Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με Midi Controller και PC


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

 

Εχω το ESI - KeyControl 25 XT και ενω ολα δουλευαν μια χαρα μια μερα σταματησε να υπαρχει σημα απο το controller ειτε στο Cubase ειτε σε οποιοδηποτε αλλο standalone.

 

Και τα 2 το αναγνωριζουν, ολα στο active και το midi thru επιλεγμενο. Τα ιδια ακριβως συμπτωματα υπαρχουν και με usb και με midi καλωδιο.

 

Δουλευει κανονικα με midi καλωδιο σε hardware...

 

Προφανως κατι παιζει στο pc. Δεν εχω τη δυνατοτητα να το δοκιμασω σε αλλο υπολογιστη η με αλλο controller.

 

Τα φωτα σας παρακαλω. 

2+2=5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι ο πλέον κατάλληλος για τέτοιου είδους συμβουλές ;D αλλά επειδή είχα ένα παρόμοιο πρόβλημα τις προάλλες ,θα σου πω τι συνέβει και τι έκανα .

Πριν μήνες είχα αλλάξει λειτουργικό,σκληρό δίσκο κλπ . Συνολικά είχα κάνει ένα σωρό αλλαγές. Το αποτέλεσμα ήταν πως δεν φρόντισα να ξανασετάρω το μίντι με το DAW , οπότε ναι μεν το ''έβλεπε'' ,αλλά δεν λειτουργούσε το μίντι.

Το εγκάτέστησα λοιπόν από την αρχή σύμφωνα με τις οδηγίες του DAW και λειτούργησε.

Στη περίπτωσή σου υποθέτω πως μάλλον άθελά σου ,ή εν αγνοία σου ,πείραξες κάποια ρύθμιση . Νομίζω πως αν το ξανασετάρεις από την αρχή θα λύσεις το πρόβλημά σου.

 

Σίγουρα εδώ υπάρχουν καταλληλότεροι από μένα να σου πουν και πιο σοβαρά πράγματα απ τα δικά μου μπακαλίστικα  ;D

 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου