Προς το περιεχόμενο

New Guthrie Govan Charvel Guitar !!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι φήμες υπήρχαν. Μάλλον δεν ήταν απλά φήμες. Ο φίλτατος Guthrie στο τελευταίο tour των 'Αριστοκρατόνε', χρησιμοποιήσε μια prototype Charvel.. Δεν είναι ακόμη μοντέλο παραγωγής. Αλλά όπου να'ναι...

 

Από ότι μπόρεσα να ακούσω και να καταλάβω από το youtube, η κιθάρα ηχητικά δεν με ενθουσίασε. Πολύ 'στενή' και 'μουντή' σε σχέση με την Suhr..   Κρίμα γιατί το custom shop της Charvel δεν είναι της πλάκας.. Ας κάνουμε όμως υπομονή μέχρι να ολοκληρωθεί το project, οπότε θα ξέρουμε περισσότερα για τα specs και την τιμή, κλπ κλπ

 

Mέχρι τότε ορίστε κάποιες πληροφορίες από τον ίδιο τον Govan... Υπάρχει και βιντεάκι στο youtube που την παρουσιάζει ο ίδιος..

 

http://guitarnoize.com/guthrie-govan-posts-charvel-info/

 

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Natural!

 

Θυμίζει λίγο τις Reb Beach Suhr:

http://www.rebbeach.com/gear_gallery_suhr.htm

 

Άλλος παικταράς κι αυτός!

Το ειχα δει το βιντεο πριν καμια βδομαδα.Δεν ειναι σιγουροι ακομα για το τελικο προιον και αν θα ειναι natural ή οχι.Αλλα σιγουρα θα εχει καποιες "καινοτομιες" το market μοντελο οπως αναφερει και ο govan στο βιντεακι που την ντεμαρει

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν ξαναλλάξει τα specs της κιθάρας του (κατ'εμέ πολύ πιό σταθερή κατασκευή και πιό πριμάτο ήχο τώρα). Ανανεωμένο βίντεο:

 

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Guthrie βγάζει μάτια (με την καλή έννοια).

Η κιθάρα βγάζει μάτια (με την κακή έννοια).

Εμφανισιακά τουλάχιστον, δεν είναι καθόλου του γούστου μου....υπερβολικά πολλοί μαγνήτες, μια άχρωμη-άγευστη-άοσμη natural ξυλίλα...βάνε ρε άνθρωπα τουλάχιστον ανοιχτή maple ταστιέρα, σκούρηνε λίγο το body για να κάνει λίγο αντίθεση...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμιζει λιγο κεικ με σοκολατα αλλα μου αρεσει!

Ενα διαφανο strat-type(ή και οχι ακριβως)  pickguard θα βοηθουσε ... ετσι για την τσαχπινια! ;)

 

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως γουστάρω την κιθαρούλα (και το φυσικό χρώμα και τα πρίμα της  ;D)! Ακόμα καλύτερα αν ήταν HSS  ;)

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω, αλλά κάτι με χαλάει σε αυτή την κιθάρα.. Τα specs είναι οκ (μοιάζει με την 3η κατά σειρά signature της Suhr), δηλαδή baked maple ταστιέρα. Basswood σώμα με καπάκι maple , που αρέσει στον John Suhr. Επίσης, bird's eye maple, όχι ότι κι ότι. Στο μανίκι θα υπάρχουν και ανθρακονήματα πλεόν. Με λίγα λόγια, από στήσιμο μοιάζει πολύ με την προηγούμενη κιθάρα του..

 

Ηχητικά όμως, μέχρι τώρα, δεν μου άρεσε καθόλου!!!!! Καμία σχέση με την Suhr..

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ήχος δεν μ'αρέσει περισσότερο απ'οσο δεν μ'αρέσει η κιθάρα. Είμαι σίγουρος ότι φταίνε τα SS τάστα...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος και με σκουποξυλο με χορδες να παιξει θα μας πεφτει το σαγονι στο πατωμα.

 

Αλλα τα χρωματα που διαλεγει για τις κιθαρες του δεν μαρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου