Προς το περιεχόμενο

tech 21 partner


Προτεινόμενες αναρτήσεις

η ερωτηση μου θα ειναι απλη :

 

ποιο απο τα παρακατω κατα την γνωμη/εμπειρια σας θα παιξει καλυτερα με το sansamp BASS DRIVER DI & GT2.

 

1) καποιο αυτοενισχυομενο ηχειο?

2) καποιος combo amp στο power amp in η στο fx return ?

3) σε εναν τελικο ενισχυτη και σε p.a. speaker?

4)σε καποιο power engine tech 21 (power engine 60/300)???

 

σας ακουω παρακαλω. :roll:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ερωτηση μου θα ειναι απλη :

 

ποιο απο τα παρακατω κατα την γνωμη/εμπειρια σας θα παιξει καλυτερα με το sansamp BASS DRIVER DI & GT2.

 

1) καποιο αυτοενισχυομενο ηχειο?

2) καποιος combo amp στο power amp in η στο fx return ?

3) σε εναν τελικο ενισχυτη και σε p.a. speaker?

4)σε καποιο power engine tech 21 (power engine 60/300)???

 

σας ακουω παρακαλω. :roll:

 

1. Ναι και ακόμα καλύτερα αν είναι 15" και έχει και woofer

2. Αυτό είναι σαν να χρησημοποιείς το ηχείο του ενισχυτή' date=' αν είναι καλος ενισχυτής θα έχεις και καλό αποτέλεσμα

3. Για live είναι η καλύτερη λύση

4. Mάλλον η καλύτερη λύση γιατί έχει σχεδιαστεί για αυτό ακριβώς το σκοπό, αλλά στην ουσία είναι αυτοενισχυόμενο ηχείο tech 21... Mε χαλάει λίγο το 12" δεν είναι και ότι καλύτερο για όλους τους χώρους και ειδικά για πρόβες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα μ'ακούς??? :lol:

 

Θα έλεγα (ως κάτοχος του GT2) ότι αποδίδει καλύτερα μπροστά σε combo ή τελικό λαμπάτο. Κι αυτό γιατί όντας λίγο "απόλυτο" πετάλι στα γκάζια του το προτιμώ παίρνοντας την τελική του χροιά από μια λαμπάτη ενίσχυση για να του δώσει λίγη ζεστασιά και πιο "αναλογικό" ήχο...

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε χαλάει λίγο το 12" δεν είναι και ότι καλύτερο για όλους τους χώρους και ειδικά για πρόβες

 

κατα ποσο θα συμπεριφερθει καλα στο μπασσο ενα 12" ηχειο για μονιτορ live?

θα λειπει ογκος?θα υπαρχουν μονο πολλα μεσαια και καθολου ευκρινη μπασσα η πριμα?

 

το eminence delta pro 12 για παραδειγμα , που φοραει ο boogie μου , ειναι μια χαρα τερας για την κιθαρα.θα συμβει το ιδιο αν το οδηγησω με καποιον τελικο ενισχυτη μεσω το bass driver?

 

ρωταω συγκεκριμενα για ενα 4 χορδο jazz bass ΜΙJ που επεσε στα χερια μου και αυτη τη στιγμη το χω για γενικο ρεκτιφιε.. 8)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για live monitoring δεν θα έχεις πρόβλημα, εκεί χρειάζεσε τα μεσαία για να ακούς καλύτερα!

 

Tώρα δε θα σου συνηστούσα να συνδέσεις το bass di με τη boogie σου, όχι πως είναι νόμος αλλά καλύτερα να μη το κάνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για live monitoring δεν θα έχεις πρόβλημα' date=' εκεί χρειάζεσε τα μεσαία για να ακούς καλύτερα!

 

Tώρα δε θα σου συνηστούσα να συνδέσεις το bass di με τη boogie σου, όχι πως είναι νόμος αλλά καλύτερα να μη το κάνεις...[/quote']

 

ναι ναι , το ξερω.ετσι κι αλλιως μου εχω απαγορεψει να βυσματωσω στον Boogie οτιδηποτε εκτος απο την τελε και την στρατ μου.

 

απλα μπορω να βγαλω απο την καμπινα το preamp-power amp τμημα του boogie και να μεινει μονο του το μεγαφωνο.

εννοω αυτο.φαινεταια απο κατω το κρεμ του original combo.

boogieLarge.jpg

 

εχοντας λοιπον τα 2 sansamp (bass driver/gt2) ψαχνω κατι που θα παιξει το eminence εξισσου καλα

:lol: [/img]

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου