Προς το περιεχόμενο

Σειρά Γραµµατοσήµων "Διακεκριμένες Προσωπικότητες"


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν ειχε μεινει εδω το πολυ πολυ να επαιζε σημερα πληκτρα με τον Ρεμο.... ;D

που να παίξει ρε φίλος πλήκτρα με το Ρέμο...δεν τον βλέπεις στη φωτογραφία? Με το ένα δάκτυλο παίζει... 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλα, αυτο με τον Αλιαγα πια...Ημαρτον ρε φιλε, ποιος καφρος σκεφτηκε να κανει τον Αλιαγα γραµµατοσημο? Και μετα τι θα ακολουθησει? Η Μενεγακη? Ο Αρναουτογλου ή η...Ντεσσυ Κουβελογιαννη? :-X

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν τον βλέπεις στη φωτογραφία? Με το ένα δάκτυλο παίζει... 8)

Ηταν ειδικη παραγγελια αυτο το DX7 II. Ηταν μονοφωνικο... ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν κανω λαθος ανελαβε την μουσικη των Ολυμπιακων Αγωνων του 2004  ,δεν λεω οτι δεν το αξιζε αλλα απλα λεω οτι δεν τον "εριξαν" ποτε στην Ελλαδα,ισα-ισα και τον αναγνωριζουν και τον τιμουν οι παντες...

Θυμασαι εσυ καμια μουσικη του Παπαθανασιου στους Ολυμπιακους του 2004? Γιατι εγω θυμαμαι τον...Tiesto, και στην τελετη ληξης κατι γυφτους και κατι ντατσουν και κατι καρπουζια και κατι τουμπες και γενικα ενα μαυρο χαλι. Ο Παπαθανασιου, αν και ετρεχε για να βοηθησει να παρει η Ελλαδα τους Ολυμπιακους, και οχι μονο του 2004, ποτε δεν πηρε δραχμη (ειναι γνωστο οτι δεν παιρνει ποτε χρηματα οταν προκειται για live στην Ελλαδα ή οτι αλλο σχετιζεται με την Ελλαδα) και ποτε δεν του αναγνωριστηκε καποια προσφορα.

 

Οχι οτι καιγεται βεβαια, αλλα για το γ***το, ουτε καν μια αναφορα στο ονομα του. Και ειναι φυσικο θα μου πεις, αφου ποτε δεν ηταν στην κλασσικη κλικα πολιτικων-καλλιτεχνων στην Ελλαδα. Το μονο που μπορω να θυμηθω ειναι το παρακατω βιντεο για το Αθηνα 2004 που ομως δεν ηταν η επισημη μουσικη των Ολυμπιακων του 2004. Η μουσικη γραφτηκε απο τον Βαγγελη, ειχε γραψει επισης και αλλη μουσικη που ακουστηκε στην τελετη ληξης στο Σιδνευ και στην παραλαβη της φλογας απο την Ελλαδα. Κατα τα αλλα, ολοι περιμεναμε να τον δουμε live στην τελετη εναρξης, αλλα ειδαμε τον Tiesto, που φανταζομαι τον χρυσοπληρωσαμε κι ολας.

Ευγε μας. Παλι καλα που η τελετη εναρξης ηταν οντως φανταστικη.

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμασαι εσυ καμια μουσικη του Παπαθανασιου στους Ολυμπιακους του 2004?

Εννοεί το Παγκόσμιο του 97 στο Καλλιμάρμαρο...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνει εντύπωση που κάποιος εν ζωή και μάλιστα ενεργός επαγγελματικά θα απεικονιστεί σε γραμματόσημο.

 

 

 

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεί το Παγκόσμιο του 97 στο Καλλιμάρμαρο...

Aκομα κι αυτο το live για βοηθεια το εκανε, και εβαλε και λεφτα κι απο την τσεπη του. Ειχαν φαγωθει τοτε ολοι για την τεραστια πυλη που εβαλε ο Βαγγελης στην εισοδο του σταδιου, μια πυλη προσωρινη φυσικα και μονο για το συγκεκριμενο live.

Οταν εγινε το live (το οποιο ηταν σκηνοθετημενο απο τον Βαγγελη με μουσικη γραμμενη ειδικα γι αυτο) το βουλωσαν ολοι βεβαια, και 2-3 μαλιστα ζητησαν και συγνωμη. ::)

Υπαρχει νομιζω ολοκληρο πλεον στο youtube, για οσους πιτσιρικαδες κυριως δεν εχουν δει αυτη την απιστευτη συναυλια.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μάλιστα ενεργός επαγγελματικά

ο Βαγγέλης είναι συνταξιούχος :D ;D

 

Υπαρχει νομιζω ολοκληρο πλεον στο youtube, για οσους πιτσιρικαδες κυριως δεν εχουν δει αυτη την απιστευτη συναυλια.

Ήμουν παρών και προσυπογράφω ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν παρών και προσυπογράφω ;)

Εγω δυστυχως δεν μπορεσα να ειμαι εκει, την ειδα βεβαια στην tv. Η συναυλια μεταδοθηκε απευθειας σε ολο τον κοσμο αν θυμαμαι καλα.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεός ο Βαγγέλης. Αν και δεν έχω σχεση μ' αυτό το είδος μουσικής η

http://en.wikipedia.org/wiki/Mythodea

είναι χαλαρά ότι πιο επικό έχω ακούσει στην ζωή μου.

 

Απ' το link

 

The concert was taped for later broadcast on TV and release on DVD. The budget was set at US $7 million, split in half between the record company, Sony Classical, and the Greek government,[8] which considered the concert a good promotion for Greece abroad and included it as part of the Greek Cultural Olympiad leading to the 2004 Summer Olympics. There were some objections raised, mainly by fellow musician Mikis Theodorakis, over the use of both public money and an archaeological site.[9] Vangelis himself, like in 1993, waived payment for his performance.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου