Προς το περιεχόμενο

guitar rig 5 με pa speaker Ή ΕΝΥΣΧΙΤΗ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας θα ηθελα να με βοηθησετε σε αυτην την αποφαση που πρεπει να παρω.... παιζω με guitar rig 5 το θεμα ειναι οτι  καμια φορα απογοητευομαι με το αποτελεσμα  στα αυτια μου εχω ενα  pa  15" http://www.emimikos.gr/shop/product.php?productid=22651&cat=797&page=1 που ο ηχος ¨"σκαει αποτομα " μαλον επειδη ειναι πολυ μεγαλο για τετοια χρηση  δηλαδη οταν πας να παιξεις με χαμηλη  ενταση  δεν θα το ακους καλα ενο στην μεση θα βγαινει δυνατος και μουντος ενο τα treble ειναι στο τερμα+ βλεπεις οτι θελει περισοτερο να ακουστει καθαρος ηχος.Εχετε να μου προτινετε καποιον ενυσχυτη η καποια ηχεια 150-200 ευρο για να μπωρω  να παιζω  με καλητερη ποιοτητα ηχου?κατι που πρεπει να προσεξω στις συχνοτητες  του ηχειου?τα θελω και για εξασκιση αλλα και για  υψηλη ενταση αν χρειαστει(να παιξω με κανεναν φιλο)ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eαν το θές μόνο για να μελετάς ή να παίζεις με ένα φίλο όπως είπες νομίζω με ένα σετάκι monitors θα εισαι κομπλέ.

 

Κάτι τέτοιο δηλαδή.

http://smart.noiz.gr/details.php?id=144499

ΥΓ.Δεν έχω καμμία σχέση με την αγγελία.Την επέλεξα τυχαία για παράδειγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα φιλε μου.Εχεις δοκιμασει καποιο αλλο ηχειο η κατι τετοιο να δεις αν οντως υπαρχει διαφορα?

Για μπορει να ειναι θεμα κιθαρας,φτιαξιμο ηχου κλπ

με τι κιθαρα παιζεις?

Η καρτα ηχου εχει εισοδο mtached για οργανο?Αν οχι καλο ειναι να χρησιμοποιεις DI.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για tην απαντηση ...εχω δοκιμασει διαφορα απο απλα ηχεια η/υ  μεχρι hifi k home cinema(αν και στο home cinema μαρεσε ο ηχος για καποιο λογο ειχε μεγαλο latency )η κιθαρα μου ειναι η washburn nuno bettencourt  και την εχω συνδεση με ενα στικaki καρτα ηχου φθηνο με asio4all(εχω και το guitar kontol δεν εχει διαφορα )...di  box εχω ενα artic θα επρεπε να το χρησιμοποιησω καπου?ευχαριστω:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καρτα δηλαδη δεν εχει εισοδο xlr?

αν εχει βαλε to di αναμεσα σε κιθαρα και καρτα ηχου.αλλαζει αρκετα.Το latency ειναι καθαρα θεμα καρτας και σεταρισματος.Και μενα πολλες φορες ειανι κομπλε και αλλες εχει καθυστερηση,λογω κυριως οτι επαναφερει αλλον asio driver και οταν το φερνω στης καρτας ειναι κομπλε

Αν μπορεις ηχογραφησε 2-3 ηχους να καταλαβω τι σε ενοχλει και επισης αν ειναι θεμα ηχειων η οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

latency ixe to home cinema  ::)oxi to ixio...stin isodo me usb  pou ixe mazi me to rocksmith (pexnidi sto pc)esi me ti ixia  pezeis...sorry gia ta greekglish ime apo to kinito;) gia ixografisi tha prospathisw na kanw kapia stigmi ala genikotera psaxnome na agorasw pa i enisxiti giati to megalo thelei gerano gia metafora kai koufous gitones gia na pezw aneta:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζω σε μια fast track m audio και ηχεια κατι ηχεια υπολογιστη.Κυριως ομως παιζω με ακουστικα που παλι ειναι κατι behringer οχι κατι τρομερο.Σε live εφαρμογες δεν το εχω δοκιμασει το GR η αληθεια ειναι.Μονο για σπιτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου