Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοσία rp 1000


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα παιδιά ....σήμερα παραλίγο να πέσω θύμα απάτης από την αγορά του noiz!!!  ο κύριος ο οποίος μου πούλησε την συγκεκριμένη πεταλιερα μου είχε επιβεβαιώσει πως η πεταλιέρα λειτουργεί κανονικά !!!! την πήρα και εγώ όλο χαρά και λέω ωραία !!!!! η πεταλιέρα συνοδευόταν από  ένα τροφοδοτικό το οποίο έβγαζε συνεχές ρεύμα  ενώ το πετάλι λειτουργεί με εναλλασσόμενο !!!!! και ο προηγούμενος ιδιοκτήτης έλεγε τόσο έντονα οτι το πετάλι του λειτουργεί κανονικά !!!! πράγμα αδύνατον με αυτό το τροφοδοτικό !!!

 

η ερώτηση είναι έχω έναν Μ/Σ  που μου δίνει με το πολύμετρο 9,6v ενώ το πετάλι λειτουργεί με 9v λέτε να έχω πρόβλημα ?

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω το εξής απλό.  :-\ Αφού η συγκεκριμένη πάει πακέτο με δικό της μετασχηματιστή/τροφοδοτικό γιατί θα πρέπει να βάλεις κάτι άλλο? Αν δεν υπάρχει το δικό της τροφοδοτικό μην την αγοράσεις. Αν πάλι γουστάρεις τόσο πολύ να ταλαιπωρείσαι επικοινώνησε με αντιπρόσωπο να σου πει τι ακριβώς πρέπει να βάλεις πάνω στην πεταλιέρα για να είσαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω το εξής απλό.  :-\ Αφού η συγκεκριμένη πάει πακέτο με δικό της μετασχηματιστή/τροφοδοτικό γιατί θα πρέπει να βάλεις κάτι άλλο? Αν δεν υπάρχει το δικό της τροφοδοτικό μην την αγοράσεις. Αν πάλι γουστάρεις τόσο πολύ να ταλαιπωρείσαι επικοινώνησε με αντιπρόσωπο να σου πει τι ακριβώς πρέπει να βάλεις πάνω στην πεταλιέρα για να είσαι οκ.

 

άλλο πράγμα ρωτάω εγώ... άλλο μου λες εσύ !!! εκινη την ώρα βιαζόμουν και δεν το πρόσεξα τ έβαλα στο αμάξι και τ κοπάνισα μιας και είμαι απο επαρχία και η ανταλλαγή έγινε σήμερα στην Αθήνα .....

 

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ερώτηση είναι έχω έναν Μ/Σ  που μου δίνει με το πολύμετρο 9,6v ενώ το πετάλι λειτουργεί με 9v λέτε να έχω πρόβλημα ?

Φαντάζομαι αναφέρεσαι για την Digitech RP-1000. Εάν το πολυεφφέ θέλει όντως 9Vac και το τροφοδοτικό που έχεις σου δίνει 9,6Vac τότε είσαι οκ, αρκεί να σου παρέχει και το ρεύμα που χρειάζεται, 1,3Α. Μην ξεχνάς ότι μετράς χωρίς φορτίο.

 

Στο manual της Digitech πάντως λέει ότι βγαίνει σε δύο μοντέλα, το ένα θέλει 9Vac/1.3A και το άλλο 9Vdc/1.3A.

 

Από το manual,

*Important Note: There are two different models of this product.

If purchasing a replacement power supply, ensure that you properly match

the power requirements screening on the back panel of the product with

the corresponding adapter model listed below.

 

Δες στα specifications, http://www.digitech.com/system/documents/249/original/RP1000%20Manual%2018-0597V-D.pdf?1305738307

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι αναφέρεσαι για την Digitech RP-1000. Εάν το πολυεφφέ θέλει όντως 9Vac και το τροφοδοτικό που έχεις σου δίνει 9,6Vac τότε είσαι οκ, αρκεί να σου παρέχει και το ρεύμα που χρειάζεται, 1,3Α. Μην ξεχνάς ότι μετράς χωρίς φορτίο.

 

Στο manual της Digitech πάντως λέει ότι βγαίνει σε δύο μοντέλα, το ένα θέλει 9Vac/1.3A και το άλλο 9Vdc/1.3A.

 

Από το manual,

*Important Note: There are two different models of this product.

If purchasing a replacement power supply, ensure that you properly match

the power requirements screening on the back panel of the product with

the corresponding adapter model listed below.

 

Δες στα specifications, http://www.digitech.com/system/documents/249/original/RP1000%20Manual%2018-0597V-D.pdf?1305738307

 

 

 

 

λειτουργεί κανονικά την πέναρα και λίγο... το λέει και κάτω από την παροχή (ρεύμα) που παίρνει το πετάλι !!! δεν έχω τώρα αυτή την στιγμή αμπεροτσιμίδα .....πιστεύω πως βγάζει αρκετά αμπέρ πάντως !!!

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν γράφει το τροφοδοτικό τίποτα πάνω, δες τουλάχιστον αν ζεσταίνεται μετά από ώρα χρήσης. 

 

ενας σκέτος μ/σ είναι και μάλιστα χωρίς καπάκι  :P ....είμαι άνθρωπος της πατέντας !! οικονομία !!!!!

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε, όμως, ένα κουτάκι για να μην σε χάσουμε με καμιά ηλεκτροπληξία.  :P

 

ναι !!! τωρα πρόχειρα το έχω έτσι !!!! θα φτιάξω ένα ξύλινο μάλλον.... η μπορεί να παραγγείλω το δικό  του  για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο!!! 

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου