Προς το περιεχόμενο

Ποιο είναι το τραγούδι του video?


alexmei

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδιά, ψάχνω καιρό τωρα το τραγούδι που παίζει στην παρακάτω διαφήμιση του ANT1:

 

Τα λόγια που λέει η τραγουδίστρια είναι τα εξής:

"los dias me pasan como el viento..la gente me dice que ya es tiempo"

 

Επίσης το ANT1 εχει απαντήσει πως το τραγούδι είναι από Music Library, αν καταλαβα σωστά αυτό σημαίνει ότι ειναι από τα τραγούδια που κυκλοφορούν σε διαφορες βιβλιοθήκες και τα αγοράζεις για αναλογη χρήση; Και αν ναι, δεν εχουν καλλιτέχνη και τίτλο και δεν κυκλοφορούν στο διαδύκτιο ή καπου;

 

Οποιος μπορεί να βοηθήσει παρακαλώ..

 

Ευχαριστώ παίδες!

In a world of magnets and miracles

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σχόλιο ακριβώς από κάτω από το βίντεο, ο ΑΝΤ1 απαντά (προφανώς στην ίδια ερώτηση) πως το τραγούδι είναι παρμένο από music library.

Πλήρωσαν (πιθανότατα) δηλαδή κάποιο ποσό για να το χρησιμοποιήσουν. Υπάρχουν αντίστοιχα και αρχεία εικόνας (image bank) από όπου παίρνουν (συνήθως) έναντι κάποιας αμοιβής, εικόνες ή κινηματογραφικά πλάνα.

Από όσο γνωρίζω τα συγκεκριμένα δεν έχουν όνομα δημιουργού παρά μόνο κάποιο ενδεικτικό τίτλο ή αριθμό. Έχω δει σε κάποιες εταιρίες παραγωγής να υπάρχουν σε μορφή συλλογής cd - dvd αλλά δεν γνωρίζω από που τα έχουν προμηθευτεί.

Επίσης υπάρχουν και μουσικοί που ασχολούνται κυρίως με αυτό το αντικείμενο. Φτιάχνουν μουσική για spot του ραδιοφώνου και της τηλεόρασης.

 

Edit: Είδα ότι ήδη αναφέρεις για την απάντηση από ANT1, αλλά με κάποιο ...delay!  :-[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για την διαλεύκανση φίλε μου! Όπως είπα το είχα υποψιαστεί αλλά δεν ήμουν σίγουρος γι αυτό ρώτησα.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

In a world of magnets and miracles

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου