Προς το περιεχόμενο

Blackstar HT-Dual test


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με το θέμα ρε παιδιά είναι να αξιολογήσουμε το πέταλι σαν πέταλι . Οχι τι μπορεί να κάνει το πέταλι με το eq του ενίσχυτη γιατι εκεί αν πολλοίς θα κουμε τον ενίσχυτη . Το πέταλι λοιπόν σαν μονο του είναι θαμπο . Τώρα αν το βάλω μπροστά σε ενίσχυτη και ανοίξω τα πριμα τότε προφανώς και θα στρώσει . Ομως τότε δεν θα έχουμε αξιολογήσει το πέταλι , αλλα κάτι άλλο . Απο μεσαία δεν ένιωσα να χρειάζομαι παραπάνω , αφού κόβει τρομερά και έτσι . Συν τοις αλλοις η βλακσταρ λέει ότι για να πάρεις την χρησιμότητα του isf πρέπει να κρατήσεις τα μεσαία χαμηλά αλλιώς χάνει την σημασία του το isf ...

 

Εγω δεν λέω ότι δεν βγάζεις ήχο . Στην φύση των πεταλιων ειναι η φάση plug n play . Δεν θυμάμαι ποτε πέταλι που να ήθελε ψάξιμο . Στην προκειμένη λοιπόν σε νορμαλ ρυθμίσεις το πέταλι είναι θαμπο . Απο εκεί και πέρα ενας μουσικός μπορεί να κάνει πολλα για να το βελτιώσει όμως δεν παύει να είναι αυτή η φύση του ...

 

Πέραν τούτου σε λαιβ ακόμα και σε κονσόλα θεωρω ότι σκοτώνει . Εχει πολυ πλατιά μεσαία που δεν κρύβονται ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με το θέμα ρε παιδιά είναι να αξιολογήσουμε το πέταλι σαν πέταλι . Οχι τι μπορεί να κάνει το πέταλι με το eq του ενίσχυτη γιατι εκεί αν πολλοίς θα κουμε τον ενίσχυτη . Το πέταλι λοιπόν σαν μονο του είναι θαμπο .. Ομως τότε δεν θα έχουμε αξιολογήσει το πέταλι , αλλα κάτι άλλο .

Μπορει να ισχυει αυτο δεν το εχω σκεφτει ετσι αλλα αυτο μπορεις να το δεις αν το βαλεις και στους 3 ενισχυτες με ιδιες ρυθμισεις και flat eq σε ολους για να δεις αν οντως αλλαζει χαρακτηρα αναλογα με το eq.Εγω νομιζω οτι διατηρει αρκετα το χαρακτηρα του και,προσωπικα,το isf δεν μ αρεσει πριν τα μισα καθολου.Θεωρω οτι πρεπει να το αντιμετωπιζουμε σαν βρωμοπεταλο και συνηθως αυτα πρεπει να μπαινουν μπροστα στο ενισχυτη.

 

Πέραν τούτου σε λαιβ ακόμα και σε κονσόλα θεωρω ότι σκοτώνει . Εχει πολυ πλατιά μεσαία που δεν κρύβονται ...

Ισχυει ειναι πιστευω ο,τι καλυτερο μετα απο καλο ενισχυτη.Πολυ καλο demo Αρη!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να ισχυει αυτο δεν το εχω σκεφτει ετσι αλλα αυτο μπορεις να το δεις αν το βαλεις και στους 3 ενισχυτες με ιδιες ρυθμισεις και flat eq σε ολους για να δεις αν οντως αλλαζει χαρακτηρα αναλογα με το eq.Εγω νομιζω οτι διατηρει αρκετα το χαρακτηρα του και,προσωπικα,το isf δεν μ αρεσει πριν τα μισα καθολου.Θεωρω οτι πρεπει να το αντιμετωπιζουμε σαν βρωμοπεταλο και συνηθως αυτα πρεπει να μπαινουν μπροστα στο ενισχυτη.

Ισχυει ειναι πιστευω ο,τι καλυτερο μετα απο καλο ενισχυτη.Πολυ καλο demo Αρη!

 

Την Δευτέρα θα κάνουμε άλλο ενα τεστ μαζί όπως το λες ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη στην προκειμένη τα πριμα τα έχω στο τέρμα και πάλι ακούστε οταν παίζω εγω ότι ο ήχος είναι σαν να εχει μπει στην καμπίνα μπροστά μια κουβέρτα .

 

Απαπά, μη, τζίζ, θα το διαβάσει αυτό ο bloody_sunday και θα σου ζητάει τα ρέστα. ;D

Εμένα πάλι δεν μου άρεσε.

Επίσης ναι μεν αν το βάζεις μπροστά απ' τον ενισχυτή ακούς και τον ενισχυτή, προφανώς, όμως πως να το κάνουμε, εκεί είναι η φυσική θέση του πεταλιού. Παρόλ' αυτά, μπράβο και πάλι.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαπά, μη, τζίζ, θα το διαβάσει αυτό ο bloody_sunday και θα σου ζητάει τα ρέστα. ;D

Εμένα πάλι δεν μου άρεσε.

Επίσης ναι μεν αν το βάζεις μπροστά απ' τον ενισχυτή ακούς και τον ενισχυτή, προφανώς, όμως πως να το κάνουμε, εκεί είναι η φυσική θέση του πεταλιού. Παρόλ' αυτά, μπράβο και πάλι.

 

Αφού είναι preamp ρε μητσο . Πως είναι εκεί η φυσική θέση του ;  Οταν ενα πέταλι είναι preamp υποτίθεται ότι πρέπει να μπει κάπου ώστε να λειτουργήσει Μονο του . Αν ήταν απλο distortion ναι ...

 

Είναι σαν να παίζεις με 2 πρόενυσχυσεις οταν το βάλεις μπροστά . Δηλαδη αν είχες ενα σκέτο τελικό όπως εσυ ; Σαν το 570 σου είναι ... Θα έβαλες το 570 μπροστά σε άλλο ενίσχυτη ποτες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H κανονικη θεση του preamp πεταλιου ειναι στο return(fx loop) του ενισχυτη.

Εγω παντα ομως τα βαζω μπροστα.Απλα εχουν καλυτερο ηχο!

Δεν υπαρχει σωστο η λαθος.Παιζει καλα,ειναι καλο.Μπροστα εχεις και το eq του ενισχυτη ενεργο ενω πισω δεν λειτουργει.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είναι preamp ρε μητσο . Πως είναι εκεί η φυσική θέση του ;  Οταν ενα πέταλι είναι preamp υποτίθεται ότι πρέπει να μπει κάπου ώστε να λειτουργήσει Μονο του . Αν ήταν απλο distortion ναι ...

 

Είναι σαν να παίζεις με 2 πρόενυσχυσεις οταν το βάλεις μπροστά . Δηλαδη αν είχες ενα σκέτο τελικό όπως εσυ ; Σαν το 570 σου είναι ... Θα έβαλες το 570 μπροστά σε άλλο ενίσχυτη ποτες ;

Σωστο αλλα δεν εχει ιδιο κυκλωμα η δυνατοτητες σε σχεση με την προενισχυση που βαζεις σε ενα ρακ.Πρακτικα distortion ειναι που απλα μπορει να σταθει και μονο του.Ειπανε ας κανουμε ενα Γαματο distortion δικαναλο και να μπορει να κρατησει και μονο σαν ηχογραφηση,και χωσανε emulated output και οτι ειναι προενισχυση σαν εξτρα πιστευω.Και λαμπατο ειναι θεωρητικα αλλα δεν δουλυει στα 220V και καπου εχω διαβασει οτι Αρχ## λαμπατο ειναι και οντως παιζει κατι τετοιο.

 

Παντως μονο του σε PA για χαλαρη προβα και προγραμμα ελληνικο ξενο χαλαρο,λετουργει αψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ημουν ετοιμος να το αγορασω με το που εβγαινε στις αγγελιες, τελικα αυτο το βιντεο με απετρεψε..

Δεν ξερω δεν μου αρεσε καθολου...

 

Αρη το πεταλι στο δανεισαν? ειναι δικο σου? θα ηθελα αν γινεται να το δοκιμαζα (θα τα πουμε και prive) γιατι πραγματικα απτο βιντεο με απογοητευσαν τα γκαζια του...

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ημουν ετοιμος να το αγορασω με το που εβγαινε στις αγγελιες, τελικα αυτο το βιντεο με απετρεψε..

Δεν ξερω δεν μου αρεσε καθολου...

 

Αρη το πεταλι στο δανεισαν? ειναι δικο σου? θα ηθελα αν γινεται να το δοκιμαζα (θα τα πουμε και prive) γιατι πραγματικα απτο βιντεο με απογοητευσαν τα γκαζια του...

Στο DI track δεν σε ικανοποίησαν τα γκάζια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου