Προς το περιεχόμενο

Σειρά Γραµµατοσήµων "Διακεκριμένες Προσωπικότητες"


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω διαφωνω με οτι καποιος πρεπει να αποδημησει πρωτα και μετα να τον τιμησουν με εναν απο τους τροπους που αναγραφτηκαν πιο πανω.Το γηπεδο μπασκετ του Αρη ονομαστηκε Νικος Γκαλης λογω της τεραστιας προσφορας του Νικ στο αθλημα (πραγμα που δεν αλλαζει) κι οχι επειδη ηταν καλος ανθρωπος (πραγμα που αλλαζει)

 

Εσυ μπορει να διαφωνεις αλλα η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ διαφωνει μαζι σου.... ;D..το οτι ΕΝΑΣ αθλητης ηρθε και διδαξε στους ασχετους ιθαγενεις μπασκετ δεν σημαινει οτι αυτο μπορει να εφαρμοστει σε ολα τα πεδια της ζωης και ΕΙΔΙΚΑ στην τεχνη και την επιστημη....ισα ισα ειναι παμπολλα τα παραδειγματα που ενας ηδη αναγνωρισμενος και επιφανης Ελληνας του εξωτερικου επεστρεψε στην Ελλαδα για να βοηθησει και εκδιωχτηκε-πολεμηθηκε κακην κακως απο τα εγχωρια συμφεροντα....(δες ας πουμε τι τραβηξε ο κακομοιρης ο ΣΚΑΛΚΩΤΑΣ)

 

Εξαλλου τον Γκαλη τον γνωριζουν μονο οι Ελληνες (αντε και καποιοι που ασχολουνται με το μπασκετ στο εξωτερικο) τον Βαγγελη τον γνωριζει ολη η οικουμενη,εχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα...

 

Σχεδον ΟΛΟΙ οι ΜΕΓΑΛΟΙ Ελληνες ,απο τον Παπανικολαου μεχρι τον Βαγγελη...αναγκαστηκαν να φυγουν απο τη χωρα για να κανουν τα ονειρα τους πραγματικοτητα.  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σχεδον ΟΛΟΙ οι ΜΕΓΑΛΟΙ Ελληνες ,απο τον Παπανικολαου μεχρι τον Βαγγελη...αναγκαστηκαν να φυγουν απο τη χωρα για να κανουν τα ονειρα τους πραγματικοτητα. 

Πρέπει να μας αναγνωρίσεις όμως Νίκο ότι οι δυο μας είμαστε ακόμα εδώ.

 

Πάντως δεν είναι άσχημα να είσαι γραμματόσημο αν σου αρέσει να σε γλύφουν από πίσω.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να μας αναγνωρίσεις όμως Νίκο ότι οι δυο μας είμαστε ακόμα εδώ.

 

Ναι και ως επιστρεψαντες και οι δυο απο τα εξωτερικα εχουμε παρει τους... ορχεις μας..οπως και τοσοι αλλοι... ;D ;D

 

 

Πάντως δεν είναι άσχημα να είσαι γραμματόσημο αν σου αρέσει να σε γλύφουν από πίσω.

 

μη μου λες τετοια πρωι πρωι γιατι εξιταρομαι.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και ως επιστρεψαντες και οι δυο απο τα εξωτερικα εχουμε παρει τους... ορχεις μας..οπως και τοσοι αλλοι... ;D ;D

Υγεία, αγάπη και κανα φράγκο να υπάρχει (για γραμματόσημα) και δεν πειράζει, ας τρώμε αμελέτητα για πρωϊνό.

Εξάλλου αν δεν ερχόμουν πίσω (μετά από πιέσεις) δεν θα χατε τη χαρά πολλοί από σας να με γνωρίσετε και θα ταν αδικία.

 

μη μου λες τετοια πρωι πρωι γιατι εξιταρομαι.... ;D

Been there  ;). Κουράγιο. Θα περάσει....  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να μας αναγνωρίσεις όμως Νίκο ότι οι δυο μας είμαστε ακόμα εδώ.

 

Εξάλλου αν δεν ερχόμουν πίσω (μετά από πιέσεις) δεν θα χατε τη χαρά πολλοί από σας να με γνωρίσετε και θα ταν αδικία.

 

Σε παρακολουθώ καιρό...

Κάτι μου λέει ότι ίσως κάπου εκεί βαθιά μέσα σου,στις λεπτομέρειες πίσω από το γραμματόσημο,το πιστεύεις αυτό για τον εαυτό σου.Πιστεύεις ότι είσαι big and tranos Greek.

 

Παίζει να έχεις δίκιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε παρακολουθώ καιρό...

Κι εσύ ; Εφοριακός; Η γυναίκα μου μήπως σε έβαλε;

 

Κάτι μου λέει ότι ίσως κάπου εκεί βαθιά μέσα σου,στις λεπτομέρειες πίσω από το γραμματόσημο,το πιστεύεις αυτό για τον εαυτό σου.Πιστεύεις ότι είσαι big and tranos Greek.

Μπαα δε νομίζω.

Μετρίως μέτριος και πάντα μετρημένος.

Άμα με γλυψουν όμως, κολλάω.  ;D

Κάτι σαν γραμματόσημο ένα πράμα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύεις ότι είσαι big and tranos Greek

 

για Greek δεν ξερω (αγγλοφερνει η φατσα του... ;D,και ειναι ατριχος και ροδαλος..αν και οχι ιδιαιτερα μυώδης ;D)...αλλα big & tranos ΜΠΑΣΙΣΤΑΣ ειναι σιγουρα... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας επιστρεψουμε στο θεμα μας (που ειναι ο Παπαθανασιου φυσικα):

@mustafank, το να ψαξεις/βρεις/κατεβασεις (δεν νομιζω να πηγαινες να αγορασεις οσα σου προτεινα :P) και ακουσεις μεμονωμενα αλμπουμ ειναι χρονοβορο. Σκεφτηκα να ανεβασω λοιπον στο Rapidshare μου μια συλλογη που ειχα φτιαξει πριν αρκετα χρονια για ενα φιλο στην Αγγλια, και εκτοτε την εχω δωσει σε πολλους ακομα φιλους.

 

Η αρχικη συλλογη ηταν 6 φακελοι/CD, στην πορεια προστεθηκε ακομα ενας και χτες προσθεσα και εναν νεο/8ο φακελο. Οι φακελοι ειχαν φτιαχτει ετσι (με editing σε κομματια οπου χρειαζεται, κοψιμο αποσπασματων κλπ) ωστε καθε ενας να εχει τετοια διαρκεια που να μπορει να χωρεσει σε ενα CD.

Η συλλογη ειναι πολυ "χορταστικη" με αρκετα σπανια και μη κομματια, δινοντας στον ακροατη μια πραγματικα ουσιαστικη προσεγγιση της μουσικης του Παπαθανασιου και αποφευγοντας οπου πρεπει τα κλασσικα "hit" που βρισκει κανεις στις διαφορες επισημες συλλογες.

 

Για παραδειγμα, δεν θα βρεις μεσα το "Chariots Of Fire" (το "Titles" δηλαδη που ειναι το εισαγωγικο κομματι του αλμπουμ) που ξερουν και οι πετρες, αλλα το ομωνυμο "Chariots Of Fire" που εχει διαρκεια 20 λεπτα.

Η συλλογη περιεχει 97 κομματια σε 8 RAR φακελους και εχει μεγεθος 943ΜΒ, η συνολικη διαρκεια της δε ειναι 10 ωρες και 9 λεπτα. 8)

 

Παρακατω τα λινκ για να την κατεβασεις, εσυ και οποιος αλλος θελει φυσικα.

Links removed. Earendil.

 

image.png

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου