Προς το περιεχόμενο

DRUMS απο Αμερική


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο κωδικας των τελωνειων δεν αναφερει ουτε αναγνωριζει πουθενα δωρα,απλα οι φιλοι σου δεν ανεγραψαν αξια,αν ειχαν αναγραψει,ή την εψαχνε ο τελωνειακος,που μαλλον δεν την εψαξε,  τοτε θα πλέρωνες.... ;)

Ε ναι, φυσικά και δεν έγραψαν αξία. Το οποίο βέβαια σήμαινε ότι το δέμα ερχόταν ανασφάλιστο.

Αλλά τότε ήμουν μικρότερος και τολμηρότερος. ;D

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω ο φιλος

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=5330.msg533896#msg533896

 

εχει γραψει ΑΚΡΙΒΩΣ τι γινεται με δασμους και φορους.

 

Μα και εσύ μπήκες στον κόπο και έγραψες ένα άρθρο σχετικά με τους δασμούς,αλλά όχι.Θέλουνε μασημένη τροφή...  ;D

 

Επίσης μην ξεχνάμε το εξής:Επειδή ζούμε σε ένα τσίρκο ΠΟΤΕ δεν ξέρεις πότε κάποιος υπερεγκέφαλος θα αλλάξει το οτιδήποτε σε ότι αφορά τους δασμούς εισαγωγής,οπότε οποιοδήποτε άρθρο και να έχει γραφτεί απλά δεν θα ισχύει...

 

Τέλοσπάντων,θα μου πείτε τώρα πόσο θα πληρώσω σε μεταφορικά και δασμούς για εκείνο το...κινέζικο Steinway που θέλει να μου στείλει σαν τζιφτ μιά θειά μου από την Αλαμπάμα; ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω φερει απο Αμερικη τα εξης

 

Roland td20 εγκεφαλο

Roland mds-20 rack

 

3 ταμπουρα αξιας πανω απο 400 ε το καθενα

 

καμια 15 αρια πιατα

 

ολα μεσω ebay

 

πληρωσα για εκαστο free flat οπως το λετε 3 ευρω , και φπα 0 %

 

Φτανουν ?

 

@ S9F γνωριζω παρα πολυ καλα τα περι εισαγωγων δασμων ΦΠΑ κλπ και λογω επαγγελματος, τα ανεφερα προηγουμενως για να τονισω το μπουρδελε των τελωνειακων αρχων προ κρισεως παντα . λες να ειχα διαθεση να παραπληροφορησω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω φερει απο Αμερικη τα εξης

 

Roland td20 εγκεφαλο

Roland mds-20 rack

 

3 ταμπουρα αξιας πανω απο 400 ε το καθενα

 

καμια 15 αρια πιατα

 

ολα μεσω ebay

 

πληρωσα για εκαστο free flat οπως το λετε 3 ευρω , και φπα 0 %

 

Φτανουν ?

 

Με όλο τον σεβασμό,προσωπικά δεν σε πιστεύω.Αν όντως ήσουν τόσο τυχερός και περασες "αέρα-πατέρα" όλα αυτά τα αντικείμενα με δηλωμένη την πραγματική τους αξία,τότε θα πρέπει οπωσδήποτε να αρχίσεις να παίζεις τζόκερ.

 

 

@ S9F γνωριζω παρα πολυ καλα τα περι εισαγωγων δασμων ΦΠΑ κλπ και λογω επαγγελματος, τα ανεφερα προηγουμενως για να τονισω το μπουρδελε των τελωνειακων αρχων προ κρισεως παντα . λες να ειχα διαθεση να παραπληροφορησω ?

 

Δεν είπα οτί είχες διάθεση να παραπληροφορήσεις.Κάποιος μπορεί και άθελά του να παραπληροφορεί.Συμβαίνει -δυστυχώς- συχνά.

 

Όταν λες λόγω επαγγέλματος τι εννοείς;Είσαι εκτελωνιστής;

 

Γιατί,τώρα τα τελωνεία τι είναι;Εκκλησίες;  ;D

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με όλο τον σεβασμό,προσωπικά δεν σε πιστεύω.Αν όντως ήσουν τόσο τυχερός και περασες "αέρα-πατέρα" όλα αυτά τα αντικείμενα με δηλωμένη την πραγματική τους αξία,τότε θα πρέπει οπωσδήποτε να αρχίσεις να παίζεις τζόκερ.

 

 

Δεν είπα οτί είχες διάθεση να παραπληροφορήσεις.Κάποιος μπορεί και άθελά του να παραπληροφορεί.Συμβαίνει -δυστυχώς- συχνά.

 

Όταν λες λόγω επαγγέλματος τι εννοείς;Είσαι εκτελωνιστής;

 

Γιατί,τώρα τα τελωνεία τι είναι;Εκκλησίες;  ;D

 

 

 

H πραγματικη δηλωθεισα αξια καταχωρηθηκε οταν αγορασα μεσω ebay στην αξια που αναγραφοταν, απο φυσικο προσωπο ηταν οι αγορες

δεν ηταν αγορα απο καταστημα με μειωμενο τιμολογιο εαν εννουσες αυτο

οσο και να μην το πιστευεις ειναι αληθεια, δε μπορω να κανω κατι για να στο αποδειξω και εγω ειχα εκπλαγει αλλα φυσικα δεν πηγα να τους πω ''Ε κατι δασμους που πρεπει να με χρεωσετε μηπως τους θελετε ? '' ;D

 

Οχι δεν ειμαι εκτελωνιστης αλλα ας πουμε οτι ξερω τα διαδικαστικα για εισαγωγες απο τριτες χωρες

 

Οποιος κατσει και σκεφτει τι ΑΠΩΛΕΙΕΣ εσοδων ειχε το κρατος απο κατι τετοια ( τα οποια τωρα ζητανε απο ολους ) θα φρικαρει.Μιλαμε για δισεκατομμυρια ευρω...

Εκτος και εαν ετυχε μονο εγω να ημουν τοτε one in a million που αμφιβαλλω γιατι εχω ακουσει και απο αλλους

 

για να ανακεφαλαιωσω και να σοβαρευτω

ΟΧΙ δεν αξιζει τωρα απο Αμερικη, πιο πολυ συμφερει απο τις αγγελιες του noiz

και το λεει καποιος που εχει κανει deals με ολο τον κοσμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου