Προς το περιεχόμενο

Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΠΑΝΤΑ της δεκαετίας που φεύγει


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντιπαραθεση ΠΡΟΚΑΛΛΩ να βγαλετε την πεταλουδιτσα(ακορντα-αλλαγες.πλακα-πλακα.)

ELIANIOS  σε βρισκω απολυτα σωστο και ψαγμενο!

Η πεταλουδιτσα ειναι ιδιοφυης συλληψη!

Αυτος ο ΜΑΖΟΟ εχει σωσει την κορη μου απ την μπαρουφα και την μπαζει στο πεντατονικο ροκομπλουζ.Να ναι καλα ο ανθρωπος.

Λοιπον ΑCDC η ΜΑΖΟΟ.τΙΠΟΤ ΑΛΛΟ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

 

Μοναδική μπάντα που αλλάζει καθέ τρις και λίγο (θα μου πεις και οι U2 το κάνουν...)

 

...

 

...Και επιτέλους και μια μπάντα που παίζει ροκ, αλλά χωρις κόμπλεξ, μη τυχών μάθει κανείς που πήγαν σχολείο και ότι δεν καπνίζουν! Μια μπάντα που γράφει παραπάνω απο 3 ακόρντα (όπως πολλές άλλες).

 

 

http://okradiohead.memebot.com/thomeyorke.htm

 

-I have no idea how we made those different songs. I drank and smoked till we was bossed and high and then we just played

 

α, όλα κι όλα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιπαραθεση ΠΡΟΚΑΛΛΩ να βγαλετε την πεταλουδιτσα(ακορντα-αλλαγες.πλακα-πλακα.)

 

ELIANIOS  σε βρισκω απολυτα σωστο και ψαγμενο!

Η πεταλουδιτσα ειναι ιδιοφυης συλληψη!

Αυτος ο ΜΑΖΟΟ εχει σωσει την κορη μου απ την μπαρουφα και την μπαζει στο πεντατονικο ροκομπλουζ.Να ναι καλα ο ανθρωπος.

Λοιπον ΑCDC η ΜΑΖΟΟ.τΙΠΟΤ ΑΛΛΟ...

 

Τι ψαγμενο ρε φιλε. ΠΑΤΕΡΑΣ ΕΙΜΑΙ!!! & "αναγκαζομαι" να τα παιζω στο γιο μου cover.

Παντως αν δεν εχεις λεει χτισει σπιτι ή δεν εχεις παιξει mazoo δε καταλαβαινεις τι θα πι ζωη ;) ;D ;D ;D ;D

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!

Στο πα εγω...εισαι πολυ ψαγμενος!!!

Εγω που παιζω τον ελεφαντα και το γοριλλα στη στρατ???

σημερα θα βγαλω το λιοντάρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω ακούσει μόνο τα πρώτα 3 άλμπουμ των Radiohead  :-[  :-[ (μέχρι το οκ computer του '97)....είναι αν μη τί άλλο πολύ καλοί, αλλά λίγο υποτονικοί μου φαίνονται...θα ακούσω τους δίσκους που βγάλανε στα 00's πάντως για να σχηματήσω καλύτερη άποψη.

 

Πάντως οι MUSE αρχικά είχαν κατηγορηθεί ως ρέπλικα των Radiohead (κυρίως λόγω φωνής) αλλά είχαν την μαγκιά και το ταλέντο να ξεχωρήσουν και να δημιουργήσουν ένα είδος το οποίο θα αντιγράφεται για πολλά χρόνια.

 

(ναι, δε μου αρέσουν ούτε οι Led Zeppelin, ούτε οι Rolling Stones, κλπ. Δε μου αρέσει η κλασσική ροκ). Οι άνθρωποι ξέρουν μουσική!

 

Οκ γούστα είναι αυτά και απολυτως σεβαστά, αλλά ψιλοάκομψη διατύπωση... αν π.χ. ο John Paul Jones των Ζep δεν ξέρει μουσική, εγώ θα το γυρίσω στο ελαφρολαικό.  ::)

 

Συγxωρεστε με φιλοι,ειμαι απ αυτους τους αθλιους παλιομοδιτες που νομιζουν οτι το καλυτερο γκρουπ της δεκαετιας ειναι οι....ΑC/DC...και καλυτερη δεκαετια η '70...

Mε πληρη σεβασμο...απορω πως καποιες μετριοτητες περνιουνται για ιδιοφυιες τη σημερον ημερα...μαλλον θελω σεμιναρια...μαλλον δε θελω.Παω να βαλω το stormbringer να στανιαρω...

 

Και εγώ ανήκω στους άθλιους παλαιομοδίτες και θεωρώ ότι εκείνη την εποχή βγήκε ό,τι καλύτερο, αλλά αυτό δεν αναιρεί την ανάγκη μου για πιο φρέσκα ακούσματα...Προσωπικά στα 100 λεπτά μουσικής που ακούω τα 80 είναι από εκείνη την εποχή και ΑΚΟΜΑ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν καταδέχομαι τίποτα από τα καινούργια. Δεν μπορείς συνέχεια να τρως κρέας, κάπου την χρειάζεσαι και την μακαρονάδα σου.  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Οκ γούστα είναι αυτά και απολυτως σεβαστά, αλλά ψιλοάκομψη διατύπωση... αν π.χ. ο John Paul Jones των Ζep δεν ξέρει μουσική, εγώ θα το γυρίσω στο ελαφρολαικό.  ::)

ούπς...

 

Δεν το εννοούσα έτσι. Αλλά έχεις δίκιο, έτσι διαβάζεται... Αν ξεχωρίσεις τις δύο προτάσεις, αυτό εννοώ, προς Θεού, όχι οτί οι 'αλλοί' δεν ήξεραν μουσική...  :-[

 

σορρυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις δικιο φιλε lordgoumis.

Aπλα και γω ακομα ανακαλυπτω απο κεινα τα χρυσα γκρουπ...

Απ οσα ακουγονται σημερα δεν ανακαλυπτω τιποτα.

Κι εχω αναγκη τη μαγεια της ανακαλυψης και του καινουριου.

Δεν ειμαι απολυτος αλλα νομιχω οτι καποια πραγματα εχουν φυγει ανεπιστρεπτι και προσπαθουμε να βγαλουμε ζουμι χωρις κοτα.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχασατε τους Madrugada???? περα απο muse,radiohead (καλοι μωρε, ωραια φωνη ο tom αλλα ακους 10 λεπτα και θες να βαρεσει ενεσεις, γνωμη μου).. επισης σαν φανατικος των floyd γουσταρω τρελλα porcupine.. τελος απο πιο heavy μαρεσουν λιγο οι SOAD.. Αλλα γενικα δεν αντεχω τα brutal φωνητικα (αντε λιγο Panthera) και τα πολυ τρεντοσυγκροτηματα (ιδως αυτα που το παιζουν ποζερια σαν να παιζουν maiden:P) οποτε ειναι και εγω παιδι των 70ς,80ς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου