράφτηκαν τα σολο και έγιναν κάποια διορθώσεις σε τύμπανα και μπάσο. Κατόπιν το κομμάτι στάλθηκε στην Αθήνα στο Σωτήρη Λαγωνίκα, όπου έγραψε στίχους, φωνητικά και κάποια keys. Σήμερα ο Ηλίας το ετοίμασε και το ανέβασε στο youtube, οπότε είπα να το μοιραστώ μαζί σας! Ελπίζω να το απολαύσετε όσο εμείς! Αν σας καταφέρουμε να ανοίξετε και καμιά μπύρα όσο το ακούτε, πετύχαμε το σκοπό μας! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπύρα δεν άνοιξα (γιατι το γεύμα μου ήταν κολοκυθοκορφάδες), αλλά συνέχισα το κρασάκι μου (που ήταν μίξη ροζέ με άσπρο).

Το κομμάτι σας το βρήκα εξαιρετικό (και δεν μιλάει το ποτό), τ' άκουσα 2 φορές στο καπάκι και είμαι κάτι παραπάνω από σίγουρος ότι το βράδυ θα το ξανακούσω. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Με άρεσε πολλά. Και το «κακό» ριφ και ο τραγουδιάρης σας και η μελωδία του ρεφρέν και τα σόλα. Σταύρε να υποθέσω ότι είσαι ο δεύτερος;  

 

 

ΥΓ:99,9% το μιξ το έκαναν οι εξάχορδοι της μπάντας  ;D Κιθάρες σα πάν, φωνή (και πλήκτρα) σα κάτ...  ;D ;D ;D Αυτά ακούει ο Νέστ... εμ...χμμμ... αυτά ακούνε ορισμένοι κιθαρίστες ήθελα να πω και δεν μας ξεπλένει ούτε ο γνωστός ποταμός Rivera  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωωωωω παιδιά σας ευχαριστώ! Λοιπόν:

@ Nestoras αυτό το mix με τα κρασιά μου θυμίζει το Coca-Cola με Fanta που πίναμε μικρά :P

@ SPYROID Ναι βεβαίως! Μετά χαράς! Πες μας και εντυπώσεις και αντιδράσεις :)

@ Illuvatar Thanks man!!

@ Όχι όχι, ο πρώτος είμαι, τόσο στο μπάσιμο όσο και στο σόλο. Χαχαχαχα να φανταστείς! Oι εξάχορδοι (εμείς δλδ) το ακούσαμε μια φορά κατά τη διάρκεια του Mix, είπαμε 2-3 πράγματα και δεν ξανασχοληθήκαμε :D Ο τραγουδιστής το ανέλαβε σαν πιο έμπειρος.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι είναι φοβερό. Μπράβο Σταύρο!

 

Ιδιαίτερα μου άρεσε η μελωδία της κιθάρας κατά το ρεφρέν όπως επίσης και το βασικό riff. Συγχαρητήρια επίσης για τα σόλο και τον ήχο!  :)

 

Μπύρα θα ανοίξω το βράδυ που θα το ξανακούσω!  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι είναι φοβερό. Μπράβο Σταύρο!

 

Ιδιαίτερα μου άρεσε η μελωδία της κιθάρας κατά το ρεφρέν όπως επίσης και το βασικό riff. Συγχαρητήρια επίσης για τα σόλο και τον ήχο!  :)

 

Μπύρα θα ανοίξω το βράδυ που θα το ξανακούσω!  8)

 

Ευχαριστούμε φίλε geodimitri! Λόγο της κατάστασης, ήχους κτλ δεν ψάξαμε καθόλου, απλά πιάσαμε τα όργανα και παίξαμε. Εγώ έγραψα καρφί με το AxeFx Ultra και μάλιστα με ένα preset το οποίο είχα κατεβάσει την προηγούμενη και δεν το άλλαξα καθόλου (ήμουν σε φάση δοκιμών και βρήκα κάτι free banks και δοκίμαζα αβέρτα) και ο Γιάννης με ένα Boss-GT με έτοιμο preset χωρίς να αλλάξει κάτι παρά μόνο ένα post eq για mid boost, και ένα Avalon V5 ως DI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου