Προς το περιεχόμενο

Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΠΑΝΤΑ της δεκαετίας που φεύγει


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρόνια πολλά σε όλους!

 

Γιορτινές μέρες είναι, ας ανοίξουμε ένα θέμα όπου θα ''σφαχτούμε'' με την ησυχία μας λίγο πρίν μας αποχαιρετήσουν τα 00's  8)

 

To θέμα βέβαια είναι καθαρά υποκειμενικό, αλλά ας καταθέσουμε όλοι τις απόψεις μας και ποιός ξέρει, μπορει να ανακαλύψουμε μπάντες οι οποίες, είτε τις είχαμε ακουστά είτε όχι, μας διέφυγαν σαν άκουσμα και να βγάλουμε τρελά γούστα!!(Διότι πολλοί από μας ή δεν έχουν χρόνο ή βαριούνται να ανακαλύψουν καινούργια μουσική, όπως εγώ  :P)

 

ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ(=ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑΚΟΤΕΡΟ=ΕΠΙΔΡΑΣΤΙΚΟΤΕΡΟ κ.τ.λ.) ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 2000-2009???

 

Ας ξεκινήσω εγώ (αν και δεν θα πρωτοτυπήσω ιδιαίτερα) :

 

muse

muse1.thumb.jpg.e72c0f030a96f22f4cdf8d28c3c4fb4c.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

+1000 Muse

 

Με έχουν εκπλήξει ευχάριστα οι Kings of Leon.

Τώρα κατα τ΄αλλα πολλές καινούριες μπάντες δεν τις έχω ψάξει τόσο ώστε να μπορώ να εκφράσω και πολύ άποψη, συν του ότι πολύ συχνά θα ακούσω είτε πιο παλιά πράγματα είτε τις σόλο δουλειές διάφορων καλλιτεχνών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοι που μου αρεσουν παρα πολυ ειναι οι Red Hot chily Peppers (1978 :)  )

 

 

Oi Rise against  (1999) einai oraioi. Oi " TThe all american rejects" einai oraioi kai aftoi 1999 kai aftoi.

 

Tora gia to 2000 kai meta leo

 

Arctic Monkeys

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=GF978AgLyaY

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι RHCP είναι alltime classic :D Είναι πέραν της 10ετιας :D:D

 

Οι Αrctic Monkeys αρχικά μου έκαναν καλή εντύπωση αλλά τους βαρέθηκα πολύ γρήγορα.

 

Να βάλω και τους Tool στο παιχνίδι αν και ξεπερνάνε και αυτοί τη 10ετία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έχουν εκπλήξει ευχάριστα οι Kings of Leon.

 

και μένα!

 

Οι RHCP είναι alltime classic :D Είναι πέραν της 10ετιας :D:D

 

Οι Αrctic Monkeys αρχικά μου έκαναν καλή εντύπωση αλλά τους βαρέθηκα πολύ γρήγορα.

 

Να βάλω και τους Tool στο παιχνίδι αν και ξεπερνάνε και αυτοί τη 10ετία;

 

Να τους βάλεις να τους βάλεις! Δεν έχει σημασιά αν ξεπερνάνε την δεκαετία! Εγω δεν εννοώ σώνει και καλά την καλύτερη μπάντα που δημιουργήθηκε και μεγαλούργησε στα 00's, αλλά γενικά την μπάντα που δισκογράφησε και έβγαλε αριστουργήματα αυτή την δεκαετία! Αν π.χ. οι Led Zeppelin  έβγαζαν δίσκους και και έκαναν τουρνέ, και ήταν τόσο φανταστικοί όσο στα 70's, αυτούς θα ψήφιζα!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και απο μενα μια ψηφος στους μιουζ παρακαλω.......

οπως εχω πει και σε μια κουβεντα με κατι φιλους και με πηρανε με τις ντοματες, πιστευω οτι σε 30 χρονια απο τωρα θα ειναι στο επιπεδο των φλουντ στις συνειδησεις μας!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και απο μενα μια ψηφος στους μιουζ παρακαλω.......

οπως εχω πει και σε μια κουβεντα με κατι φιλους και με πηρανε με τις ντοματες, πιστευω οτι σε 30 χρονια απο τωρα θα ειναι στο επιπεδο των φλουντ στις συνειδησεις μας!

 

Οι Porcupine Tree ίσως. Οι Muse είναι πιο ποπ κατάσταση. Ίσως να σταθούν στο ύψος των Depeche Mode. Τους θεωρω αρκετά διαφορετικού ύφους από τους Floyd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και απο μενα μια ψηφος στους μιουζ παρακαλω.......

οπως εχω πει και σε μια κουβεντα με κατι φιλους και με πηρανε με τις ντοματες, πιστευω οτι σε 30 χρονια απο τωρα θα ειναι στο επιπεδο των φλουντ στις συνειδησεις μας!

 

δεν νομίζω ότι θα έπρεπε να σε πάρουν με τις ντομάτες όσον αφορά αυτό που είπες για τους floyd,αν αναλογιστείς τις εξής δηλώσεις ενός κυρίου ο οποίος διατηρούσε μια εξίσου ''άσημη'' μπάντα :

 

«Πιστεύω ότι οι Muse έκαναν πάρα πολύ καλή δουλειά και είναι πολύ ταλαντούχα παιδιά. Είναι όλοι τους καταπληκτικοί μουσικοί και μου αρέσει ο τρόπος που εκφράζουν την «τρέλα» τους, πράγμα πολύ καλό για έναν καλλιτέχνη».

 

Στη συνέχεια δήλωσε ότι τον τιμά πολύ που οι Muse έχουν δηλώσει ότι οι Queen αποτελούν μία από τις μεγαλύτερες επιρροές τους και ίσως να έφτασε στην υπερβολή λέγοντας ότι «μπορεί να είναι και καλύτεροι από εμάς».

 

                                                                            Brian May

πηγή: www.rocking.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Porcupine Tree ίσως. Οι Muse είναι πιο ποπ κατάσταση. Ίσως να σταθούν στο ύψος των Depeche Mode. Τους θεωρω αρκετά διαφορετικού ύφους από τους Floyd.

 

οχι απο αποψη υφους!

απο αποψη παραγωγων, και επιδραστικοτητας!

 

δεν νομίζω ότι θα έπρεπε να σε πάρουν με τις ντομάτες

 

εγω το ξερω!

στους φιλους μου πεστο! ;D

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου