Προς το περιεχόμενο

Εκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας "Ηλίας Γραβάνης"


nasokosm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δλδ βιντεο ή φωτο απο καποιον "ασχετο" πουτ περασε απο κει,ενα "παιδακι" Θοδωρη Ζηρα νομιζω τον λεγανε δεν εχεις ?  :P  ;D

 

Παντως ειναι αξιο λογου πως σε τετοιο επιπεδο που εχουν φτασει οι εγχωριοι οργανοποιοι δεν εχει βγει κατι "προς τα εξω"......

 

Εντάξει, άψογα που πε ο Μεσάλιος δεν ήταν αλλά δεν θα μείνουμε εκεί.

Ξερω τι σε χαλασε.....Που εβαλα φωτο τα σπανακοπιτακια και τους χοχλιους και δεν προλαβες να φας  ;D ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Παντως ειναι αξιο λογου πως σε τετοιο επιπεδο που εχουν φτασει οι εγχωριοι οργανοποιοι δεν εχει βγει κατι "προς τα εξω"......

Για να βγάλεις κάτι "προς τα έξω", χρειάζονται αρκετά παραπάνω πράγματα από μια απλώς καλή κατασκευή οργάνου.  ;)

 

Ξερω τι σε χαλασε.....

Πέρα από τον καπνό (σε μέρος γεμάτο απαγορευτικές πινακίδες) που χάλασε τα παιδιά μου (και κατ΄επέκταση και μένα) δεν με χάλασε τίποτα.

Αλλά οι ελλείψεις ήταν πολλές για να χαρακτηρίσεις την εκδήλωση άψογη.

Στα πλαίσια όμως του χαλαρού παρεΐστικου και ερασιτεχνικού "συνβρίσκεσθαι", αυτά συγχωρούνται.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μη του λες τέτοια θα βρεί και σ αυτό ελατώματα ;D

 

 

Τα κιλά δεν είναι (σώνει και ντε) ελάττωμα... είναι γεράματα  ;)

 

Πάντως και το άταστο είναι ash από ότι βλέπω... Είναι από το ίδιο ash ή κάνα άλλο πιο αλαφρύ;   

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιμένω, είναι ελαφρύ,

Για πιασε το,δεν παει ουτε ενα κουαρτο  :D :D :D

 

Για να βγάλεις κάτι "προς τα έξω", χρειάζονται αρκετά παραπάνω πράγματα από μια απλώς καλή κατασκευή οργάνου.  ;)

Σαφως....Απλως πιστευω οτι θα μπορουσαν καποιοι ανετα να παιξουν μπαλιτσα παρα εξω

Πέρα από τον καπνό (σε μέρος γεμάτο απαγορευτικές πινακίδες) που χάλασε τα παιδιά μου (και κατ΄επέκταση και μένα) δεν με χάλασε τίποτα.

Αλλά οι ελλείψεις ήταν πολλές για να χαρακτηρίσεις την εκδήλωση άψογη.

Στα πλαίσια όμως του χαλαρού παρεΐστικου και ερασιτεχνικού "συνβρίσκεσθαι", αυτά συγχωρούνται.

Δεν εχεις αδικο οσον αφορα τον καπνο,καποια στιγμη ειχε γινει πραγματικα "ντουμανι".Και εγω καπνιζω (και καπνιζα και στην εκθεση) αλλα σε συνδιασμο με την αφορητη ζεστη αυτο το πραγμα ηταν "καπως"

Την εκδηλωση την χαρακτηρησα αψογη για το επιπεδο που ειχαν τα εκθεματα και οι εκθετες τους,παρολαυτα δεν θελω να σταθω σε μικρολεπτομεριες που μπορει να μην εκατσαν καλα σε καποιους (δεν παει για σενα προς θεου) αλλα στον σκοπο που εγινε ολη αυτη η "συναντηση" που δεν ηταν αλλη απο το να τιμησουμε τον ΦΙΛΟ μας Ηλια

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηταν ομορφα,το "κλιμα" ζεστο με πολλα και καλοφτιαγμενα οργανα και ωραια παρεα.

Ασφαλως και ηταν χαρα που βρεθηκαμε με καποια νοιζοπαιδα.

Αντε και του χρονου να 'μαστε καλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφως....Απλως πιστευω οτι θα μπορουσαν καποιοι ανετα να παιξουν μπαλιτσα παρα εξω

Μεγάλη κουβέντα.

Ένας οργανοποιός στοχεύει πρωτίστως στην τοπική του αγορά καθότι αυτός είναι και ο ρόλος του customised οργάνου. Όταν η φήμη του ενισχυθεί (δύσκολο για μικρές αγορές όπως η δική μας), αρχίζει τα βήματά του προς τα έξω βασιζόμενος στην φερεγγυότητά του και ότι θα ανταπεξέλθει ακριβώς στα specs του πελάτη.

Αυτό βέβαια αφού έχει εξασφαλίσει όλα τα νομικά επιχειρησιακά πλαίσια και εγκρίσεις μέσα στα οποία υποχρεούται να δουλεύει.

Από την άλλη υπάρχει και το Ebay αλλά είναι τζόγος τι θα αποκομίσεις από κει.

 

Την εκδηλωση την χαρακτηρησα αψογη για το επιπεδο που ειχαν τα εκθεματα και οι εκθετες τους,

Οι εκθέτες τους ήταν καταπληκτικά παιδιά (όσους γνώρισα) αλλά αρκετοι από αυτούς ανέτοιμοι στην παρουσίαση του οργάνου αλλά και σε πιθανές συνεργασίες / αγορές.

Απόλυτα κατανοητό στο ερασιτεχνικό επίπεδο που είχε η έκθεση.

Τα δε εκθέματα ήταν υψηλότατου επιπέδου για ερασιτέχνες οργανοποιούς αλλά δεν θα χρησιμοποιούσα την λέξη "άψογα".

Γενικά είμαι επιφυλακτικός στην άκριτη χρήση των λέξεων "τέλεια" και "άψογα".

 

Η δε τίμηση της μνήμης του ευγενούς, άοκνου και ταλαντούχου Ηλία ήταν και αυτός ένας λόγος για αυτή την έκθεση.

 

Να επαναλάβω ότι πέρασα πάρα πολύ καλά και βρήκα ανθρώπους που θα με βοηθήσουν σε επόμενα project μου αλλά απλώς επισημαίνω ζητήματα που θα μπορούσαν να είναι καλύτερα την επόμενη φορά.

 

Αντε και του χρονου να 'μαστε καλα!

Ακριβώς !

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκφράζω το θαυμασμό μου προς τους ανθρώπους που κάνουν αυτή τη καλλιτεχνία ως χόμπυ αλλά και όχι μόνο.

 

Εκφράζω το παράπονό μου προς κάποιους (ονόματα δε λέμε) με τους οποίους βλεπόμαστε μια φορά το χρόνο και αν, οι οποίοι θα μπορούσαν να στείλουν ένα sms, ένα π.μ, ένα ταχυδρομικό περιστέρι ρε παιδί μου μήπως βρισκόμασταν από κοντά και φέτος.

 

Κύριοι είστε αδικαιολόγητοι.  ;D

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπυρο....Περιττο να σου πω οτι το fall ηταν το απολυτο τεστ για την πορτικαλι τελε του Νασου  ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπυρο....Περιττο να σου πω οτι το fall ηταν το απολυτο τεστ για την πορτικαλι τελε του Νασου  ;)

 

Αυτό έπρεπε να έχετε πάρει βίντεο. Όχι τον μαλλιά που δεν παίζει ούτε μία νότα μέσα.  ;D

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου