Προς το περιεχόμενο

Συνδιασμός κιθάρας-ενισχυτή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους σας!

Είμαι κάτοχος μιας fender roadhouse deluxe strat και θέλω να βρω τον κατάλληλο ενισχυτή μαζί με ένα distortion πετάλι έτσι ώστε να ανταποκρίνονται στο είδος μουσικής που παίζω, δηλαδή από blues, classic rock έως και πιο hi gain καταστάσεις(πιο σπάνια βέβαια).Τα χρειάζομαι κυρίως για live γιατί μέχρι στιγμής παίζω με έναν δανεικό koch.τα χρήματα που διαθέτω ειναι 700 ευρώ για ενισχυτή και πετάλι μαζί.Θα ήμουν ευγνώμων να ακούσω τις απόψεις και τις προτάσεις σας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα απο μένα.Να υποθέσω απο την περιγραφή οτι θες ένα ενισχυτή μόνο για το καθαρό του κανάλι ??? Θες combo, κεφάλι-καμπίνα ή μόνο κεφάλι;Για καινούργιο ή και μεταχειρισμένο;Μπορείς να κοιτάξεις τη σειρά της fender στους μικρούς λαμπάτους που φαντάζομαι θα σε καλύπτει.Btw αν ο koch που χρησιμοποιείς τώρα πάντως είναι ο studiotone, έχει απίστευτα καθαρά και δέχεται πολύ καλά τα πεταλάκια και επίσης είναι εντός και του bugdet που διαθέτεις.Προσωπικά τον θεωρώ εξαιρετικό!

Για πεταλάκι, ένα πολύ ευέλικτο και κλασική πλέον αξία γιαυτό που θες είναι το fulltone ocd.Το είχα και είναι εκπληκτικό, είτε σαν overdrive πριν απο άλλο, είτε σαν κύριο και φτάνει και μέχρι πολύ γκαζωμένο.Υπάρχουν και άλλες άπειρες λύσεις βέβαια απο πάρα πολύ καλά overdrive όπως τα suhr,τα xotic,τα κλασικά tubescreamer,to mi audio blues pro (που το έχω ακόμα και το θεωρώ κορυφαίο) κτλ.Τα πεταλάκια που σου ανέφερα τα είχα όλα και ήταν κορυφαία.Θα πρέπει να πας όμως μια βόλτα να τα ακούσεις απο κοντά αν σ'αρέσουν γιατί έχουν μεγάλες διαφορές μεταξύ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ γενικα τα λες αλλα Στις αγγελιες γινεται χαμος

 

Εγω θα χτυπαγα καποιον απο αυτους

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=139919

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=133534

 

απο πεταλια  οι επιλογες ειναι εκατονταδες αλλα στις αγγελιες γινεται επισης χαμος

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο koch που χρησιμοποιώ τώρα studiotone είναι και νομιζω ειναι γυρω στα 900 ευρώ. Τα καθαρά του είναι πράγματι εκπληκτικά αλλά το overdrive δεν με εντυπωσιάζει πράγμα το οποίο σημαίνει οτι θα πρέπει να αγοράσω και πεταλάκι οποτε φεύγω πολυ απο το badget μου! :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο koch που χρησιμοποιώ τώρα studiotone είναι και νομιζω ειναι γυρω στα 900 ευρώ. Τα καθαρά του είναι πράγματι εκπληκτικά αλλά το overdrive δεν με εντυπωσιάζει πράγμα το οποίο σημαίνει οτι θα πρέπει να αγοράσω και πεταλάκι οποτε φεύγω πολυ απο το badget μου! :-\

οσο για καινουριο η μεταχειρισμένο δεν έχω πρόβλημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο koch που χρησιμοποιώ τώρα studiotone είναι και νομιζω ειναι γυρω στα 900 ευρώ. Τα καθαρά του είναι πράγματι εκπληκτικά αλλά το overdrive δεν με εντυπωσιάζει πράγμα το οποίο σημαίνει οτι θα πρέπει να αγοράσω και πεταλάκι οποτε φεύγω πολυ απο το badget μου! :-\

Ναι δίκιο έχεις είναι λίγο ακριβότερος καινούργιος.Μπορείς να κοιτάξεις για μεταχειρισμένο στον συγκεκριμένο.Αν τώρα χρησιμοποιείς τελικά και το drive του ενισχυτή κοίτα αυτά που σου πρότεινε ο SF.Πάρα πολύ καλά καθαρά και βρώμικα μαζί σε έναν ενισχυτή δε νομίζω να βρείς σε αυτό το budget οπότε θα πρέπει να βρείς μια χρυσή τομή στο τι θα πάρεις και με τι πετάλι θα το συνδιάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου