Προς το περιεχόμενο

Fender 57/62 η Fender CS 69 ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

CS69: εξαιρετικα scooped μαγνητες. Πολυ λιγα μεσαια, εντονα μπασα και πριμα. Πολυ ωραια χροια στα καθαρα, ο bridge μαγνητης "ξυνει" εντονα. Αν εδινα ενα ενδικτικο eq θα ηταν

treble 8

mid 3

bass 7

 

57/62. Αυτο που ολοι περιγραφουν ως κλασσικος fender ηχος. Σαφως περισσοτερα μεσαια απο τους προηγουμενους, ελαφρως πιο all around, generic (οχι με την κακη εννοια) sounding, καπως πιο γεματοι απο τους 69.

treble 7

mid 5

bass 6

 

54 Το σετ που θα επελεγα σημερα απο την γκαμα της fender. Εξαιρετικοι μαγνητες και νομιζω οι καλυτεροι στη γκαμα της fender. Playable bridge μαγνητης (αν θυμαμαι καλα εινια καπως overwound σε σχεση με τους αλλους δυο).

 

Αν δεν ειναι απαραιτητο να περιοριστεις στη γκαμα της fender υπαρχουν αλλα δυο σετ τα οποια συμφωνα με τα προσωπικα μου γουστα δεν αποχωριζομαι ποτε¨.

Duncan SSL1 για τα καλυτερα 50s καθαρα, kai fralin vintage hots, το οποιο ειναι για εμενα το καλυτερο all around fender sounding set.

Τους fralin τους 'ακουσα σε ένα site με δείγματα όπως και τους fender ,μου άρεσαν πολύ αλλά είναι πάνω απο το budget μου δυστηχώς.Εχω καταλήξει στους 54 και μετά και απο αυτά που λες μάλον πάω για κει.54σαριδες και ότι βγεί.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου