Προς το περιεχόμενο

Σπουδες στο εξωτερικο ως αποφοιτος ΤΕΕ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετω την παρεα του NOIZ!!!!Πρωτο post εδω απο εμενα και θα ειναι ασχετο με τη μουσικη  :P !Ειμαι αποφοιτος ΤΕΕ (νυν ΕΠΑΛ) και οχι γενικου λυκειου και σκοπευω να συνεχισω με σπουδες στον τομεα των Φυσικων επιστημων  σε πανεπιστιμιακο ιδρυμα του εξωτερικου (Ην.Πολιτειες η Ην.Βασιλειο) παντα σε πτυχιακο επιπεδο (Bachelor).Oπως βλεπω ενας κανονας εισδοχης στα ιδρυματα (σε καποια απο αυτα) που εξεταζω ειναι ο υποψηφιος να ειναι κατοχος απολυτηριου δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης (high school) και εδω ερχεται η ερωτηση:υπαρχει καποιος αποφοιτος ΤΕΕ η ΕΠΑΛ (η γνωριζει καποιον) ο οποιος εχει ενδιαφερθει για σπουδες σε κολλεγια/πανεπιστημια του εξωτερικου και μπορει να μου απαντησει εαν το απολυτηριο απο το ΤΕΕ ειναι αποδεκτο απο αυτα τα ιδρυματα?Γνωστος μου εστειλε παλιοτερα ερωτηση με email στο υπουργειο παιδειας και του απαντησαν πως ειναι αποδεκτο ενω σε τηλεφωνο που εκανε λιγο καιρο μετα και παλι στο υπουργειο δεν του απαντησαν ξεκαθαρα  ::) .Επισης εννοειται πως σκοπευω να δωσω SAT 1 και SAT 2 τα οποια ειναι πολυ σημαντικα για καποια απο αυτα τα ιδρυματα (Ην.Πολιτειες) Ευχαριστω πολυ και η οποια απαντηση ευπροσδεκτη! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ πιθανο να σε κοροιδεψαν στα 15 σου, και να νομιζες οτι φοιτουσες στην δευτεροβαθμια εκπαιδευση, ενω σε οδηγουσαν σε αδιεξοδο, και να σου εφαγαν 3 χρονια απο την ζωη σου… τα εκαναν κατι τετοια κατι αρσενηδες και λοιπα κοπροσκυλα, οπως και θα συνεχισουν να τα κανουν.  βλεπεις προσπαθουν να ξεχωρισουν τους αξιους απο τους αχρηστους, και τελικα καταφερνουν να ξεχωρισουν αυτους που εχουν για φροντιστηρια απο αυτους που δεν εχουν, οπως και τους δυνατους στην αποστηθιση απο τους αδυναμους :D σου ευχομαι καλη τυχη !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ πιθανο να σε κοροιδεψαν στα 15 σου, και να νομιζες οτι φοιτουσες στην δευτεροβαθμια εκπαιδευση, ενω σε οδηγουσαν σε αδιεξοδο, και να σου εφαγαν 3 χρονια απο την ζωη σου… τα εκαναν κατι τετοια κατι αρσενηδες και λοιπα κοπροσκυλα, οπως και θα συνεχισουν να τα κανουν.  βλεπεις προσπαθουν να ξεχωρισουν τους αξιους απο τους αχρηστους, και τελικα καταφερνουν να ξεχωρισουν αυτους που εχουν για φροντιστηρια απο αυτους που δεν εχουν, οπως και τους δυνατους στην αποστηθιση απο τους αδυναμους :D σου ευχομαι καλη τυχη !

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν στέλνεις email στα Πανεπιστήμια/Ιδρύματα του εξωτερικού που σε ενδιαφέρουν, ρωτώντας τους αυτό που ρωτάς εμάς; Σίγουρα θα ξέρουν και η απάντησή τους θα είναι πολύ πιο έγκυρη από τη δική μας.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου