Προς το περιεχόμενο

Τιμές και μοντέλα για πρώτη σοβαρή ηλεκτρική κιθάρα γι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω μία ηλεκτρική κιθάρα των 80 ευρώ (απαυτές σε κόψιμο fender για αρχάριους) και θέλω να ανέβω κατηγορία...

Δεν θα ήθελα να δώσω πολλά λεφτά μιας και αυτό που ζητάω είναι μια κιθάρα την οποία θα μπορώ να τη χρησιμοποιήσω άνετα για live και για ηχογραφήσεις (κυρίως σπιτικές). Ωστόσο για τη δουλειά που θέλω δεν ξέρω σε τι τιμές να κινηθώ...

Παίζω κυρίως ηλεκτροακουστική κιθάρα και μπάσο...

Αν μπορείτε να μου προτείνετε κάτι θα το δεχόμουν πολύ ευχαρίστως!!

 

Y.Γ. Δεν με ενδιαφέρουν οι gibson, epiphone και ότι κυκλοφορεί σε floyd rose...

H κιθάρα θα ήθελα να έχει tremolo αλλά αν γίνεται να αποφύγω τη fender θα το ήθελα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καλώς ήλθες στο φόρουμ

 

Αφήνεις πολλά ερωτηματικά

 

Θες ηλεκτρική ή ηλεκτροακουστική;

 

Δεν θές Fender/Gibson/Epiphone, δηλαδή κάθε τύπου strat/tele/sg/les paul αποκλείεται; Ή έχεις θέμα μόνο με τις φίρμες αυτές;

 

Εκτός από το τι ΔΕΝ θέλεις, πές μας και τι ΘΕΛΕΙΣ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πιο φτηνός τρόπος αναβάθμισης είναι να... αναβαθμίσεις την κιθάρα που ήδη έχεις ,μαγνήτες  κτλ sielding τάστα κτλ  ;) αλλιώς  δες cort???  http://www.thomann.de/gr/search_dir.html?sw=cort+electric++guitars&x=-153&y=-93

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κάποιο δίκιο!! Καλώς σας βρήκα...

Για ηλεκτρική λέω...

Απλά ήθελα να πω ότι επειδή παίζω κυρίως ηλεκτροακουστική και μπάσο δεν γνωρίζω πολλά για την ηλεκτρική...

Για strat και tele δεν έχω πρόβλημα.... Απλά θέλω να δω τι επιλογές υπάρχουν πέρα από fender... les paul όμως και ειδικά sg δεν με ενδιαφέρουν καθόλου...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με λίγα λεφτά ότι και να πάρεις θα θέλει αναβάθμιση οπότε πες πόσο heavy μουσική παίζεις να σου προτείνουν μαγνήτες...   ανέβασε και καμιά φώτο και πες μα τι ακριβώς σε χαλάει μπας και φτιάχνετε... αλλιώς αν είναι θέμα εμφάνισης  ε τότε πάσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο καθένας θα σου δείξει αυτό που του αρέσει ....δείξε μας τι σου αρέσει να σου προτείνουν κάτι φτηνό και καλό.(δεν μπορώ να κάνω τροποποίηση παιδιά συγνώμη...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με ενδιαφέρει να παίζω τίποτα τρελές μεταλλιές.... Μέχρι κλασικό heavy και progressive metal... Όχι κάτι παραπάνω...

Πολύς κόσμος απότι έχω παρακολουθήσει παίρνει cort αλλά νομίζω ότι αργά η γρήγορα συνήθως την αφήνουν για κάτι καλύτερο... Έτσι δεν είναι; Ξέρω ας πούμε άτομα που η πρώτη τους κιθάρα ήταν cort...

 

Θα ήθελα ένα μοντέλο το οποίο να έχει ευχέρεια να παίζει πολλά είδη ικανοποιητικά... Έχω ακούσει ότι τα μοντέλα της fender και ειδικά η telecaster εξυπηρετούν αυτό το σκοπό... Πέρα από εκεί όμως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τέτοιο?

 

http://www.ibanez.co.jp/products/eg_page13.php?data_id=141&color=CL02&area_id=3&year=2013&cat_id=1&series_id=154

 

http://www.thomann.de/gr/ibanez_sa360qm_srb.htm

 

Μία κιθάρα από τις άπειρες. Πές μας περισσότερα και πες μας και budget.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου