Προς το περιεχόμενο

Mod για Ενισχυτές στην Ελλάδα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά συνάδελφοι έχω έναν marshall jcm2000 tsl 601 καινούρια speakers,λάμπες,κλπ

Το πρόβλημα μου είναι ότι το gain του ενισχυτή δεν επαρκεί για τα γούστα μου και θα ήθελα να το ενισχύσω.

Το σκεφτικά για πετάλι αλλά θέλω το κλασσικό gain των marshall+το ότι κάποιο πετάλι μπορεί να μην ταιριάζει στον συγκεκριμένο μοντέλο

Οι προενισχύτριες λάμπες είναι high gain μα ο ενισχυτής δεν είναι για heavy metal  ακόμα και σε υψηλές εντάσεις και με το gain sto 10.

Προτιμώ Αθήνα αλλά δεν έχω πρόβλημα να τον στείλω η να πάω επαρχία

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γεια χαρά συνάδελφοι έχω έναν marshall jcm2000 tsl 601 καινούρια speakers,λάμπες,κλπ

Το πρόβλημα μου είναι ότι το gain του ενισχυτή δεν επαρκεί για τα γούστα μου και θα ήθελα να το ενισχύσω.

Το σκεφτικά για πετάλι αλλά θέλω το κλασσικό gain των marshall+το ότι κάποιο πετάλι μπορεί να μην ταιριάζει στον συγκεκριμένο μοντέλο

Οι προενισχύτριες λάμπες είναι high gain μα ο ενισχυτής δεν είναι για heavy metal  ακόμα και σε υψηλές εντάσεις και με το gain sto 10.

Προτιμώ Αθήνα αλλά δεν έχω πρόβλημα να τον στείλω η να πάω επαρχία

 

 

Στην Θεσσαλονικη υπαρχει ο telegun.

Μaxon od-808 δοκιμασες;

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν χρησιμοποιουσα πετάλι θα ήταν για extra boost sta solo δεν μου κάνουν για κάτι άλλο προτιμώ το gain του ενισχυτή

 

οχι απαραιτητα για solo..εαν δεν γουσταρεις την κλασσικη λυση,

μπορεις να βαλεις ενα απο τα δυο εαν θελεις να απογειωθει ο marshall σου.

http://www.thomann.de/gr/suhr_koko_pedal.htm

http://www.majikboxusa.com/pedals.html#r

το πρωτο ειναι δοκιμασμενο,σπερνει!!

Φυσικα εδω ισχυει το οτι πληρωνεις παιρνεις.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.colorsound.gr/

Δοκιμασε εδω,του ειχα δωσει ενα marshall dsl 401 για μια μοντα που τελικα δεν γινοταν,αλλα εαν ειναι καποια γνωστη μοντα και κυκλοφορει σχεδιαγραμμα λογικα θα μπορει να το κανει.Οπως και να χει δεν χανεις κατι να ρωτησεις  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά συνάδελφοι έχω έναν marshall jcm2000 tsl 601 καινούρια speakers,λάμπες,κλπ

Το πρόβλημα μου είναι ότι το gain του ενισχυτή δεν επαρκεί για τα γούστα μου και θα ήθελα να το ενισχύσω.

Το σκεφτικά για πετάλι αλλά θέλω το κλασσικό gain των marshall+το ότι κάποιο πετάλι μπορεί να μην ταιριάζει στον συγκεκριμένο μοντέλο

Οι προενισχύτριες λάμπες είναι high gain μα ο ενισχυτής δεν είναι για heavy metal  ακόμα και σε υψηλές εντάσεις και με το gain sto 10.

Προτιμώ Αθήνα αλλά δεν έχω πρόβλημα να τον στείλω η να πάω επαρχία

 

 

Καλησπέρα και απο μένα.Τον έχω ακούσει τον ίδιο σε έναν φίλο, σε κεφάλι μαζί με κλειστή καμπίνα 2x12 με vintage30 και είχε πάρα πολύ gain.Γενικά το να το βάλεις στο 10(gain) δεν έχει νόημα γιατί το μόνο που θα κερδίσεις θα είναι να λασπώνει.Δοκίμασε τον με διάφορα μεγάφωνα ή καμπίνες αν έχεις τη δυνατότητα να δείς μήπως βρείς λύση χωρίς να τον πειράξεις.Αν πάλι όχι, το ρισκάρεις με μόντες.Αν δε βρείς ούτε εκεί άκρη ίσως να μην είναι αυτό που ζητάς απο ευελιξία gain σε ενισχυτή.Υπάρχουν και ποιο γκαζωμένοι marshall (πχ jvm που έχουν γραφτεί άπειρες κριτικές εδώ στο forum) ή και ακόμα και στο ίδιο στυλ ο (κατά την προσωπική μου άποψη) ΠΟΛΥ καλύτερος απο όλες τις απόψεις mesa boogie stiletto.Καλή επιλογή πάντως είναι και κάποιο απο τα ποιοτικά boost (όπως το suhr που σου πρότεινε ο sotos) τα οποία κάνουν μεγάλη διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου