Προς το περιεχόμενο

ενα συνθεσαιζερ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια γεια σας ,ειμαι καινουριοσ στη μεγαλη παρεα σας και μου αρεσει που μπορουμε να ανταλασουμε γνωμεσ κ ιδεες..εχω ενα  οργανο το πα800 που πηρα μεταχειρισμενο πριν απο ενα χρονο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος...Ομως εκτος απο κατι μονοφωνικουσ ηχους που εχω δεν ειμαι ευχαριστημενος απο σολιστικα ακορντεον με 4-5 ρετζιστα ,, φαφρισες  ,,organ,,,και καποια αλλα  ακομη...οποτε ψαχνω ενα δευτερο οργανο,εδω και αρκετα χρονια ειχα το 364 το korg και δουλευα δεκα ηχουσ και εκανα την δουλεια μου..Τωρα ψαχνομαι παλι ,μα θα μου πειτε αφου το εχεις παραδειγμα παρε το ιδιο οργανο..Θελω να παρω κατι με περισσοτερεσ δυνατοτητεσ  οπου μπορω να βρω ηχουσ και απο το midi part αλλα και απο αλλους  φιλουσ που εχουν τη διαθεση να με στηριξουν....Οικονομικο θεμα δεν εχω  αυτο δε σημαινει οτι κοιταω το cronos  ..Πραγματικα αυτουσ τουσ σολιστικουσ που εγραψα παραπανω  αλλα να  μου γεμιζουν το αυτι

Π.χ μια harmonica http://www.youtube.com/watch?v=IFq0CxjQYZQ

π.χ ενα accordion

π.χ  μια fafrisa

kai βεβαια δε με χαλαει να εχω και  λαικο βιολι κλαρινακι κτλ κτλ οχι ομως μονοφωνικα..ευχαριστω για την βοηθεια ..ελπιζω μετα απο τοσσα χρονια να ξαναζωντανεψω μεσα μου με τη μουσικη  γιατι ειχα σταματησει 15 χρονια..τωρα τη χρειαζομαι...ευχαριστω πολυ παιδια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανεις δε μπορει να πει μια γνωμη??Ελατε ρε παιδια ριξτε τα φωτα σας με τισ δικες σας εμπειριες απο τα δικα σας οργανα που εχετε και βοηθηστε το θειο να  παρει παλι τα πανω του.....ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το στυλ που θες πας για Triton Extreme αν μπορείς να βρεις και με moss ακόμη καλύτερα, μεταχειρισμένο εννοείται. Υπάρχουν πολλές καλές προσφορές στις αγγελίες σε πολύ καλές τιμές και υπάρχει κια πολύ υλικό σε ήχους για να κατεβάσεις. Βέβαια και με ένα Triton Studio & Classic γίνεται η δουλειά ή και με ένα TR/Le ακόμη. Σε θέματα ήχων κλάσεις ανώτερα από το Ν364 που είχες.

 

Στο pa800 δεν ξέρω εάν φοράς κάποιο πακέτο επάνω αλλά τσέκαρε αυτά του Antony Sharmann & Eco Usb Stick. Ο Antony βγάζει και πακέτο ήχων αποκλειστικά για Extreme & Studio, ανάλογα με το πόσα χρήματα θες να διαθέσεις σαν σύνολο μαζί με την αγορά του οργάνου.

 

 

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου