Προς το περιεχόμενο

H Telecaster των ονείρων μου.


HellFire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε καθε περιπτωση,εισαι και ο πρωτος,μεγαλε!Τεραστιος!!!Μας εχεις κανει αλοιφη.Ολος αυτος ο ορυμαγδος πατεντας,με κανει να θελω να κλειδωσω το εργαστηρι μου,να πεταξω μακρυα το κλειδι και να παω για βρουβες :'( :'( :'(Well done ο πως και ναχει :o

Ασε,μεγαλε,το΄χασες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 376
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Σε καθε περιπτωση,εισαι και ο πρωτος,μεγαλε!Τεραστιος!!!Μας εχεις κανει αλοιφη.Ολος αυτος ο ορυμαγδος πατεντας,με κανει να θελω να κλειδωσω το εργαστηρι μου,να πεταξω μακρυα το κλειδι και να παω για βρουβες :'( :'( :'(Well done ο πως και ναχει :o

Kαλως ηλθες φιλτατε Μαστρομητσο κατ'αρχας.

Εισαι ο Μαστρομητσος απ'την Ηλιουπολη να υποθεσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους  για τα καλά σας λόγια.

Geodimitri νομίζω είχες την ίδια ιδέα με τον Bouzoukleri του οποίου η ιδέα είναι πολύ καλη.

Με τα αναλώσιμα υλικά σε αυτό το εργαλείο, μπορούμε να κρατάμε τα προφίλ κάθε φορά που ξεπατικώνουμε κάποιο.

Παράδειγμα, μέχρι τώρα όταν ξεσηκώναμε κάποιο προφίλ, το περνάγαμε σε ένα χαρτί και μετά όταν ερχόταν η ώρα,να φτιάξουμε το μπράτσο μας, κόβαμε το προφίλ το ακουμπάγαμε πανω στο μπράτσο και βλέπαμε πόσο κοντά είμαστε στο επιθυμητό αποτέλεσμα..

Με τα μακαρόνια και τα καλαμάκια, μόλις πάρουμε το προφίλ ρίχνουμε επάνω τους CA glue και ετσι έχουμε μόνιμα το προφίλ μας στο αρχείο μας έτοιμο χωρις να χρειάζεται να κόβουμε χαρτόνια η αλλά υλικά.

Σωστός και ο Alter body, το ψυγείο από πού το παραλαμβάνω? Ελπίζω να είναι γεμάτο… ;D

Μαστρομητσο καλός ήρθες στην παρέα, ποιο εργαστήρι? Τι φτιάχνεις? Βαλε καμία φώτο.

Gvour ποιος είναι ο Μαστρομητσος από Ηλιούπολη? Πέστε ρε παιδιά….. :)

 

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ή, μια και πιάσαμε τα μαγειρικά, (ψιλο)κομμένες plain χορδές

 

Και για να μην χαράξουν οι κοφτερούτσικες ακρες τους το βερνίκι, θα μπορούσαμε να βάζουμε ταινία στο σημείο επαφής με το μανίκι.

 

...λεω 'γω τώρα...   :)

 

Με αυτόν τον τρόπο θα μπορούσαμε να χρησιμοποιήσουμε και την ιδέα του Nασου, το θέμα είναι, που θα βρούμε τόσο μακριές πρόκες Nάσο?

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοκαιράκι και επειδή δεν είμαστε για πολλά λόγο ζεστής και διαθέσεις για μπανάκια παρουσιάζω ένα light project.

Το spaghetti profiler tool, κάνει την δουλεία του μια χαρά και άμα πεινάσεις, το ρίχνεις στην κατσαρόλα με το ζεστό νερό και τρως και μια μίνι μακαρονάδα. 8)

 

IMAG0040.jpg

 

IMAG0047.jpg

ΘΕΟΣ!!!!!!!

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό απόγευμα σε όλους.

Αφου άφησα το νίτρο επάνω στο μπρατσο να στεγνώσει αρκετά , 1μηνα +, όταν έπιασα το μπράτσο, μου έδωσε μια αίσθηση πλαστικού, κάτι που δεν μου άρεσε καθόλου.

Ετσι έξυσα το νίτρο από το πίσω μέρος του μανικιού, και το αντικατέστησα με True Oil.

Το True Oil είναι ένα ειδώς βερνικιού που περνιέται πανω στο ξύλο με πανάκι η με μπιστόλι βαφής, είναι αυτογυαλιστο και τονίζει παρά πολύ τα νερά, ειδικά στο maple γιατί εχει ένα κίτρινο πορτοκαλί χρώμα,που σκουραίνει ανάλογα το ποσά χέρια περνάμε πανω στο ξύλο.

 

IMAG0051.jpg

 

IMAG0058.jpg

 

IMAG0064.jpg

 

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό απόγευμα σε όλους.

Αφου άφησα το νίτρο επάνω στο μπρατσο να στεγνώσει αρκετά , 1μηνα +, όταν έπιασα το μπράτσο, μου έδωσε μια αίσθηση πλαστικού, κάτι που δεν μου άρεσε καθόλου.

 

Αν το γυάλιζες  με αλοιφή ίσως ξεπέρναγε την πλαστικίλα, δεν πειράζει απέκτησε ενα ωραίο vintage look!

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τα καλοσωρισματα,παιδες.Φιλτατε Hellfire,το εργαστηρι μου ειναι ποικιλων δραστηριοτητων.Ζωγραφιζω,κυριως αλλα φτιαχνω και κορνιζες,επισκευαζω παλια μικροεπιπλα,μπρουτζινα φωτιστικα, κανιβαλιζω μουσικα οργανα και οτι αλλο παρεμφερες κατσει στην πλωρη μου.Μου εχει μπει,εδω και καμποσο καιρο στο μυαλο(οσο μου εχει μεινει τελος παντων)να στησω εκ του μηδενος ενα οργανο,μπασσο κατα προτημηση.Ισως και οχι.Και μια κιθαρα δε θα με χαλαγε.Οταν ελθει το πληρωμα του χρονου,θα βγει επισημη ανακοινωση απο την προεδρια της κυβερνησεως ;D ;D ;D.Οσο για φωτο,επιφυλασσομαι στο αμεσο μελλον.

Ασε,μεγαλε,το΄χασες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου