Προς το περιεχόμενο

Προτασεις για διαμορφωση home studio


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε mano μες το μυαλο μου εισαι ρε μπαγασα΄ :D :D :D

 

Εκτως αυτου.Προτασεις του τυπου.....Μπασοπαγιδα 140 ευρω για home studio κατ'εμε ειναι εξωφρενικες.

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τα λινκ του thomann είναι στάνταρντ ως ενδεικτικά τιμής, διότι ο κατάλογός του είναι πλήρης και εύκολα προσβάσιμος, όχι γιατί αναγκαστικά θα πάρει κάποιος από εκεί.

Σύμφωνοι Μάνο! Ο Thomann λειτουργεί και σαν "τιμοκατάλογος".  ;D

Αλλά παρ' όλα αυτά κάνουμε άθελά μας διαφήμιση χρησιμοποιώντας σχεδόν πάντα την ιστοσελίδα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνοι Μάνο! Ο Thomann λειτουργεί και σαν "τιμοκατάλογος".  ;D

Αλλά παρ' όλα αυτά κάνουμε άθελά μας διαφήμιση χρησιμοποιώντας σχεδόν πάντα την ιστοσελίδα του.

Το να ποσταρεις ενα λινκ του thomann που εδω και χρονια (λογω ημεδαπων συγκυριων) εχει γινει σημειο αναφορας οχι μονο τιμης αλλα ΚΑΙ πληροφοριων προιοντων δεν νομιζω οτι ειναι διαφημηση.....

 

Διαφημηση ειναι ΑΥΤΟ

 

Στο τηλέφωνο θα σου εξηγήσουν κάποιοι απο τους ποιό έμπειρους ηχολήπτες ποιές κάρτες έχουν εξαιρετικούς μετατροπείς, ποιές καλύτερους προενισχυτές , ποιές αναβαθμισμένα software, επίσης θα σου εξηγήσουν γιατί σε ηχεία με 8"  δεν πρόκειτε ποτέ να έχεις ισσοροπημένο ήχο, θα σου εξηγήσουν και θα ακούσεις την διαφορά ανάμεσα σε χρωματισμένα ηχεία και ηχεία με φυσικό ήχο και χαμηλές παραμορφώσεις και πολλά άλλα

 

Χρίστος Χατζηστάμου

Mastering Engineer -CEO

Athens Pro Audio - Athens Mastering

Και μετα ποσταρει ΟΛΑ τα λινκ απο το μαγαζι/εταιρια που δουλευει και θεωρει οτι χρειαζεται ενα τετοιο http://athensproaudio.gr/recording-gr/akoustiki-veltiosi/mpasopagides/acousonics-big-bass-60.html σε home studio.....  ::) ::) :-X :-\

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να ποσταρεις ενα λινκ του thomann που εδω και χρονια (λογω ημεδαπων συγκυριων) εχει γινει σημειο αναφορας οχι μονο τιμης αλλα ΚΑΙ πληροφοριων προιοντων δεν νομιζω οτι ειναι διαφημηση.....

 

Διαφημηση ειναι ΑΥΤΟ

 

Χρήστο συμφωνούμε ότι στο παρόν θέμα υπήρξε διαφήμιση. Είναι εμφανές.

Ποιο θεωρείς όμως ότι θα ήταν σωστότερο, να δίνουμε link από την επίσημη σελίδα της εταιρείας που οι πληροφορίες θα είναι σίγουρα σωστές ή του Thomann (και του κάθε Thomann) που αρκετές φορές έχουν λάθη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρήστο συμφωνούμε ότι στο παρόν θέμα υπήρξε διαφήμιση. Είναι εμφανές.

Ποιο θεωρείς όμως ότι θα ήταν σωστότερο, να δίνουμε link από την επίσημη σελίδα της εταιρείας που οι πληροφορίες θα είναι σίγουρα σωστές ή του Thomann (και του κάθε Thomann) που αρκετές φορές έχουν λάθη;

Φυσικα του thomann.Δεν μπορεις να φανταστεις ποσες φορες οι ιδιες οι εταιριες (δεν μιλαω για κολλοσους) εχουν αφησει στην μοιρα τους τα ιδια τους τα sites και εχουν να ενημερωθουν πανω απο χρονο.....

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρήστο συμφωνούμε ότι στο παρόν θέμα υπήρξε διαφήμιση. Είναι εμφανές.

Ποιο θεωρείς όμως ότι θα ήταν σωστότερο, να δίνουμε link από την επίσημη σελίδα της εταιρείας που οι πληροφορίες θα είναι σίγουρα σωστές ή του Thomann (και του κάθε Thomann) που αρκετές φορές έχουν λάθη;

 

Εγω συμφωνω με την επισημη σελιδα,αλλα δεν ειναι παντα εφικτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω συμφωνω με την επισημη σελιδα,αλλα δεν ειναι παντα εφικτο!

Γιατι ομως δεν ειναι εφικτο ?

 

Και εγω θα συμφωνουσα με την επισημη σελιδα της εταιριας αλλα για τον λογο που περιεγραψα πιο πανω δεν ειναι ευκολο.Στο thomann μπαινεις,το ψαχνεις,και αν το βρεις το βρηκες.Αν δεν το βρεις καταφευγεις σε περαιτερω googlarisma

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ομως δεν ειναι εφικτο ?

 

Και εγω θα συμφωνουσα με την επισημη σελιδα της εταιριας αλλα για τον λογο που περιεγραψα πιο πανω δεν ειναι ευκολο.Στο thomann μπαινεις,το ψαχνεις,και αν το βρεις το βρηκες.Αν δεν το βρεις καταφευγεις σε περαιτερω googlarisma

 

Γιατι απο καποια στιημη και μετα ολα γινονται μια συνηθεια,καλος η κακως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως σε φορουμ του εξωτερικου, ακόμα σε πολυ ειδικευμενα οπου τα προίοντα μπορει να τα φέρνει ενας σε ολη την ευρωπη, δεν εχω δει ποτέ να δινεται το λινκ καταστήματος με τετοια συχνοτητα.

Ειναι προφανεστατα διαφημηση. Εμμεση μεν, σιγουρα αποτέλεσμα συνηθειας αλλα παρ'ολα αυτα διαφήμηση.

Αλλωστε ο τόμαν δεν ειναι απαραιτητα πιο φθηνος ουτε απο το musicstore, ουτε απο αλλα δεκαδες ευρωπαϊκα καταστήματα αγγλιας, ολλανδιας κ.ο.κ !

 

Φυσικά διαφημηση ηταν και του athensproaudio , ο οποιος θα μπορουσε να δωσει τιμες και απο αλλα κατασtηματα που 'κοντραρουν' τον τομαν (π.χ ο παναγόπουλος).

Το 'πατριωτικό' δεν μπορει να περιλαμβανει μονο τον ιδιο.

 

Τελος τι ειναι αληθεια  πατριωτικο ;

Να ειμαστε υπερηφανοι που πουλάμε ξενα προίοντα ;

 

Απλα δεν υπάρχει μεράκι !

που ειναι τα ελληνικα προίοντα ;

 

τοσες χιλλιαδες πτυχια δινονται καθε χρόνο στα Ελληνικα πανεπιστημια, πολυ περισσοτερα

(σαν ποσοστο του πληθυσμου) απο οποιαδηποτε αλλη ευρωπαίκη χώρα.

Που ειναι ο Ελληνικος μικτης, το ελληνικο μικροφωνο, οτιδηποτε βρε αδερφε.

Αυτα δεν ειναι τεχνολογια αιχμης μεράκι χρειαζονται.

Αν'αυτου μεταπτυχιακα και mba, Τοσο μπιπ ειμαστε...

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως σε φορουμ του εξωτερικου, ακόμα σε πολυ ειδικευμενα οπου τα προίοντα μπορει να τα φέρνει ενας σε ολη την ευρωπη, δεν εχω δει ποτέ να δινεται το λινκ καταστήματος με τετοια συχνοτητα.

Ειναι προφανεστατα διαφημηση. Εμμεση μεν, σιγουρα αποτέλεσμα συνηθειας αλλα παρ'ολα αυτα διαφήμηση.

Αλλωστε ο τόμαν δεν ειναι απαραιτητα πιο φθηνος ουτε απο το musicstore, ουτε απο αλλα δεκαδες ευρωπαϊκα καταστήματα αγγλιας, ολλανδιας κ.ο.κ !

Εφοσον με 1 κλικ βρισκεις τις πληροφοριες που θες εγω προσωπικα ΔΕΝ το θεωρω διαφημηση και γιατι το λεω αυτο....Εξηγουμαι παρακατω

 

Γιατι πολυ απλα φαντασου το σαν μια βαση δεδομενων ΜΕ κριτηριο τιμης.Βρισκω ΚΑΙ την τιμη αλλα ΚΑΙ πληροφοριες για το προιον.Εφοσον με ενδιαφερει θα περασω στην δευτερη φαση που ειναι να Googlarw το προιον για πιο......"βαθιες" πληροφοριες,και εφοσον καλυφθω και εκει και θελω να προχωρησω σε αγορα...Τοτε θα ψαχτω και στα Ελληνικα μαγαζια και στο musicstore οπως αναφερεις και στο DV και ΠΑΝΤΟΥ.

    Ναι.....Στο τελος μπορει να το αγορασω απο το thomann αλλα στην φαση της αγορας το thomann ειναι ακομα αλλο 1 μαγαζι που μου εδωσε καλυτερη τιμη απο τα προηγουμενα που εψαξα...

    Και αν θελεις ας μιλησουμε επι προσωπικου.Εχω να "Ψωνησω" απο το thomann πανω απο 4 χρονια και ξερεις γιατι ? Γιατι μπορω να βρω τις ιδιες και σε ΠΟΛΛΕΣ περιπτωσεις καλυτερες τιμες εντος Ελλαδος.Και φυσικα υπαρχει λογος γι'αυτο....Γιατι αν οι ΙΔΙΟΙ δεν ειχαν ανεβασει ψηλά τον αμανε δεν θα ψαχνανε τον πελατη με το τουφεκι.Εχω ακουσει σε τηλεφωνικη παραγγελια τον εξης διαλογο

 

Πωλητης - Το "ταδε" ? Μισο λεπτο να κοιταξω τι τιμη εχει

Πωλητης προς υπευθηνο (μαλλον) - Τακη ποσο να του πω για το "ταδε" ?

Τακης - Δες ποσο εχει στο thomann και πες του +30 ευρω

 

Go figure !!!

 

Βεβαια ΟΛΑ αυτα που λεμε ανηκουν σε αλλο θρεντ και ειμαστε ΕΝΤΕΛΩΣ off topic αλλα μιας και το εθιξα πρωτος......

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου