Προς το περιεχόμενο

Αγορα πεταλιου..καμια ιδεα;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.εχω πεταλια χωριστα:distοrtion,overdrive,delay,compressor,wah,tremolo και chorus.εχετε καμια ιδεα για να παρω κανενα καινουριο;το flanger δε με ενδιαφερει σαν πεταλι.απο τα drives ειμαι καλυμενος.καμια ιδεα για πεταλι κυριως να χρησιμευει στα καθαρα ?παιζω κυριως rock κομματια ελληνικα και ξενα.ειδα προσφατα το tc electronic spark booster αυτο εκτος απο καθαρο boost εχει και gain knob.με προβληματιζει οτι εχει 26 db.λετε να κανει φασαρια οταν ενεργοποιειται;δωστε καμια ιδεα για καινουριο πεταλι.προτιμω να εχει αναλογικο ηχο δε μου αρεσουν πολυ τα digitals...

Ευχαριστω

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα απαντησω λιγο "ειρωνικα" και μετα θα εξηγησω το γιατι απαντησα ετσι

 

ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Παρε ΟΤΙ πιο ακριβο υπαρχει σε πεταλι,αποκλειεται να βγεις χαμενος  ;)

 

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ

Φιλε μου ανοιξες ενα θεμα το οποιο δεν εχει ουσιαστικο λογο υπαρξης.Αν σε τρωει απλα το χερι σου δοκιμασε την "ΑΠΑΝΤΗΣΗ".Αν σε ενδιαφερει να βγαλεις κατι απο αυτο καλο θα ηταν να μας δωσεις ΠΟΛΛΕΣ παραπανω πληροφοριες για τον εξοπλισμο σου.Ενισχυτη,κιθαρα,τι πεταλια ειναι αυτα τα οποια εχεις τωρα ? Τι σου λειπει ? μεχρι ποσα λεφτα ? ΓΙΑΤΙ σου λειπει ? κ.τ.λ.

 

Φιλικα panda :D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι είναι περίεργο ποστ, ουσιαστικά μας λές "έχω κάτι λεφτά στην τσέπη και με τρώνε, σε τι πετάλι να τα ξόδευα, τη στιγμή που έχω ΟΛΑ τα πετάλια που χρειάζομαι;"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω γενεθλια και θα μου δωσουν οι φιλοι μου χρηματα (απο 10 δινει σε καθε γενεθλια ο ενας στον αλλο οποτε θα μαζευτει κανα 100) μπορω να δωσω και εγω αλλα 40 και σκεφτηκα να παρω ενα πεταλι μετα απο χρονια..laney 50αρης ο ενισχυτης ltd m400 η κιθαρα..οποτε το budget ειναι καπου 140 ευρω.και δεν ειναι δικα μου χρηματα για πεταμα οπως αναφερουν τα προηγουμενα παιδια.ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι είναι περίεργο ποστ, ουσιαστικά μας λές "έχω κάτι λεφτά στην τσέπη και με τρώνε, σε τι πετάλι να τα ξόδευα, τη στιγμή που έχω ΟΛΑ τα πετάλια που χρειάζομαι;"

ποτε δεν καταλαβα ποιο το νοημα σε ενα μπλογκ στο οποιο γραφει καποιος κατι για να τον βοιηθησουν,να ερχεται καποιος και να ειρωνευετε αντι να προσπαθει να δωσει καποια λυση μεσω ερωτησεων.πιστευεις οτι αυτο που εγραψες ειναι για βοιηθεια?η ειρωνια δεν προωθει την εννοια αυτου του μπλογκ νομιζω.οκ βεβαια μπορεις να με ειρωνευτεις αν αυτο σε γεμιζει και σε κανει να νιωθεις κατι παραπανω..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως περίεργο ποστ,αλλά αφού ψίνεσαι τόσο πολύ θα σε ενδιέφερε κάτι σε equalizer για να κάνεις διάφορα πειράματα με κάποια δευτερεύουσα χροιά από αυτήν έχεις?

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τι χρειάζεσαι θα το κρίνεις ο ίδιος κοιτώντας τις δικές σου ανάγκες. Τι σου λείπει για να συμπληρώσεις το εκφραστικό σου λεξιλόγιο στην ηλ. κιθάρα? Δεν μπορούμε να το γνωρίζουμε εμείς. Αν δεν έχεις ένα reverb, ίσως να ήταν καλή ιδέα να πάρεις. Μέχρι τα 140e υπάρχει το ωραίο Boss FRV-1, το Digitech Hardwire ή το TC Hall of Fame. To πρώτο σου δίνει μόνο spring reverb ήχους (αλλά είναι ποιοτικό), τα άλλα δυο σου δίνουν πολλούς.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτε δεν καταλαβα ποιο το νοημα σε ενα μπλογκ στο οποιο γραφει καποιος κατι για να τον βοιηθησουν,να ερχεται καποιος και να ειρωνευετε αντι να προσπαθει να δωσει καποια λυση μεσω ερωτησεων.πιστευεις οτι αυτο που εγραψες ειναι για βοιηθεια?η ειρωνια δεν προωθει την εννοια αυτου του μπλογκ νομιζω.οκ βεβαια μπορεις να με ειρωνευτεις αν αυτο σε γεμιζει και σε κανει να νιωθεις κατι παραπανω..

 

Προσπάθησα να σε προβληματίσω ώστε να χρησιμοποιήσεις τα ΕΕΕ σου με τρόπο πιο ουσιαστικό. Αν πιστεύεις πως σε ειρωνεύτηκα, είναι δικό σου θέμα.

 

Επίσης εδώ δεν είναι μπλογκ, είναι φόρουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σε ειρωνευτικα στην απαντηση μου αλλα μαλλον δεν διαβασες και παρακατω και σε ενδιεφερε μονο να απαξιωσεις τον χρονο μας.

Anyway.

Επανερχομαστε ontopic και θα ξαναρωτησω....ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ??? τι σε χαλαει στον ηχο σου οπως ειναι τωρα το σεταπ σου ? τι χρειαζεσαι παραπανω για να γουσταρεις ακομα πιο πολυ παιζοντας αυτα που παιζεις ?

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σε ειρωνευτικα στην απαντηση μου αλλα μαλλον δεν διαβασες και παρακατω και σε ενδιεφερε μονο να απαξιωσεις τον χρονο μας.

Anyway.

Επανερχομαστε ontopic και θα ξαναρωτησω....ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ??? τι σε χαλαει στον ηχο σου οπως ειναι τωρα το σεταπ σου ? τι χρειαζεσαι παραπανω για να γουσταρεις ακομα πιο πολυ παιζοντας αυτα που παιζεις ?

να απαξιωσω??μπαααα

επειδη η κιθαρα εχει δυο διπλους μαγνητες και ειναι καπως σκληρος ο ηχος της θα θελα κατι να γλυκανει ο ηχος της αν γινεται.δε θελω να αλλαξω την κιθαρα.απλα θελω αν γινεται με καποιο πεταλι να μπορω να εχω περισοτερες δυνατοτητες στα καθαρα..ο κομπρεσορας κανει καλη δουλεια ας πουμε απλα ελεγα αν εχει βγει κατι διαφορετικο ή καινουριο ή αν καποιος εχει καποιο πεταλι προς αυτη την κατευθυνση που ζηταω και μπορει να με βοιηθησει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου