Προς το περιεχόμενο

ΣΚΛΗΡΟΙ φάκελοι για αποστολή βιβλίων; Πού; Πώς; Πόσο;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Οκ.

 

Όπως αρκετοί ξέρετε, εδώ και πάνω από ένα χρόνο τρέχω τον δικό μου εκδοτικό οίκο. Αυτοί που δε το ξέρετε ντροπή σας: www.musica-ferrum.com

 

Παρουσιάστηκε λοιπόν, ένα μικρό προβληματάκι...

 

Οι διανομείς μου στην Αγγλία και στη Γερμανία ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ μου παραπονέθηκαν για τον φάκελο που χρησιμοποιώ για την αποστολή των μουσικών έργων (παρτιτούρα, σχετικά λίγες σελίδες). Δικαίως, οφείλω να προσθέσω, αφού οτιδήποτε πάνω από 1 παρτιτούρε λίγων σελίδων αρχίζει και πιέζει τον φάκελο και δημιουργούνται προβλήματα.

 

Άρα!

 

ΨΑΧΝΩ για ΣΚΛΗΡΟ φάκελο (χαρτόνι), ΟΧΙ με φυσαλίδες (δεν κάνουν τη δουλειά πουθέλω). Τύπου amazon.com ή play.com για παράδειγμα.

 

Η απλή λύση, μέσω τυπογραφείου απέτυχε. Η λύση σε κυτιοποιεία, για την ώρα (δεν έχω μιλήσει, αλλά) κρίνεται υπερβολική. Customies του τύπου "παίρνω ένα κουτί και το κόβω στα μέτρα μου" είναι απαράδεκτες από κάθε άποψη.

 

Όποιος έχει κάποια ιδέα για το πού να κοιτάξω, τι να δω, τι να ψάξω, ή κάποια άλλη λύση, τον παρακαλώ πάρα, πάρα πολύ να βοηθήσει. Σε Ελλάδα και εξωτερικό αν είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μανώλη,

 

Πρόκειται για παρτιτούρες τυπωμένες... Όχι PDF αρχεία. Υπάρχουν διάφορα θέματα που εμποδίζουν αυτή τη στιγμή την ψηφιακή λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικολα αν ψαξεις στο ebay παντως για amazon-style packaging μπορεις να βρεις τετοιους φακελους. Δε ξερω μονο αν σε συμφερει ομως, ειδικα για μεγαλες ποσοτητες.

 

Φακελος

http://www.ebay.co.uk/itm/5x-A278-Lil-envelope-map-mailer-stiff-brown-cardboard-Amazon-style-packaging-/190810465909?pt=UK_Envelopes_Mailing_Bags&hash=item2c6d30a675

 

και wrap

http://www.ebay.co.uk/itm/100-C1-small-Bukwrap-DVD-boxed-set-mailer-stiff-Amazon-style-book-wrap-packaging-/190613258919?pt=UK_Packaging_Materials&hash=item2c616f82a7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Για κάνε έναν κόπο και ρώτησε στο πλαίσιο, κάτι πρέπει να έχουν.

Για παράδειγμα κάτι αντίστοιχο σαν αυτά του σχεδίου αλλά σε μικρότερο μέγεθος, π.χ. Α3, Α4.

Ιδέα, αν τα στείλεις μέσα σε σκληρό κυλινδρικό χαρτόνι δεν σου κάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Odis: Thanks... Looking into these options!

 

Για κάνε έναν κόπο και ρώτησε στο πλαίσιο, κάτι πρέπει να έχουν.

Για παράδειγμα κάτι αντίστοιχο σαν αυτά του σχεδίου αλλά σε μικρότερο μέγεθος, π.χ. Α3, Α4.

Ιδέα, αν τα στείλεις μέσα σε σκληρό κυλινδρικό χαρτόνι δεν σου κάνει;

Οχι. Θα τσακίσει το εξώφυλλο και θα μείνει ένα κυλινδρικό σχήμα την παρτιτούρα (η οποία πρέπει να στέκετε στο πιάνο, ή το αναλόγιο...).
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Οχι. Θα τσακίσει το εξώφυλλο και θα μείνει ένα κυλινδρικό σχήμα την παρτιτούρα (η οποία πρέπει να στέκετε στο πιάνο, ή το αναλόγιο...).

Όσα ξέρει ο νοικοκύρης...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου