Προς το περιεχόμενο

Mod για Ενισχυτές στην Ελλάδα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ρε παιδιά απλά τον ενισχυτή υποτίθεται ότι τον πήρα και για το distortion τώρα να τον βάλω στο clean με πετάλι από επάνω είναι αμαρτία

Μην μπερδευεσαι!!!

Στο dirty channel θα βαλεις το overdrive.

Αυτο εχει αποτελεσμα να εχεις περισσοτερο gain και περισσοτερα "ολα"καθως εχεις extra μπασα και πριμα απο το πεταλι.

Οχι distortion ...

To gain του ενισχυτη σου στο 8-9 + overdrive pedal.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://xotic.us/effects/rc_booster/

πολυ καλο για αυτο που το θες.

ακου αυτο..

στην αρχη ειναι μονο marshall και μετα βαζει overdrive(majik box)

http://www.majikboxusa.com/mp3s/OD.mp3

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μπερδευεσαι!!!

Στο dirty channel θα βαλεις το overdrive.

Αυτο εχει αποτελεσμα να εχεις περισσοτερο gain και περισσοτερα "ολα"καθως εχεις extra μπασα και πριμα απο το πεταλι.

Οχι distortion ...

To gain του ενισχυτη σου στο 8-9 + overdrive pedal.

+1000

Μη σου πω το gain το πολύ στο 6.Με καλό boost απο πίσω γίνεται κτήνος ο ενισχυτής σου!Μη φοβάσαι οτι θα του ακυρώσεις το βρώμικο κανάλι του...καμία σχέση.Απλά θα είναι πιο γεμάτο και ζωντανό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000

Μη σου πω το gain το πολύ στο 6.Με καλό boost απο πίσω γίνεται κτήνος ο ενισχυτής σου!Μη φοβάσαι οτι θα του ακυρώσεις το βρώμικο κανάλι του...καμία σχέση.Απλά θα είναι πιο γεμάτο και ζωντανό.

+1000

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς θα δοκιμάσω μερικά,γενικά δεν έχω μείνει ευχαριστημένος με μερικά boss που έχω δοκιμάσει πάντως

Ξεχνα τα boss..

Δοκιμασε αυτα  που σου εχω αναφερει.Το rc booster ειναι ιδανικο,οπως και το maxon οd 808.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω πως υπάρχει μπερδεμα...

Οι TSL μπορεί να μην ειναι και οι καλύτεροι ενισχυτές αλλά προκειται για συγχρονο σχεδιασμό και νομίζω πως gain εχουν με το παραπάνω...

τωρα ο κλασικός ηχος των Marshall ποιος είναι άραγε ; διότι στους plexi και του jcm800 τα booster ειναι ότι ποιο συνιθισμένο... π.χ Hendrix, Blackmore, Malmsteen,RR..

αν εννοείς ότι ο ενισχυτής δεν εχει π.χ. πολλά σφιχτα μπασα ,  βασικά ειναι Marshall  ;D...δεν παιζει να βγαλει ηχο mesa...

 

υπάρχουν ενα σωρό πεταλια γι αυτη τη δουλεια, προτείνω ενα κλωνο των DOD250/mxr distortion+ διότι ειναι πιο διακριτικά απο ότι τα τυπου tubescreamer...φτιαχτηκαν για να σπρωχνουν Μarshall, τους κλασσικους βεβαια , διοτι οι καινουργιοι ειναι πολύ πιο πριμαριστοί...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πας στον Myster Maze. Φτιάχνει και δικούς του ενισχυτές ( εξαιρετικούς ) αλλά και επισκευάζει. Είναι και ωραίος τύπος.

 

 

 

εγώ στο Γιώργο θα πήγαινα!!! retrolab και ξερό ψωμί!

Ars longa, vita brevis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πας στον Myster Maze. Φτιάχνει και δικούς του ενισχυτές ( εξαιρετικούς ) αλλά και επισκευάζει. Είναι και ωραίος τύπος.

 

 

 

+10537849153

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου