Προς το περιεχόμενο

Bogner Alchemist demo. Καταπληκτικοί και οι δύο


sotiroubas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aν απο την αλλη ειναι ο κιθαριστας που κανει το 90% της δουλειας,τοτε

αλλη μια απο τις δισεκατομμυρια αποδειξεις για να μην σε νοιαζει η μουσικη τεχνολογια.

 

Αφού δεν σε νοιάζει τότε πως έχεις άποψη γι' αυτό

 

bugera???? xaxaxaxaxaax

 

Μεγάλε, άσε τα ψόφια σου και μην κοροιδεύεις τον εαυτό σου, σε νοιάζει και σε παρανοιάζει.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στο επόμενο live βάλε το καλώδιο από την κιθάρα στο αυτί σου (καθαρό κανάλι) και καθοδήγησε τα ακουστικά κύματα που παράγουν οι χορδές σου προς το κοινό, με την δύναμη του μυαλού σου.  ;)

 

Μη του λες τέτοια,μπορεί και να το επιχειρήσει.  :)

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tωρα χωρις πλακα.Εχει τυχει να παιξω με λιγους ενισχυτες μεταξυ των οποιων και mesa

και προσωπικα δεν εχω μεινει ευχαριστημενος απο κανεναν.

 

Ουτε απο το fender twin(σε live) ουτε απο τον Bugera.

 

Γι αυτο να ειναι καλα ο φιλος που εβαλε το bogner  για να τον τσιμπησω οταν εχω παλι χρηματα.

 

Νομιζω bogner kαι crunch box ειναι οτι πρεπει για τα βασικα.

Only those that want to rob you,make mystery of things.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω βρει καλυτερο ηχο απο τον τυπο στο βιντεο που εβαλα.

 

Αυτο παει να πει οτι δεν εχεις ΨΑΞΕΙ αρκετα λοιπον.... ;D

 

Επισης εσυ τους ενισχυτες απο το....youtube τους ακους? ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης εσυ τους ενισχυτες απο το....youtube τους ακους? ;D

Όχι. Από τα μικρά φθηνά ηχεία του pc μου. Γιατί;

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον ειχα αρκετο καιρο,καλος ενισχυτης απλα εχεις την εντυπωση οτι εχει μια κουβερτα πανω του...για μενα ο καλυτερος ηχος του ηταν το crunchaρισμα του...

SF θα διαφωνησω,η παραμορφωση του εφτανε ως hard rock καμια σχεση με γκαζοφονιαδες!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο παει να πει οτι δεν εχεις ΨΑΞΕΙ αρκετα λοιπον.... ;D

 

Επισης εσυ τους ενισχυτες απο το....youtube τους ακους? ;D

 

fender twin-κεντρικη σκην σταυρο του νοτου

 

mesa-δασκαλο μου

 

bugera-φιλο μου

 

Δεν τρολλαρω παιδια.Το ορκιζομαι απο εδω και περα ειμαι κανονικος χρηστης του φορουμ,απλως ηθελα να τους μαθω ολους πανω κατω γρηγορα ,ευκολα και διασκεδαστικα.

 

Καλως σας βρηκα:)

Only those that want to rob you,make mystery of things.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξεκαθαρίσουμε μερικά πράγματα...

 

1. κατ'αρχήν αυτό δεν είναι ντέμο - είναι ανταπόκριση από κάποια έκθεση, πιθανόν NAMM ή Musikmesse. Ακούγεται μέτρια. Υπάρχουν άλλοι ενισχυτές των οποίων τα βιντεοντέμος στο Youtube ακούγονται απείρως καλύτερα.

 

2. Ο Alchemist έχει σχολιαστεί εις βάθος σε προηγούμενα θρεντ, για όποιον ενδιαφέρεται (αλήθεια, γιατί αφαιρέθηκαν τα "Σχετικά θέματα" που εμφανίζονταν από κάτω? πουρκουά μεσιέ Γιαμέθ?). Εκεί έχω γράψει κι εγώ μερικά σχόλια. Καλό καθαρό, πολύ καλό crunch, από κει και πέρα η συσκευασία "όλα-σε-ένα" κάπου χάνει. Και όντως δεν έχει σχέση με την boutique κατηγορία του Bogner.

 

3. Aυτός είναι ο Reinholdt Bogner - κλασσικά ιδιόρρυθμος, τρελάρας αλλά πολύ διορατικός επαγγελματίας. Συνήθως πληρώνει κιθαρισταράδες να φτιάξουν ντέμος των προϊόντων του αντί να τα κάνει ο ίδιος (κάτι που συνήθως αποφεύγει). Όπως λέμε πολύ εύστοχα και στα ελληνικά (χωρίς να έχω βρει ανάλογη έκφραση σε καμία άλλη γλώσσα μέχρι στιγμής!), "πουλάει τρέλα" αλλά he must be doing something right γιατί είναι πολύ επιτυχημένος και με μεγάλη πείρα & ιστορία στους ενισχυτές.

 

4. Ενισχυτές, εφφέ ή οτιδήποτε άλλο σχετικό με το music gear δεν κρίνει κανείς από το Youtube, και ακόμη και η "γεύση" είναι πολλές φορές ΠΛΗΡΩΣ εσφαλμένη.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fender twin-κεντρικη σκην σταυρο του νοτου

 

mesa-δασκαλο μου

 

bugera-φιλο μου

 

Δεν τρολλαρω παιδια.Το ορκιζομαι απο εδω και περα ειμαι κανονικος χρηστης του φορουμ,απλως ηθελα να τους μαθω ολους πανω κατω γρηγορα ,ευκολα και διασκεδαστικα.

 

Καλως σας βρηκα:)

 

τον Bogner Alchemist ΠΟΥ τον ακουσες? ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου