Προς το περιεχόμενο

Mod για Ενισχυτές στην Ελλάδα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

νομιζω πως υπάρχει μπερδεμα...

Οι TSL μπορεί να μην ειναι και οι καλύτεροι ενισχυτές αλλά προκειται για συγχρονο σχεδιασμό και νομίζω πως gain εχουν με το παραπάνω...

τωρα ο κλασικός ηχος των Marshall ποιος είναι άραγε ; διότι στους plexi και του jcm800 τα booster ειναι ότι ποιο συνιθισμένο... π.χ Hendrix, Blackmore, Malmsteen,RR..

αν εννοείς ότι ο ενισχυτής δεν εχει π.χ. πολλά σφιχτα μπασα ,  βασικά ειναι Marshall  ;D...δεν παιζει να βγαλει ηχο mesa...

 

υπάρχουν ενα σωρό πεταλια γι αυτη τη δουλεια, προτείνω ενα κλωνο των DOD250/mxr distortion+ διότι ειναι πιο διακριτικά απο ότι τα τυπου tubescreamer...φτιαχτηκαν για να σπρωχνουν Μarshall, τους κλασσικους βεβαια , διοτι οι καινουργιοι ειναι πολύ πιο πριμαριστοί...

 

 

+1

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

νομιζω πως υπάρχει μπερδεμα...

Οι TSL μπορεί να μην ειναι και οι καλύτεροι ενισχυτές αλλά προκειται για συγχρονο σχεδιασμό και νομίζω πως gain εχουν με το παραπάνω...

τωρα ο κλασικός ηχος των Marshall ποιος είναι άραγε ; διότι στους plexi και του jcm800 τα booster ειναι ότι ποιο συνιθισμένο... π.χ Hendrix, Blackmore, Malmsteen,RR..

αν εννοείς ότι ο ενισχυτής δεν εχει π.χ. πολλά σφιχτα μπασα ,  βασικά ειναι Marshall  ;D...δεν παιζει να βγαλει ηχο mesa...

 

υπάρχουν ενα σωρό πεταλια γι αυτη τη δουλεια, προτείνω ενα κλωνο των DOD250/mxr distortion+ διότι ειναι πιο διακριτικά απο ότι τα τυπου tubescreamer...φτιαχτηκαν για να σπρωχνουν Μarshall, τους κλασσικους βεβαια , διοτι οι καινουργιοι ειναι πολύ πιο πριμαριστοί...

 

Λες ο marshall μου να είναι high gain και γιαυτό να ανοίγω thread?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου