Προς το περιεχόμενο

Blackstar HT-Dual test


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει τα di είναι πολυ πριμα ... Επειτα με την κιθάρα πως ακούγεται ; Και ξανά λέω . Τα πριμα του πεταλιου στο τέρμα ...

Μια χαρά ακουγόταν και μετά. Άμα το συνδέσεις και με κάποιον ενισχυτή, πιστεύω ότι θα μπορέσεις να φέρεις τα πρίμα εκεί που θέλεις. Αλλά σου ξαναλέω ότι ούτε στο playthrough με χάλασε ο ήχος.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Άρη το συνδέεις στο emulated output ή το πήγες μέσο ενισχυτή και όλα τα σχετικά?

 

Στην λούπα του evh που παρεμπιπτόντως είναι πολυ ουδέτερη ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην λούπα του evh που παρεμπιπτόντως είναι πολυ ουδέτερη ...

 

Δεν μπορείς να κάνεις και ένα από το emulated output να δούμε τι ψάρια πιάνει?

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για live to πεταλι ειναι απλα αψογο.τρομερους ηχους,ειναι οντως τανκ και ειναι πολυ δυσκολο να μην βγαλεις ηχο.

Το emulated εγω το χρησιμοποιουσα συχνα σε μικρα live και ειναι κομπλε.

Αρη ισως δεν θα πρεπε να το βαλεις λουπα,ειναι μεν και preamp αλλα δουλευει εξαιρετικα μπροστα στον ενισχυτη,εννοειται οτι δεν θα σου δωσει οτι ενα "τερας"  αλλα οκ. ;)

Τα πριμα που λες τα ακουσα και εγω αλλα εχει μεγαλη σημασια το isf ,εχω παρατηρησει οτι οι "καλοι" ηχοι του πεταλιου ξεκινανε αν ειναι 12 oclock και πανω.Και ας λεει οτι ππιο πριν δινει american χαρακτηρα

Επισης το clean καναλι του αν του δωσεις λιγο παραπανω gain δινει ενα τρομερο γλυκο "σπασιμο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Πάντως δεν ξέρω ρε παιδιά όλοι οι βλακσταρ όπως και το συγκεκριμένο πέταλι υστερούν διαγειας . Ελλειψη πριμων . Δηλαδη στην προκειμένη τα πριμα τα έχω στο τέρμα και πάλι ακούστε οταν παίζω εγω ότι ο ήχος είναι σαν να εχει μπει στην καμπίνα μπροστά μια κουβέρτα .

 

 

τωρα το ειδα αυτο.Εχεις κοψει ομως και πολλα μεσαια..Ειναι και αυτος ενας παραγοντας.Θελει λιγο tweaking μεταξυ eq και isf ωστε να βρεις τον ηχο σου.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απιστευτο αυτο το πεταλι!! συμφωνω με αυτο που λεει ο Adamo πρεπει να "παιξεις" με το ISF και τα μεσαια να τα ανεβασεις λιγο..απιστευτος ηχος του Blackstar,εμενα παντως εχει πριμα στον λαμπατο 40αρη Marshall,αν και τα ανεβαζω λιγο... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου