Προς το περιεχόμενο

Νέο τραγούδι από το demo των Lost In Hatred (Metal Content)


fidelis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά παίδες

 

Εδώ είναι ένα τραγούδι απο το τελευταίο demo album που ετοιμάσαμε με την μπάντα Lost In Hatred.

 

 

Όπως προ-αναγράφεται και στην προμετωπίδα του θέματος, πρόκειται για metal τραγούδι, οι μη μυημένοι στο ιδίωμα της παρέας ας κάνουν λίγο υπομονή να ακούσουν το κομμάτι και ας μοιραστούν την άποψη τους στο τμήμα της παραγωγής και όχι του στυλ.

 

Η ηχογράφηση, η μίξη και το μάστερινγκ έγινε εξ' ολοκλήρου από μένα στα G Studios & στο προσωπικό μας στούντιο στην Θεσσαλονίκη.

 

All Rights Reserved.

 

Χρησιμοποιώ:

Shure sm57

AKG C414

AKG D112

Focusrite Saffire pro 40

Macbook Pro + Logic Pro 9

 

Μοιραστείτε την γνώμη σας

 

Ευχαριστω

Γιάννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι του είδους, αλλα έχω μεταλ και progressive ακούσματα.

 

Θα μπορούσα να επισημάνω οτι μάλλον ήσασταν λίγο "αυστηροί" στο compression στα drums και στη φωνή με αποτελεσμα το κομμάτι να ακουγεται  λιγο flat, "σφιχτό". οι χαμηλες συχνοτητες ειναι πεσμενες και οι μεσαιες υποτονισμένες.

 

Σαν συνθεση progression υπάρχει στο κομμάτι αλλα ειναι λιγο μονότονο το μοτιβο του, θα μπορουσε να ειναι πιο εξελιγμένο, να ειχε π.χ. λιγο epic μελωδικες στιγμές με καποιες προσθήκες.

 

Αλλα σε γενικές γραμμές ειναι καλό, η ερμηνειά του τραγουδιστη για το ειδος αξιοπρεπέστατη.

 

Καλη επιτυχία.

 

Οπως ειπα επειδη δεν ειμαι του ειδους δεν μπορω να προσυπογράψω με σιγουρια την κριτική μου σαν μουσικός, πιο πολυ αντιμετωπισε την κριτική μου ως ενος general ακροατή.

 

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πάρα πολύ ωραία δουλειά,σφικτή,επιθετική,με μια λέξη metal!Μου θυμίσατε τους Feared,οι οποίοι είναι μια από τις αγαπημένες μου μπάντες!!Συγχαρητήρια για την τρομερή σου δουλειά στα τεχνικά ζητήματα!  ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου