Προς το περιεχόμενο

Ποιά η γνώμη σας για το πρώτο μας τραγούδι? Rocka Parmezana-It's a


raras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου άρεσε. Πολύ θα έλεγα. Ίσως και για την υποβόσκουσα αλλά διάχυτη 80ίλα που υπάρχει  ;D (μου ρθαν τρία τέσσερα ονόματα από την εισαγωγή μέχρι και το ρεφρέν)

Και για home productions είναι jet.

Αν αυτό είναι το πρώτο τραγούδι είναι σίγουρο ότι πάτε πολύ καλά.

Μπράβο παιδιά.

+1 στον Κώστα.

Μπράβο για το κομμάτι.

 

(Αλλά όχι για το όνομα. Παίζετε ωραία μουσική, δεν κάνετε ούτε κωμωδία ούτε σάτιρα. Γιατί πρέπει να ακολουθήσετε αυτή την - ο Θεός να την κάνει - χιουμοριστική μόδα, που ακολουθούν πολλές μπάντες στην Ελλάδα, με τα "έξυπνα" ονόματα;;; )

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε πάρα πολύ, μπράβο σας παιδιά!

Κομμάτι με όμορφο θέμα, ξεκάθαρη δομή, ωραίο ρεφραίν, right on target!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με τα σχολια των απο πανω και επικροτω το κομματι με τη σειρα μου!

Εγω θα ηθελα..αν δε γινομαι αδιακριτος..να ρωτησω για τον κιθαριστικο εξοπλισμο, επειδη μου αρεσε ο ηχος, της ρυθμικης κυριως, και για να μαθαινουμε βρε παιδι μου (κιθαρα, ενισχυτης, πεταλια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο το τραγούδι..Ωραία φωνή,ωραία κιθάρα..

Αν δεν έλεγες οτί η παραγωγή είναι "σπιτική" κανένας δεν θα το παίρνε χαμπάρι..!!

είναι σαν τον τυπά που παραγγέλνει absolut γιατί "μόνο αυτή πίνει" και όταν του σερβίρεις jin με tonik το ευχαριστιέται και επιβεβαιώνει,,,,χεχε..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα φίλτατοι!!!!

σας ευχαριστούμε παααααάρα πολύ για τα καλά σας λόγια κ τα σχόλια σας για το τραγούδι!!!

Κρατάμε σημειώσεις και θα διορθώσουμε οσο καλύτερα μπορούμε το κομματι για να εχουμε το καλύτερο αποτέλεσμα!!!

Ο εξοπλισμός για τις κιθάρες είναι η κιθάρα μια Ibanez jem 777, ενας mesa boogie dc-2 και απο πεταλακια τα crunch box - Fulltone Fulldrive 2 MOSFET ,ενα jam comp και φυσικά την ''βρωμιά'' του boogie  ;D

Oσο για το όνομα που σχολίασε ο φίλος... προήλθε απο το γεγονός ότι η μπάντα είναι μια ''μίξη'' ατόμων απο 3 διαφορετικες μπαντες..καπως ετσι ειπωθηκε οτι γίναμε ''σαλάτα'' κ δόθηκε αυτό το όνομα...

 

Σας ευχαριστούμε όλους και πάλι!!! :D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oσο για το όνομα που σχολίασε ο φίλος... προήλθε απο το γεγονός ότι η μπάντα είναι μια ''μίξη'' ατόμων απο 3 διαφορετικες μπαντες..καπως ετσι ειπωθηκε οτι γίναμε ''σαλάτα'' κ δόθηκε αυτό το όνομα...

Αυτό όμως δεν αναιρεί το γεγονός ότι το όνομα είναι το πρώτο πράγμα που διαβάζει για σας κάποιος που δεν σας ξέρει (και δεν ξέρει και την ιστορία του ονόματος) και το οποίο στέλνει τελείως διαφορετικά "μηνύματα " από αυτό που (μάλλον) είναι το γκρουπ σας.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μία φράση μου άρεσε πολύ! Και ως κομμάτι και ως παραγωγή. Και δεν θα έλεγα "καλό για σπιτικό", μου αρέσει όπως είναι, μου φαίνεται πολύ ροκ, πολύ "στα μούτρα", πολύ φρέσκο.

 

Πιστεύω ότι αν το συγκεκριμένο έντυνε μουσικά κάποια νέα διαφήμιση εταιρίας κινητής τηλεφωνίας την άλλη μέρα τα social media θα είχαν πάρει φωτιά ψάχνοντας να βρουν "ποιο είναι αυτό το κομμάτι".

 

Συγχαρητήρια παιδιά, εύχομαι από καρδιάς να προχωρήσετε το ίδιο δυνατά και με επόμενες δουλειές, σπιτικές ή και πιο επαγγελματικές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε jet72  ;D

 

Φίλε κώστα αν λεγόμασταν red hot chilli peppers-sex pistols-iron maiden-kiss και δεν τα είχες ξανακούσει πάλι περίεργα κ ιδιαίτερα θα σου φαινοντουσαν κ ειναι λογικο!!!

η μουσική που δημιουργείς και η δυναμική σου σαν μπάντα είναι αυτο που σε κανει να ξεχωρίζεις και όχι απλά ενα πιασάρικο όνομα.

αυτη ειναι η γνωμη μου.. χωρίς καμια παρεξήγηση!!!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου