Προς το περιεχόμενο

Blackstar HT-Dual test


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eκανα ενα τεστακι στο συγκεκριμενο πεταλι το οποιο ειναι εξαιρετικο ... Δεν εχουμε να πουμε και πολλα... Το εχουμε εξανλτησει στο παρελθον αλλα το τεστ πρεπει να εμπλουτισει το φορουμ οποτε ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το πετάλι ακούγεται φοβερά! Ειδικά στο track μπορεί και να ακούγεται καλύτερα και από τον EVH και τον Marshall.

 

Άμα δεν σου κάνει κόπο Άρη, βάλε αυτά τα τρία μαζί (EVH, JVM, HT - Dual) να τα συγκρίνουμε στο κλασσικό track.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πετάλι ακούγεται φοβερά! Ειδικά στο track μπορεί και να ακούγεται καλύτερα και από τον EVH και τον Marshall.

 

Άμα δεν σου κάνει κόπο Άρη, βάλε αυτά τα τρία μαζί (EVH, JVM, HT - Dual) να τα συγκρίνουμε στο κλασσικό track.  :)

 

Α χα χα χα σε λίγο θα βάλουμε και κανένα metal zone απέναντι στον μαρσαλ και στο evh ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το HT-Dual ειναι ολα τα λεφτα απο θεμα ηχου....εχει αποδειχτει παμπολες φορες.....για live τωρα δεν ξερω κατα ποσο ευχρηστο και ανθεκτικό ειναι, αν καποιος το εχει χρησιμοποιησει ετσι ας μας πει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πολύ ωραίο το πετάλι Άρη!Μια ''παρατήρηση'' μόνο.Αν μπορείς,βρες κάποιο άλλο track,το έχω βαρεθεί απίστευτα αυτό!Έχω αρχίσει να νιώθω ότι όλα τα προϊόντα που τεστάρεις ακούγονται ίδια,εξαιτίας του track!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το HT-Dual ειναι ολα τα λεφτα απο θεμα ηχου....εχει αποδειχτει παμπολες φορες.....για live τωρα δεν ξερω κατα ποσο ευχρηστο και ανθεκτικό ειναι, αν καποιος το εχει χρησιμοποιησει ετσι ας μας πει.....

 

Βασικα απο άποψη ανθεκτικοτητας  δεν νομίζω να εχει κανείς πρόβλημα . Είναι σαν τανκ αυτό το πέταλι . Πραγματικά σίδερο . Ετσι φαίνεται τουλάχιστον . Αυτό που με προβληματίζει είναι σε περίπτωση σύνδεσης σε κονσόλα αν τελικά δεν έχεις κάποιον ενίσχυτη μαζί κτλ τι ηχητικό αποτέλεσμα θα έχεις .

 

 

Πάντως δεν ξέρω ρε παιδιά όλοι οι βλακσταρ όπως και το συγκεκριμένο πέταλι υστερούν διαγειας . Ελλειψη πριμων . Δηλαδη στην προκειμένη τα πριμα τα έχω στο τέρμα και πάλι ακούστε οταν παίζω εγω ότι ο ήχος είναι σαν να εχει μπει στην καμπίνα μπροστά μια κουβέρτα .

 

Πολύ ωραίο το πετάλι Άρη!Μια ''παρατήρηση'' μόνο.Αν μπορείς,βρες κάποιο άλλο track,το έχω βαρεθεί απίστευτα αυτό!Έχω αρχίσει να νιώθω ότι όλα τα προϊόντα που τεστάρεις ακούγονται ίδια,εξαιτίας του track!

 

Βασικα έχεις ενα κάποιο δίκιο αλλα αφενως μεν το κάνω για να μπορείτε και μόνοι σας να κάνετε α/β τεστ , αφετέρου το συγκεκριμένο τρακ δεν είναι ενα απλό di track , αλλα οι dry κιθάρες είναι επεξεργασμενες απο τον laser lammert ο οποίος είναι γνωστός Ηχολήπτης και γενικα παίρνεις το μάξιμουμ απο τον ενίσχυτη γιατι ο λόγος που το έφτιαξε αυτό το τρακ ο τύπος είναι για δοκιμές ενισχύτων . Και κάτι αντίστοιχο εγω δεν μπορω να φτιάξω ... Δηλαδη οι dry κιθάρες είναι αχρωμες ενώ αν γράψω κάτι με την δική μου κιθάρα θα πάρει το Μπασο η το πριμο της κάθε κιθάρας . Δεν ξέρω αν το περιγράφω καλα απλα το έχω συζητήσει μαζί του και αυτά μου είπε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δεν ξέρω ρε παιδιά όλοι οι βλακσταρ όπως και το συγκεκριμένο πέταλι υστερούν διαγειας . Ελλειψη πριμων . Δηλαδη στην προκειμένη τα πριμα τα έχω στο τέρμα και πάλι ακούστε οταν παίζω εγω ότι ο ήχος είναι σαν να εχει μπει στην καμπίνα μπροστά μια κουβέρτα.

Στο DI track πάντως δεν μου ακούστηκε έτσι. Είχε πολύ διαύγεια και ξεχώριζες κάθε νότα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο DI track πάντως δεν μου ακούστηκε έτσι. Είχε πολύ διαύγεια και ξεχώριζες κάθε νότα.

 

Εντάξει τα di είναι πολυ πριμα ... Επειτα με την κιθάρα πως ακούγεται ; Και ξανά λέω . Τα πριμα του πεταλιου στο τέρμα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου