Προς το περιεχόμενο

GFS Mean 90, γνώμες;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, έχει κανείς άποψη για τους συγκεκριμένους μαγνήτες; Σκέφτομαι να τους πάρω για την Epiphone Les Paul μου, μιας και μου αρέσει ο ήχος των P90 και επειδή έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια για τους GFS στο forum.

 

 

...and my eyes fade from me in this open country

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιχα βαλει ενα σε μια κιθαρα μου, στη Neck θεση. Δεν ειναι καθολου ασχημος, ειδικα για εναν τοσο φτηνο μαγνητη. Να ξερεις βεβαια οτι οπως καθε humbucker-sized P90 με nickel καπακια ακουγεται λιιιιιιιγο πιο μουντος/παχυς απο εναν κλασσικο P90.

 

Πολυ φτηνη επιλογη ειναι και οι Tonerider, απο τους οποιους εχω πολυ καλες εντυπωσεις γενικα. Απο οτι βλεπω εχουν εναν αντιστοιχο μαγνητη, τον Rebel 90 - δεν τον εχω ακουσει αλλα ισως θες να τους ριξεις μια ματια ως αλλη μια επιλογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την γνώμη και για την πρόταση για τους Tonerider, κι εγώ έχω ακούσει καλά λόγια για αυτούς

...and my eyes fade from me in this open country

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Σκεφτομαι να αλλαξω τους humbuckers στην LP μου με Humbucker size P90.

Ειχα ψιλοκαταληξει σε Sheptone P90 humbucker size, μιας και για "boutique" ειναι αρκετα προσιτη η τιμη.. και λεει οτι ειναι ιδιοι με τους κανονικους P90 που φτιαχνει.

 

Αλλα τωρα κοιταω οτι οι Mean90 εχουν πολυ καλα reviews... και σκεφτομαι μηπως δεν αξιζει το 100$ παραπανω για το σετ.

 

Δεν ειχα ποτε κιθαρα με P90 οποτε δε ξερω ακριβως τι να περιμενω... θελω την αλλαγη μιας κ εχω 2 humbucker κιθαρες πλεον.

 

Φανταζομαι απο Sheptone P90 δεν ειχε καποιος εμπειριες

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω Sheptone humbuckers στην LP μου. Δεν υπάρχει η παραμικρή αμφιβολία ότι αξίζουν τα λεφτά τους, ναι, και βέβαια όσα παραπάνω κάνουν από τους GFS. Βασικά και μόνο που τους βάζεις στην ίδια πρόταση, προσβάλεις τους πρώτους. Αν μπορείς να τους αγοράσεις, don't think twice.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω Dream90 neck στην στρατ μου..νομίζω οτι είναι τα καλύτερα 40€ που έδωσα πότέ μου.

Πολύ καθαρός και γλυκός.

Σε συνδυασμό με 11αρες χορδές και πεντακάθαρο ενισχυτή που χρησιμποποιώ, μπορώ να πώ οτι μου εξάλειψε την "ανάγκη" να πάρω hollow-body.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα!!

 

Δεν αμφιβαλλω οτι οι dream90 και οι mean90 ειναι πολυ καλο value, αλλα ενω μια χαρα με ψηνει να γλιτωσω τα χρηματα  δε θελω να "με τρωει μετα" γιατι δε πιστευω οτι θα τους ξαναλλαξω αν η φαση με τους HSP90 με ψησει....

 

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς έτοιμη απάντηση δεν υπάρχει...

παράδειγμα στην ίδια strat έχω dream180 bridge με split και δεν ειμαι το ίδιο ικανοποιημένος παρά το οτι ακουσα και διαβασα οτι ειναι καλός..

αλλά να σου πω και κάτι; απλά σταμάτησε να με ενδιαφέρει και επικεντρώνομαι στο παίξιμο και στο φυσικά το TONE.....μεγάλο εργαλείο το ρημαδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνω

Θα το κοιταξω λιγο ακομα προς το παρον αν δεν αλλαξει κατι πιστευω θα υποκυψω στους sheptones.

 

Οποιαδηποτε εξτρα γνωμη ...

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου